Prvá elektrická Škoda je tu! Dojazd 265 km a atraktívna cena!

Škoda začína novú éru. Aj česká automobilka ide s dobou a prináša nám úplne prvý elektromobil s logom Škoda. Je ním prerobená Škoda Citigo. Niet divu. Malé mestské autíčko je ideálne na to, aby si automobilka otestovala svoje technológie. A navyše práve v segmente malých mestských áut bude o elektromobily veľký záujem.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
21.06.2019
Diskusia:

Prvá elektrická Škoda je...

Auto-moto zaujímavosti

Škoda začína novú éru. Aj česká automobilka ide s dobou a prináša nám úplne prvý elektromobil s logom Škoda. Je ním prerobená Škoda Citigo. Niet divu. Malé mestské autíčko je ideálne na to, aby si automobilka otestovala svoje technológie. A navyše práve v segmente malých mestských áut bude o elektromobily veľký záujem.

Som Škoda Citigo-e iV.

To je celý názov novinky. Rozoznáte ju už na prvý pohľad. Je tu upravená predná maska, rovnako prepracovaná je aj zadná časť. Na veku zadných dverí je nápis Škoda, ktorý bude poznávacím znamením všetkých súčasných modelov. Rozmerovo je to inak štandardné Citigo, 4 cestujúci a nejaká tá batožina v 250 litrovom kufri. Rádio, klimatizácia, elektrické ovládanie predných okien, malý kožený paket, asistnent jazdy v jazdnom pruhu. Takže vcelku štandard.

Poďme k tomu najzaujímavejšiemu. A tým je pri elektromobiloch hlavne dojazd. Škoda Citigo-e iV ponúkne 265 km, čo je na tak malé autíčko vcelku prijateľná hodnota. Takže na nákupy úplne v poriadku, zvládne určite aj nejaký výlet v okolí. Čo sa týka rýchleho nabíjania, Citigo-e iV ide v šľapajach kolegov. Na 80% sa nabije už za 1 hodinu na rýchlonabíjačke. Takže ak nejakú máte v blízkom nákupnom centre, počas nákupu si auto pohodlne nabijete. Pri nabíjaní doplna na domácej nabíjacej stanici to trvá dlhšie, vyše 12 a pol hodiny. Keď ale prídete z práce, auto je ráno pripravené. No a s dojazdom 265 km budete potrebovať nabíjať možno len raz týždenne. Čo sa týka dynamických parametrov, raketa to nie je, na bežné používanie to však stačí. 100 km/h za 12,5 sekundy je fajn, maximálka 130 km/h na malý mestský elektromobil je dosť.

Nuž a poďme k cene. Predpokladá sa, že bude na úrovni okolo 19 000 €. Veľa alebo málo? Nezabúdajme na jednu vec. Pred časom bola na Slovensku kúpa elektromobilu dotovaná štátom. Tento rok sa schválilo, že bude uvošnené druhé kolo dotácií. Otáznou je výška. V minulosti bola do 5 000 €, povráva sa o tom, že by mal byť obmedzený na 25% z hodnoty nového auta. Tak či onak, s dotáciou by sme sa mohli dostať pod 15 000 €, čo je vcelku príjemná cena. Výroba má začať koncom roka, do predaja sa dostane v roku 2020.

Prvá elektrická Škoda je tu! Dojazd 265 km a atraktívna cena!Zdroj: skoda-auto.com

Prvá elektrická Škoda je tu! Dojazd 265 km a atraktívna cena!Zdroj: skoda-auto.com

Prvá elektrická Škoda je tu! Dojazd 265 km a atraktívna cena!Zdroj: skoda-auto.com

Zdroj: skoda-auto.com

Zdroj foto: skoda-auto.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najdrahší kľúč od auta na svete! 500 000€!Iste to poznáte. Do baru príde nahodený fešák v dobrom obleku, na stôl si nenápadne položí...5. Máj, 2019
02V týchto prípadoch vám môžu zadržať vodičský preukazOprávnenie príslušníka policajného zboru (ďalej ako „policajt“) zadržať vodičský preukaz...24. Máj, 2019
03Čínsky konkurent Škody Kodiaq sa vyrába v Rusku. Možno príde aj do Európy!S SUV-čkami sa po celom svete roztrhlo vrece. Zažívajú boom, aký iste nikto nečakal. SUV do...21. Máj, 2019