Prvé SUV Lamborghini: Nové detaily výroby na Slovensku!

O plánoch na výrobu prvého SUV Lamborghini sa hovorilo už pred tromi rokmi na autosalóne v Pekingu. Postupne sa na internete objavovali nové detaily výroby. Atletický Urus bude mať 600 koní! Čo sa týka miesta výroby, veľa sa hovorilo o možnej výrobe na Slovensku. Ako to bude s výrobou v bratislavskom Volkswagene? Nové detaily výroby a výkonu v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
31.05.2015
Diskusia:

Prvé SUV Lamborghini: Nové...

Auto-moto zaujímavosti

Urus ide oficiálne do výroby!

O plánoch na výrobu prvého SUV Lamborghini, sa hovorilo už pred tromi rokmi na autosalóne v Pekingu. Postupne sa na internete objavovali nové detaily výroby. Čo sa týka miesta výroby, veľa sa hovorilo o výrobe na Slovensku. Ako to bude s výrobou v bratislavskom Volkswagene?

Lamborghini Urus Zdroj: inautonews.com

Nové detaily výroby a výkonu

Lamborghini oficiálne potvrdilo výrobu super atletického 4x4. Táto informácie potešila nejedného fanúšika vzhľadu prvého SUV značky Lamborghini. Športový Urus bude mať 600 koní a dostane "ľahkú" karosériu. 

Lamborghini UrusZdroj: inautonews.com

Lamborghini UrusZdroj: inautonews.com

Lamborghini UrusZdroj: inautonews.com

Lamborghini UrusZdroj: inautonews.com

Lamborghini UrusZdroj: inautonews.com

Lamborghini UrusZdroj: inautonews.com

Lamborghini UrusZdroj: inautonews.com

Interiér 

Už na prvých skicách a nákresoch pôsobil interiér Urusu mierne rozpačito. Túto vlastnosť sa podarilo zachovať.

Interiér Lamborghini Urus Zdroj: inautonews.com

Interiér Lamborghini Urus Zdroj: inautonews.com

Estetický vzhľad môžete posúdiť na základe videa.

Video: Lamborghini Urus 

Miesto výroby Bratislava?

Luxusné Lamborghini Urus sa bude vyrábať v Taliansku! Podľa informácii agentúry Bloomberg, tak rozhodol šéf automobilky Stephan Winkelmann a šéf Audi Rupert Stadler na tlačovej konferencii s talianskym premiérom Matteom Renzim. K rozhodnutí o mieste výroby prispeli aj ponúknutné finančné úlavy a záujem o výrobu samotného regiónu Emiglia-Romagna. Pôvodnym plánom bola výroba v Bratislave, napokon však rozhodli väčšie finančné stimuly. Urus sa bude vyrábať v závode v Sant'Agata Bolognese. Výroba v Taliansku si vypýta značné rozširovanie výrobnej linky, skladových a výskumných priestorov. Pôjde o výrazné zvýšenie výrobnej kapacity továrne. Počas životného cyklu nového vozidla firma bude zančka musieť investovať stovky miliónov eur. 

Výroba v Taliansku oficiálne odklepnutáZdroj: inautonews.com

U nás výroba doplnkových komponentov

Automobilka v rámci šetrenia však stále plánuje výrobu niektorých komponentov v iných závodoch. V tejto súvoslosti sa skloňuje práve Bratislava. Podrobnosti ani oficálne stanovisko automobilky zatiaľ nie sú známe. Isté však je, že slovenská automobilka vyrábajúca množstvo luxusných modelov ako Audi Q7, Volkswagen Touareg a Porsche Cayenne, patrí k najsilnejším z konkurencie. 

Bratislava sa skloňuje v súvislosti s výrobou doplnkových komponentovZdroj: inautonews.com

Oficiálne predstavenie v roku 2018

Lamborghini Urus bude tretím sériovým modelom luxusného automobilu značky. Počíta sa s produkciou 3000 kusov za rok. Neoficiálne sa hovorí o uvedení na trh už v roku 2017, automobilka informovala o jeho príchode v roku 2018. Oficálne potvrdenie výroby doplnkových komponentov u nás nie je zatiaľ známe. Bude takáto výroba pre bratislavský Volkswagen dostatočnou náplasťou na sklamanie zo zmeny miesta výroby luxusného vozidla s býkom v logu?

Lamborghini UrusZdroj: inautonews.com

zdroj: autoblog.com, inautonews.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Test: Bezpilotné Audi A7 sa predviedlo v európskej premávke!S nastupujúcim trendom samoriadiacich vozidiel sa čoraz viac automobiliek snaží zaujať...29. Máj, 2015
02Tesla pre náročných: 200 koní naviac pri zachovaní rovnakej spotreby!Patríš medzi fanúšikov Tesly a milovníkov zvyšovania výkonu? Zbystri pozornosť! Nemeckí...27. Máj, 2015
03BMW i3: V Taliansku u polície, v Poľsku ako pojazdný bankomat!BMW i3 vie prekpaviť! Po vlne kritiky sa teší obľube a nachádza rôznorodé spôsoby...28. Máj, 2015