Ford Ranger Raptor Delta4x4 monštrum s 35-palcovými pneumatikami!

S konverziou od Delta4x4 narástol Raptor do amerických rozmerov. Ideálny v teréne, absurdne nepraktický pri nákupoch a parkovaní v podzemných garážach. Napriek tomu ide o šialený stroj, ktorý patrí do rúk najväčších milovníkov adrenalínu a terénu. Čo dokáže európsky Ford Ranger Raptor v nečakanej modifikácii?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.11.2020
Diskusia:

Video: Tuner Delta4x4...

Auto-moto zaujímavosti

Nemecký tuner Delta4x4 postavil masívny Ford Ranger Raptor pre Európu, ktorý sa presadí v konkurencii s ostrejšími off-road mašinami. Zvýšená svetlá výška vozidla v americkom štýle zaujme nielen vzhľadom. Pri použití 35-palcových pneumatík a balíčka na zvýšenie výšky vozidla, sa výška Rangera dostane na  2,20 metra. Vďaka obrím pneumatikám, osadeným vo väčšej výške, získa Raptor úplne nové vlastnosti.

Mimoriadne príjemne poteší zvýšenie pôvodného výkonu. Balíček na vyladenie motora sa postará o zvýšenie výkonu 2-litrového motora s turbodúchadlami zo štandardných 213 na takmer 260 koní. Úprava od Delty 4x4 posúva celkový výkon až na 260 koní. Zvyšuje sa tiež maximálny krútiaci moment, a to až o 150 Nm na celkových 650 Nm krútiaceho momentu.

Ford Ranger Raptor Delta4x4 Tabu monštrumZdroj: delta4x4.eu

Zlepší sa aj priechodnosť v teréne. Vymenovať všetky výhody tohto exkluzívneho dela môže trvať dlho. Existuje však miesta, kam sa tento obor nedostane. Rozmery nedovoľujú vozidlu manévrovanie v menších priestoroch. Nie je reč o šírke vozidla, výzvou je práve vysoká svetlá výška vozidla.

Úpravca vzhľadom k vysoko umiestnenému podvozku určite neráta s tým, že sa jeho dielo dostane s posádkou do stiesnených priestorov. Naopak, obrí pickup dokáže vyťažiť maximum zo svojich výnimočných parametrov.

Ford Ranger Raptor Delta4x4 Tabu monštrum vs. Jeep RubiconZdroj: delta4x4.eu

Najmenší pickup Fordu, Raptor s naftovým štvorvalcom, váži 2,5 tony a vyniká profi odpružením, ktoré v teréne dokáže zažiariť. Pre náročnejších zákazníkov, ktorí sa nevedia stotožniť s jeho „krotkými“ vlastnosťami, je tu tento extrémny tuning s cieľom pokoriť limity základu vozidla, „baby“ Raptora.

Zdvihnúť podvozok o 140 milimetrov  a osadiť na telo vozidla sadu kolies Legacy Forged a obrie, až 35-palcové pneumatiky Mickey Thompson Baja Boss, to chce odvahu. Ani sa netreba čudovať, že samotný úpravca pomenoval toto monštrum „zviera.“ Najzaujímavejšia je na tomto upravenom Raptore nekonečná škála možností modifikácie. Úpravca poskytuje zákazníkom prehľadná katalóg, ktorý umožňuje vytvoriť si svoje vlastné „zviera.“

Ford Ranger Raptor Delta4x4 Tabu monštrumZdroj: delta4x4.eu

Delta 4x4 prekvapí tým, že nemá rebrík na nastupovanie do kabíny. Za výber doplnkov na zdvihnutie karosérie o 100 milimetrov zaplatí zákazník okolo 2 100 eur. Alternatívnym riešením je pružinové riešenie, ktoré zdvihne výšku vozidla o 40 milimetrov za 600 eur. Ak si fanúšik estetického tuningu, môžeš si na Raptor osadiť ozdobné lišty a LED svetlomety za 1 100 eur.

Alebo ťa osloví rozšírenie podbehov za 1 600 eur? Špeciálne pneumatiky Mickey Thompson vo formáte 35 x 12,5R 20, podporujú priľnavosť. Zároveň zdvíhajú cenu vozidla o 4 900 eur. Ak sa pohrávaš s myšlienkou prestavby svojho 4-kolesového miláčika. Priprav si, v prípade využitia úpravy od Delty4x4, približne 25 000 eur. „The beast“ podľa svojich vlastných predstáv nemôže vlastniť hocikto. Cena je však, vzhľadom na úpravy, adekvátna, čo povieš?

Zdroj: delta4x4.eu

Ford Ranger Raptor Delta4x4 monštrum s 35-palcovými pneumatikami!

Ford Ranger Raptor Delta4x4 Tabu monštrum

Video: Ford Ranger Raptor Delta4x4 monštrum

Video: Tuner Delta4x4 rôzne úpravy

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nový svetový moto rekord: 367 koní, rýchlosť 408 km/h!Súčasný rýchlostný rekord 329 km/h pokorený. Rýchlosť až 408 km/h na elektrickom motocykli!...10. November, 2020
02Ako si Slováci vedia poradiť s nasadenou papučou?V Žiline zlodeji ukradli kolesá z auta s nasadenou papučou. Vodič  vozidla musel pritom za...6. November, 2020
03Zbohatla vďaka zlodejom: Auto s hodnotou 120 000 € vrátené majiteľke po 28 rokoch Ružová Holden Torana z roku 1973 s názvom „Sexy Lexy“ sa stretla s majiteľkou 28 rokov po...12. November, 2020