Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo Slovenska

Zabudní na diesel! Čo povieš na nízke servisné náklady a nulové emisie? Slovenská firma Kovaco vyrába prevratný elektrický nakladač. Elise 900 nemá na trhu bežných ťahačov konkurenciu. Čo dokáže prvý šmykom riadený nakladač zo Slovenska? Sleduj video. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.08.2019
Diskusia:

Video: Elise 900 - prvý...

Auto-moto zaujímavosti

Ďalší veľký úspech v automobilovom svete. Slovenská firma vyrába prevratný elektrický nakladač, ktorý nemá na trhu ťahačov s bežným pohonom konkurenciu.

Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo Slovenska - Elise 900!

Prvý šmykom riadený nakladač  zo Slovenska

Nájsť v segmente spoľahlivú techniku s výnimočnými vlastnosťami. Ťažká úloha. Tento unikátny šmykom riadený nakladač prichádza so silnými zbraňami. Okrem ponúkaných výhod je zo Slovenska. Konštrukčné riešenie modelu s názvom Elise 900 stojí za pozornosť.

Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo Slovenska - Elise 900

Elise 900

Vďaka výrobcovi, spoločnosti Kovaco s.r.o., postupne objavujeme silu a široké možnosti využitia elektrických strojov aj na našom trhu. Výrobca prináša na trh stroj s výnimočnými vlastnosťami. S konkurenčnými nakladačmi s dieselovým pohonom nemá veľa spoločného, čím vyniká? 

Elektrický pohon

Zaujímavou funkciou je hydraulické vertikálne vyrovnávanie lopaty. Táto funkcia je dostupná v základnej výbave.Vlastnosti konštrukcie a prevratný druh pohybu v kombinácii s elektrickým pohonom, môžu byť nepríjemnou správou pre modely, ktoré sú dnes dostupné na trhu. 

Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo Slovenska - Elise 900

Zníženie nákladov

Zabudni na dieslové nakladače. Vďaka jednoduchej konštrukčnej štruktúre vyžaduje Elise 900 v porovnaní s konvenčným dieslovým nakladačom oveľa nižšie servisné náklady.

Kovaco Elise 900 - Prvý šmykom riadený nakladač Elise 900

Nulové emisie

Pri práci s elektrickým nakladačom tiež neplatia obmedzenia pri práci v otvorených alebo uzavretých priestoroch. Celkový dopad na životné prostredie je silnou konkurenčnou výhodou, ak berieme do úvahy súčasný trend znižovania emisií.

Nízka hlučnosť + mikropojazd

Elektrický nakladač Elise 900 vyniká nízkou hlučnosťou. Zaujímavá je aj funkcia mikropojazdu. Mimoriadna kontrola pohybu je výborne využiteľná pri manipulácii s nákladom a pri pohybe na malom priestore. Okrem mnohých výhod, treba myslieť aj na skvelé možnosti využitia v nových pracovných podmienkach.

Stabilita

Elise 900 dokáže prekonať aj výzvy terénu. Disponuje zvýšenou stabilitou s minimálnym možným rizikom prevrátenia sa. Práve nedostatočná stabilita bola hlavným kameňom úrazu konkurenčných šmykom riadených nakladačov.

Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo Slovenska - Elise 900

Nové technológie

Nemôže chýbať množstvo moderných prvkov. Na ovládanie a informácie o stave možno využívať prehľadnú riadiacu aplikáciu, ktorá je dostupná v mobile. Digitálny displej poskytuje a zobrazuje všetky potrebné informácie.

Prvý elektrický šmykom riadený nakladač zo Slovenska - Elise 900

Riadiaca aplikácia

Zobrazuje prevádzkový stav nakladača, kapacita batérie, motohodiny stroja a hlásenia o poruchách. Riadiaca aplikácia slúži na obsluhu, možno ju využiť aj ako diaľkové ovládanie nakladača. Pozri si konkrétne parametre v tabuľke. Čo dokáže prvý šmykom riadený nakladač zo Slovenska? Sleduj video.

TECHNICKÝ ÚDAJ (JEDNOTKA)  

    900     

Preklápacie zaťaženie (kg)

1800

Minimálna rýchlosť (km/h) 0,15 
Maximálna rýchlosť (km/h)  13
Trvalá maximálna rýchlosť (km/h) 13 
Prevádzková hmotnosť nakladača (kg) 3300 
Celková hmotnosť nakladača (kg) 4200 
Typ motora elektrický3xGEW 
Nominálny výkon (kW)3x10
Maximálny výkon (kW)3x27
Maximálny krútiaci moment (Nm)3x120
Výdrž batérií pri záťaži (hod)2-8
Čas nabíjania 100% (hod)5,3
Čas nabíjania 80% (hours)3
Typ batérieolovená
Tlak pracovnej hydrauliky (bar)180
Prietok pracovnej hydrauliky (l/min)65
Objem hydraulickej nádrže (l)40

Zdroj: kovacocompany.skYoutube kanál Kovaco

Zdroj foto: kovacocompany.sk

Kovaco Elise 900 - šmykom riadený nakladač zo Slovenska

Video: Elise 900 - prvý elektrický nakladač zo Slovenska

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Toyota Chiron: Dostupná Bugatti beštia s výkonom 1 500 koníToyota Chiron je šialená, cenovo dostupnejšia Bugatti beštia s výkonom 1 500 koní....8. August, 2019
02Škoda Superb Rothe: Unikátna škodovka prekoná 300 km/h!Medzi rýchlostnými rekordérmi figurujú najmä superšporty a špeciálne upravené mašiny. Pre...16. August, 2019
03Video: Level expert - Ako uniknúť policajtom? Vydarený manéver level expert - tak sa dajú opísať zručnosti, ktoré predviedol hlavný aktér...6. August, 2019