Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Renault Clio s faceliftom získal novú tvár

Pre automobilku Renault nie je aktuálne nič dôležitejšie ako model Clio. Je to z dôvodu, že v Európe sa už tradične umiestňuje na prvých priečkach predajnosti. Minulý rok ho však predbehlo pár konkurentov a preto je na mieste facelift, ktorý znova zatraktívni ponuku vozidla. A aktuálne teda Clio prichádza s výraznejším faceliftom, ktorý má šancu zaujať.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
19.04.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Renault

Renault Clio s faceliftom...

Auto-moto zaujímavosti

Základom, ktorý odhalí najväčšiu zmenu je pohľad na prednú časť. Zmizli z nej klasické svetlomety so slzičkou, ktoré už Renault používal pekných pár rokov. Celá predná časť je ostrejšia a dynamickejšie tvarovaná, pričom sa zmenili aj svetlomety samotné. Majú viac svetelných segmentov, čo znamená aj pozitívum v lepšom osvetlení vozovky. A to už svetlá pred faceliftom svietili veľmi obstojne. Vpredu je aj nová široká maska chladiča a nové logo výrobcu.

Zadná časť až tak veľa zmien nepotrebovala, stačilo vymeniť svetlomety, pričom tie nové majú číru vrchnú kryciu časť. Novinkou pri tomto facelifte je ale rozšírenie výbav, teda skôr ich zmena. Ak ste fanúšikmi verzie RS Line, tak máte smolu, odteraz budete mať výbavu Esprit Alpine, ktorá nahradí športové vybavenie.

Renault Clio s faceliftom získal novú tvárZdroj: Renault

Na výber bude celkovo až 5 rôznych zliatinových diskov s rôznymi tvarmi, ktoré budú tiež nové. Maximálny priemer disku bude 17 palcov a v strede bude automaticky tiež nové logo. V ponuke bude tiež niekoľko farieb z minulého vzorkovníka, ale pribudne napríklad trojvrstvová alternatíva sivej farby s názvom Rafal.

Ak sa pozriete do interiéru, tak ten ostal takmer nezmenený. Renault však prináša viac udržateľných materiálov pri jeho príprave. Nové čalúnenie vytlačilo úplne ponuku kože z cenníka. Nové materiály sú vyrobené z organických a polyesterových vlákien s názvom TEP. Výbava Esprit Alpine obohatí vozidlo o športovejšie tvarované sedadlá s lepším bočným vedením.

Renault Clio s faceliftom získal novú tvárZdroj: Renault

Displej v strede bude stále disponovať dvomi druhmi uhlopriečok. Základ bude 7 palcov a väčší displej bude mať 9,3 palca. Rovnako dve verzie bude mať aj vstávaný displej pred vodičom. Ten bude mať znova buď 7, alebo 10 palcov. Informačno-zábavný systém ponúkne bezdrôtové zrkadlenie obidvoch platforiem používaných najviac a tiež ponúkne prvýkrát tristošesťdesiat-stupňovú kameru. V ponuke modelu Clio sa objaví až 20 asistenčných systémov, ktoré umožnia druhý stupeň autonómnej jazdy vďaka adaptívnemu tempomatu s možnosťou zastavenia a opätovného rozbehnutia.

Renault Clio s faceliftom získal novú tvárZdroj: Renault

Ponuka motorov sa trochu zmenší, lebo z nej vypadne 1,3-litrový motor TCe, ktorý mala najvýkonnejšia verzia pred modernizáciou. A základom, ale nie na všetkých trhoch, bude litrový trojvalec, ktorý bude mať atmosférické plnenie a výkon 47 kW (65 k). Tento motor má krútiaci moment 95 Nm a spolupracuje výhradne s manuálnou päťstupňovou prevodovkou. Omnoho zaujímavejšie bude použitie turba pre litrový trojvalec, ktoré prinesie 66 kW (90 k) a 160 Nm, ale už bude mať šesťstupňovú manuálnu prevodovku. V ponuke bude aj alternatíva s výkonom 74 kW (100 k), ktorá bude môcť spaľovať LPG. Okrem výkonu bude mať posunutý aj krútiaci moment na 170 Nm. Zaujímavé je, že Renault stále nechal v ponuke aj 1,5-litrový naftový motor BlueDCi, ktorý bude mať tiež 74 kW (100 k), ale až 260 Nm. Bude mať upravenú 6-stupňovú manuálnu prevodovku, ktorá zníži otáčky vo vyšších rýchlostiach. Bude to najviac úsporné Clio pre tých, ktorí jazdia veľa po diaľniciach.

Renault Clio s faceliftom získal novú tvárZdroj: Renault

Najväčším ťahúňom ponuky však bude hybridná alternatíva. Tá bude mať stále základný motor s objemom 1,6 litra, ale bude mať aj multimódovú bezspojkovú prevodovku a batériu s kapacitou 1,2 kWh. Clio E-tech bude mať celkový výkon 107 kW (145 k) a je vybavené viac ako 150 patentami. Automobilka hovorí, že sa s týmto pohonným systémom dostane na 93 g CO2 na kilometer.

Na našom trhu sa inovovaná verzia Renaultu Clio objaví už onedlho a prinesie osvieženie medzi malými vozidlami segmentu B. Musí, veď konkurenti tiež nespia. Volkswagen Polo, SEAT Ibiza, ale aj Škoda Fabia sú stále silnými protihráčmi, ale omnoho viac zaváži francúzska ponuka Peugeotu 208, ktorý je aktuálne za minulý rok najpredávanejším vozidlom v Európe celkovo. Predbehol nielen Clio, ale aj Sandero a dokonca aj dlhodobú európsku jednotku Volkswagen Golf, ktorý je ale v segmente o kúsok vyššie.

Renault Clio s faceliftom získal novú tvárZdroj: Renault

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Pre koho je vlastne Kia Picanto s terénnymi detailami X-line?Ak si chcete kúpiť naozaj malé auto ako nové vozidlo, tak máte ešte trochu času, kým príde...21. Marec, 2023
02Renault Austral ukazuje až prémiové spracovanieZ Francúzska prichádza čerstvá novinka, ktorá sa volá Renault Austral. Je nástupcom vozidla...27. Január, 2023
03Porsche vylepšilo Cayenne, má viac displejovNemecká automobilka Porsche má ako základ svojej modelovej ponuky práve Cayenne, ktoré jej...18. Apríl, 2023