Rekordne nízka spotreba: Len 4,0 l na 100 km!

Aké parametre ponúka mimoriadne efektívny dieselový motor Hondy Civic so spotrebou pod 5 litrov? Honda Civic s naftovým motorom osloví nielen milovníkov jazdy na spotrebu. Extrémne nízka spotreba 4,0 l/100 km + prevodovka umožňujúca preskakovanie rýchlostí ako bonus!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.08.2018
Diskusia:

Honda Civic so spotrebou 4...

Auto-moto zaujímavosti

Aké parametre ponúka mimoriadne efektívny dieselový motor Hondy Civic so spotrebou pod 5 litrov? Honda Civic s naftovým motorom osloví nielen milovníkov jazdy na spotrebu. Extrémne nízka spotreba 4,0 l/100 km + prevodovka umožňujúca preskakovanie rýchlostí ako bonus!

Extrémne nízka spotreba - Honda Civic s naftovým pohonomZdroj: caranddriver.com

Rýchlostné parametre + pohon

Honda sa rozhodla, že pre model Civic v 2 verziách využije úsporný naftový motor 1,6 i-DTEC s výkonom 88 kW v kombinácii s mnohostupňovou prevodovkou. 9-stupňová prevodovka zabezpečuje zrýchlenie Hondy Civic z 0 na 100 km za 11 sekúnd. Maximálna rýchlosť je približne 200 km/h. Zaujímavé parametre sa nedotýkajú len spotreby.

Extrémne nízka spotreba - Honda Civic s naftovým pohonomZdroj: autocar.co.uk

9-stupňová prevodovka

Mnohostupňové prevodovky patria k riešeniam, ktoré automobilky používajú na dosahovanie efektívnej spotreby. Extrémne nízka spotreba je možná aj vďaka šikovnej prevodovke s viacerými stupňami. Motor tak menej alebo len minimálne pracuje v nevýhodných otáčkach.

Spotreba 4,0 l/100 km + prevodovka umožňujúca preskakovanie rýchlostí!Zdroj: autocar.co.uk

Skákanie medzi prevodovými stupňami

Mnohostupňová prevodovka umožňuje skákanie medzi stupňami. Čo to znamená? Stupeň 1 je krátky, naopak "deviatka" je dlhá. Vodič dokáže počas radenie preskakovať stupne v oboch radoch. Môže tak pri radení "skočiť" z "deviatky na "päťku" alebo "zo sedmičky na štvorku." Skákanie medzi rýchlosťami ešte viac zefektívňuje chod a radenie.

Honda Civic diesel so spotrebou 4 litre na 100 kmZdroj: autoexpress.co.uk

Spotreba 4,1 l na 100 km

Nový Honda motor 1,6 i-DTEC má zabezpečiť mimoriadne úspornú prevádzku. Pre sedan udáva Honda spotrebu 4,07 l / 100 km a 4,11 l / 100 km pre populárnu verziu hatchback. Ako sú na tom vyprodukované emisie? Výrobca udáva reálne emisie 108 až 109 gramov CO2 na kilometer.

Rôzne druhy pohonov vs. spotreba

Honda Civic s manuálom dosahuje dokonca ešte extrémnejšiu spotrebu. Len 3,7 litra nafty na 100 kilometrov jazdy. Treba počítať s tým, že spotreba 3,7 litra podlieha starým meraniam NEDC. Novú spotrebu potvrdia výsledky meraní podľa nového cyklu WLTP. Výrobca však uvádza, že uvádzaná spotreba sa je v praxi dosiahnuteľná pri tomto naftovom pohone ešte ľahšie. Výborným hodnotám pomáha tiež turbo s variabilnou geometriou lopatiek. Zníži sa tak oneskorenie reakcie a energetická strata systému.

Honda Civic 1.6 i-DTECZdroj: autocar.co.uk

Výkon + cena

Automat aj manuál prenáša na predné kolesá 120 koní a 300 Nm krútiaceho momentu. Ako je na tom tento úsporný stroj s akceleráciou? Z nuly na 100 kilometrov za hodinu zrýchli Civic za za 10,2 až 10,9 sekundy. Každého, kto sa zaujíma o spotrebu a šetrný chod zaujíma cena. Tá sa pohybuje okolo sumy 22 000 eur. To je približne o 2 200 eur viac ako za manuál. Cena je viac ako priaznivá, čo povieš? Oplatí sa dať ešte šancu naftovému pohonu? Podeľ sa o svoj názor v komentároch.

Zdroj: caranddriver.comautocar.co.uk

Honda Civic so spotrebou 4 litre/ 100 km

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia 1,9 TDI s nájazdom 700 000 km: Po prerábke ako nová! Stroj s neskutočným nájazdom, ktorý sa stal hitom internetu, exceluje opäť! Čo dokáže...6. Júl, 2018
02Škoda Octavia II TDI: Rekordný nájazd 940 000 km!Octavia sa stala najčítanejším nápisom na zadnej časti automobilu, aký môžeš pri jazde po...18. Júl, 2018
03Škoda Octavia Combi Ferrari: Lapač pohľadov za zlomok ceny!Táto mašina je zaručeným lapačom pohladov. Disponuje nielen výrazným vzhľadom a podstatne...24. Júl, 2018