Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Ako si Slováci vedia poradiť s nasadenou papučou?

V Žiline zlodeji ukradli kolesá z auta s nasadenou papučou. Vodič  vozidla musel pritom za zlé parkovanie napriek tomu zaplatiť pokutu. Polícii vznikla z dôvodu odcudzenia finančná strata v hodnote odcudzenej papuče. Muž zo Šamorína rozpílil nasadenú papuču karbobrúskou. Naopak, žena zo Serede sa nasadenej papuči potešila. Kuriózne prípady dokumentujúce to, ako si Slováci vedia poradiť s nasadenou papučou, si netreba nechať ujsť!

rufus v Podcasty
06.11.2020
Diskusia:
Sledujte nás na:

Video: Vodič chcel hliadke...

Podcasty

Dvadsaťdvaročný muž zo Žiliny nechal svoj VW Golf odstavený za miestnym obchodným domom na sídlisku Hliny. Nasledujúci deň zistil, že mu na Golfe chýbajú všetky 4 kolesá. „Auto som dal na dané miesto previezť odťahovou službou. kamarát mi zavolal, že mám auto na klátikoch. Prišiel som tam a videl som, že už nemám kolesá s diskami," povedal okradnutý majiteľ auta. Neveril vlastným očiam. Auto mu ukradli aj napriek tomu, že na kolese bolo nasadené blokovacie zariadenie od mestskej polície.

Zlodeji v Žiline ukradli z auta kolesá aj s papučou

Podľa hovorcu mestskej polície v Žiline, Mariána Poliaka, pri kontrole vozidla bez evidenčných čísel, policajná hliadka potvrdila, že na danom vozidle bola na 1 z ukradnutých kolies založená papuča. Prípad krádeže kolies bol podstúpený na riešenie štátnej polícii, keďže škoda na majetku presiahla hodnotu 266 eur. Majiteľ musel aj napriek tomu za parkovací priestupok a papuču na ukradnutom kolese zaplatiť blokovú pokutu vo výške 30 eur. Polícii vznikla škoda v súvislosti s odcudzením papuče v hodnote 120 eur.

Vodič odpílil papuču z kolesa karbobrúskou

Vodič Dacie Logan zaparkoval svoj automobil vo Veľkom Mederi v protismere. Hliadka mestskej polície mu za priestupok, parkovanie v zákaze, nasadila blokovacie zariadenie, papuču. 39-ročný muž sa však rozhodol, že odstránenie „papuče“ nebude riešil s mestskými policajtmi a zariadenia sa zbaví svojpomocne v miestnej autoopravovni. Koleso vymenil za rezervu a blokovacie zariadenie z kolesa odpílil za pomoci karbobrúsky. Mestskej polícii tak vznikla škoda v hodnote blokovacieho zariadenia. Nebol to dobrý nápad, za svoje konanie bol obvinený vyšetrovateľom z prečinu útoku na orgán verejnej moci. Prípad zverejnil KR PZ Trnava.

Vodičku nasadenie papuče potešilo

Aj druhý prípad patrí právom do série kurióznych prípadov. Ak si myslíš, že je nemožné mať z nasadenej papuče na svojom automobile radosť, si na omyle. Policajná hliadka konala v zmysle príslušných pravidiel a na auto vodičky nasadili blokovacie zariadenie. Pri objasňovaní priestupku kontaktovali majiteľku automobilu. Žena sa nesmierne potešila, našla vďaka nasadenej papuči svoje ukradnuté auto. Podľa hovorkyne mesta Šaľa, Eriky Kőrösi, bolo následne po páchateľovi, páchateľoch, spustené pátranie. Majiteľka sa tak vďaka papuči paradoxne k svojmu automobilu dostala skôr a môže vozidlo ďalej využívať.

Polícii s papučou v kufri neutečieš

Iný vodič sa snažil s autom z miesta priestupku ujsť s nasadeným rezervným kolesom. Pri zadržaní policajnou hliadkou popieral, že v kufri vezie koleso s nasadenou papučou. Reportáž k prípadu si môžeš pozrieť vo videu na konci článku. Prípady zároveň dokazujú, že to pre vynaliezavých šoférov neskončilo vždy rovnako zábavne. Ktorý Slovák bol pri riešení najviac vynaliezavý? Vieš o podobnom prípade? Podeľ sa s nami o najkurióznejšie „riešenie problému“ s papučou, v komentároch.

Zdroj: Polícia SR, internet, Facebook Polícia Košice

Vodič odpílil papuču z kolesa karbobrúskou

Video: Vodič chcel hliadke ujsť s kolesom s papučou v kufri

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01SUV trhák zo Žiliny: Kia Sportage s novým logom a dizajnomKia Sportage - Trhák zo Žiliny oznámil príchod na trh už budúci rok. Čím prekvapí?...16. Október, 2020
02Taxi s využitím 24/7, nulové emisie: Eko realita v HolandskuRýchle a ľahké tankovanie zaberie Toyote Mirai len niekoľko minút. Z 0 na 100 km ručička...28. Október, 2020
03Video: Delá za 4 000 000 € sa predviedli v Prahe!Projekt Advantage Cars a filmovej produkcie CINQ nemá v našich zemepisných šírkach obdobu....18. Október, 2020