SUV trhák zo Žiliny: Kia Sportage s novým logom a dizajnom

Kia Sportage - Trhák zo Žiliny oznámil príchod na trh už budúci rok. Čím prekvapí? Kompletným prerodom do novej dizajnovej podoby, novým logom a parametrami. Aké vlastnosti ponúkne nové populárne SUV Kie? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.10.2020
Diskusia:

Kia Sportage GT Line -...

Auto-moto zaujímavosti

Sportage je pre Kiu jeden z globálne najdôležitejších modelov značky. Spoločnosť Kia Motors predáva vo svete 400 000 až 500 000 kusov populárneho SUV. Teraz prichádza s novými zmenami, ktoré majú osloviť nových zákazníkov a potešiť tých existujúcich.

Špionážne zábery

Kiaclubslovakia zverejnila na Instagrame špionážne zábery 5. generácie Kia Sportage, kódovo označenej ako NQ5. Na sociálnej sieti informujú, že v Kórei zachytili prototyp už v 2 fáze vývoja. Automobil má nainštalované sériové svetlá a nárazníky. Čoskoro sa nový trhák dostane na Nurburgring v Nemecku, kde predvedie, čo dokáže. Následne odborníci vyladia a vyšpičkujú vlastnosti tak, aby čo najviac zodpovedali predstave súčasného trhu.

Kia Sportage - ohlásená novinka zo Źiliny - špionážne záberyZdroj: instagram.com/kiaclubslovakia

Zverejnené informácie

Podľa najnovších neoficiálnych správ o 5 generácii Kia Sportage, začala spoločnosť Kia Motors minulý rok vývoj novej generácie športového SUV. Predstaví ju v 2 verziách karosérie. Väčšia bude pre 7 osôb určenú primárne pre čínsky trh. Druhá s kratším rázvorom, určená pre európsky trh a zahraničie, bude pre 5 osôb.

4x4 + zlepšenie jazdných vlastností

Novinka, tak ako sa očakáva, ponúkne pohon všetkých kolies. Najväčšou zmenou bude fakt, že nová Kia Sportage bude postavená na úplne novej platforme. Má ísť o rovnakú platformu akú využíva Hyundai Tucson 4.generácie. Vpredu bude použitá náprava typu McPherson, vzadu dostane priestor viacprvkové zavesenie kolies. Vďaka tomu pribudnú dva módy "pasívny" a "aktívny" s elektronicky riadenou odozvou pruženia.

Pohon

Kia ohlásila, že novinka ponúkne výrazné zlepšenie jazdných vlastností. Vodič bude vyberať z rôznych terénnych režimov - snow, mud, sand. Neoficiálne informácie počítajú s viacerými agregátmi. 1,6 CVVD turbo, 1,6 CVVD hybrid a na trh by sa mala dostať aj Plug in hybrid 1,6 CVVD. Tak ako Tucson model sa rozhodol pre pohonné jednotky so zdvihovým objemom 1,6 litra a prepĺňaním. Tieto možnosti ponúkne pre benzínovú, dieselovú, mild-hybrid a plug-in hybrid verziu. Možno rátať s výkonom od 136 do 365 koní. To v prípade, ak sa Kia rozhodne poriadne rozohniť a ponúkne aj špecifikáciu dostupnú pre Tucson. Pohon bude na kolesá prenášaný pomocou inteligentnej 6-stupňovej manuálnej prevodovky. V ponuke bude aj 7-stupňová 2-spojková DCT prevodovka.  

Väčší rázvor aj rozmery

Kia sa rozhodla, že novinka ponúkne zákazníkom väčší rázvor kolies, rozrastú sa ja rozmery. Väčšia dĺžka aj šírka sa prejaví na množstve priestoru v interiéri. Kia veľmi múdro inovovala, prvýkrát sa v špecifikácii vozidla ocitnú adaptívne tlmiče.

Nový dizajn, nové logo

Kia opisuje nový Sportage ako dizajnovú revolúciu. Po dizajnovej stránke sa môžeme tešiť na zaujímavé tvarové línie, ktoré oživia doterajší vzhľad. Zaujímavosťou je, že výrobca na automobil osadí nové logo(znak) Kia. SUV zo Žiliny bude po koncepte Imagine prvým modelom s novým logom. Nové logo sa postupne bude objavovať u všetkých nových modeloch.  

Kia Sportage - ohlásená novinka zo Źiliny predstaví nové logo a parametreZdroj: instagram.com/kiaclubslovakia

Príchod na trh

Plán výroby počíta so začiatkom výroby na nových linkách už koncom štvrtom kvartálu 2021. Podľa neoficiálnych plánov má novinka doraziť na naše cesty už koncom budúceho roka. Piata ohlásená generácia Kie Sportage má všetky predpoklady na úspech. SUV, ktoré ponúkne dobré parametre, nemusí byť lacné ani drahé. Čo sa týka ceny, nebude sa jednať o prémiové ani ľudové SUV, čo je, vzhľadom k dôležitým faktorom pri kúpe a kvalite dielov, dobrá stratégia.

Nové informácie už čoskoro

Na oficiálne informácie sa už teraz môžeme tešiť. Populárne SUV zo Žiliny ponúkne nové vlastnosti, ktoré podľa všetkého rozhodne potešia. Ako sa ti predstavené inovácie a logo páči? Podeľ sa s nami o svoj názor na modernizovanú Kiu Sportage v komentároch.

Prvé foto novej Kie Sportage už čoskoro (ilustračná foto 2021 KIA Sportage GT Line) Zdroj: kiacarusa.com" data-recalc-dims="1" data-lazy-loaded="1

Zdroj: kiaclubslovakia

Kia Sportage - špionážne zábery novinky + nové logo

Kia Sportage GT Line - možný vzhľad

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Najnebezpečnejšia zákruta v Poľsku - havária Na cestách u nás aj v zahraničí pribúda úsekov, ktoré vodiči označujú za mimoriadne...8. Október, 2020
02Môže Tesla jazdiť bez vodiča na sedadle? Dá sa z Tesly vystúpiť počas jazdy so zapnutým autopilotom? Množstvo búrlivých reakcií...4. Október, 2020
03Najlepší vodiči sú v Európe: Kto jazdí lepšie ako Nemci?Vodiči z ktorej krajiny jazdia s najmenším počtom nehôd? Jazdíme horšie ako Taliani? Sú...6. Október, 2020