Šialene drahá BMW limuzína: Cesta tam a späť z Prahy do Brna za 2 100 eur!

BMW 7 série M 760Li 610pk xDrive si pre teba pripravilo extrémne cenovky a náklady na prevádzku. Ponúka všetko, čo chceš, za peniaze, ktoré nechceš zaplatiť! Nenechaj si ujsť "nikdy nekupuj" limuzínu, v ktorej ťa výlet z Prahy do Brna a späť bude stáť 2 100 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.06.2022
Diskusia:
Zdroj: marktplaats.nl

BMW 7 Séria M 760Li 610pk...

Auto-moto zaujímavosti

Toto je cena bez zarátania ostatných výdavkov. Prepočet približnej straty hodnoty tejto mašiny doslova naháňa zimomriavky! Bude to drahá zábava!

BMW 7 Séria M 760Li 610pk xDrive FULLZdroj: marktplaats.nl

Drahá zábava

Keď je reč o jazdenkách, zvykneme si vyberať mašiny, ktoré sú dobrým artiklom k nákupu. Opak tejto skupiny je však rovnako dôležité poznať. Možno sa tak vyhnúť nepríjemnému sklamaniu, ktoré v tomto prípade môžeš tušiť už pri pohľade na špecifikáciu.

„Nikdy nekupuj“ jazdenka s minimálnym nájazdom

Tak to muselo prísť. Máme tu „jazdenku“ s minimálnym nájazdom. Napriek tomu majiteľa nepoteší a nejedná sa o dobrú kúpu. Jej prevádzka je šialene nákladná a nielen! Strata hodnoty sa postará o poriadne výdavky ešte predtým ako sa pozrieme na spotrebu a náklady na prevádzku. Túto BMW 7 Séria M 760Li 610pk xDrive limuzínu nechceš vlastniť!

BMW 7 Séria M 760Li 610pk xDrive FULL interiérZdroj: marktplaats.nl

BMW 7 Séria M 760Li 610pk xDrive FULL

Je jasné, že tento automobil si nekupuje niekto, kto nemá peniaze. Pri kúpe luxusnej nemeckej limuzíny možno predpokladať, že si výrobca za svoje „diamanty“ nechá zaplatiť. Celkom pochopiteľne. Čo ak však cena, ktorú zaplatíš pri kúpe, nie je jediným nepríjemným prekvapením? Pohľad na spotrebu môže byť rovnako nepríjemným prebudením. A v nelichotivých ďalších skutočnostiach ideme ďalej.

Z Prahy do Brna za 2 100 eur!

Parameter, ktorý vlastníka tohto vozidla rozhodne nepoteší? Náklady na kilometer jazdy bez ohľadu na cenu paliva! Pre predstavu drahej prevádzky najlepšie poslúžia náklady na cestu tam a späť z Prahy do Brna. Tento výlet ťa bude stáť 51 000 českých korún, v prepočte približne 2 100 eur! Túto sumu zaplatíš bez ohľadu na reálne výdavky!

BMW 7 Serie M 760Li 610pk xDrive AUTOMAAT FULL Zdroj: marktplaats.nl

Full výbava, maximálne pohodlie, vysoká špecifikácia

Nie, toto nie je holý základ a automobil skutočne dostal všetko, po čom by potenciálny zákazník mohol zatúžiť. Pri pohľade na fotografie, ktoré sú uverejnené v inzeráte, už môžeš identifikovať, že dostaneš maximum výbavy, vysokú špecifikáciu a veľa, veľa zábavy za volantom. Za tento mix budeš musieť zaplatiť. Jazda s týmto automobilom je natoľko drahá, že ho možno zaradiť do kategórie áut s prívlastkom „nikdy nekupuj.“ Toto neplatí v prípade, že sa chystáš svoju dcéru vydať za bohatého ropného magnáta.

M760Li s akceleráciou 0-100 km/h za 3,7 s.!

BMW M760Li. Toto delo sa vyrába, aby potešilo náročných zákazníkov. V Európe úplne nevyrábaná V12 verzia radu 7. 610-koňová strela, sa dokáže postarať o akceleráciu z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť 305 km/h zasvieti na tachometri len kvôli nainštalovanému ovládaču a obmedzovaču rýchlosti.

BMW 7 Séria M 760Li 610pk xDrive FULL interiérZdroj: marktplaats.nl

Silné stránky limuzíny z Nemecka

Aké sú najväčšie plusy tejto rýchlej limuzíny? Týmto autom sa majiteľ rýchlo a bezpečne prepraví z miesta na miesto bez toho, že by čokoľvek potreboval nastavovať, dokupovať alebo meniť. Ovládacie prvky sú intuitívne. Multimediálny systém ponúka bohaté možnosti využitia a pohodlie taktiež nebude nikoho dráždiť svojou nedokonalosťou. Toto auto ponúka jedinečný zážitok z jazdy, aký vedia nemecké BMW mašiny sprostredkovať už celé desaťročia. To taktiež pridáva na ich popularite. S tým je priamo úmerná aj cena.

Cena okolo 100 000 eur

Poďme sa zamerať na hlavný porovnávací parameter. Netreba zabúdať, že nemecké supersedany nemôžu byť cenovo dostupné. Lacné značky majú v tomto prípade smolu. Na scénu prichádza nové BMW 730d, ktoré sa predáva od 107 300 Eur. Špecifikácia M760Li vyžaduje ešte podstatne väčšiu investíciu. Keď hovoríme o dosť, myslíme tým skutočne poriadne drahšiu sumu peňazí. Holandský zákazník kúpil tento automobil v decembri roku 2017. Za BMW M760Li zaplatil pri kúpe 278 573 eur! Toto nie je údaj, aký sa pritom uvádza v cenníku.

Nájazd len 36 448 km

Ďalšia silná stránka. Nájazd tohto vozidla je len 36 448 km, to činí v prepočte len asi 8 000 kilometrov ročne. Tak nízky nájazd sa preto spája so stále extrémnou cenovkou. Jazdenka za takú sumu, to už musí znamenať výnimočné parametre. Tými sa tento automobil môže hrdo pochváliť. V inzeráte sa uvádza cena 87 950 eur.

BMW 7 Serie M 760Li 610pk xDrive AUTOMAAT FULLZdroj: marktplaats.nl

Vek len 52 mesiacov – 1 km jazdy za 6 eur!

Vek automobilu? Len 52 mesiacov! Neskutočne krátka doba života ešte viac dvíha zrak okolia. Ten by sa mal upriamiť najmä na náklady. Mesiac vlastníctva predstavoval pre majiteľa stratu asi 3 700 eur. Každý deň majiteľ počas vlastníctva auta „vysolil“ približne 125 eur len na základe straty hodnoty, nie nákladov na prevádzku. 1 kilometer jazdy majiteľa len kvôli vysokej strate hodnoty bude stáť približne 6 eur.

BMW 7 Serie M 760Li 610pk xDrive AUTOMAAT FULLZdroj: marktplaats.nl

Dopočítaj pneumatiky

Tieto čísla sú najlepším dôkazom toho, ako bohatý treba byť v prípade, že zvažuješ kúpu vozidla a nechceš kvôli svojmu rozhodnutiu skrachovať. Spomínaný výlet z Prahy do Brna a späť ťa bude stáť 2 100 eur! Samozrejme, až teraz prichádza na rad čas zarátať opotrebenie častí, pneumatík a bŕzd. Vrcholná verzia radu 7 má šialenú cenovku a ešte šialenejšiu stratu hodnoty. Ako sa ti “nikdy nekúp“ limuzína páči? Vieš si predstaviť, že ti každý deň, každú hodinu klesá hodnota 200-tisícového auta? Podeľ sa o podobný model, ktorého kúpa sa môže veľmi ľahko premeniť na najhoršie životné rozhodnutie.

Zdroj: Marktplaats

BMW 7 Séria M 760Li 610pk xDrive AUTOMAT FULL

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najväčšie auto na svete: Nádrže na 5600 l nafty, 6 motorov, 15 827 koní!Výkon tejto šialenej mašiny zabezpečuje až 6 motorov. Nádrže majú kapacitu až 5600 litrov...24. Máj, 2022
02Najlepšie veľké SUV: Škoda, Kia alebo Renault? Už dlhodobo prinášajú najzaujímavejšie testy Nemci. Výsledkom ich dnešného porovnania je...18. Máj, 2022
03386-koňová Honda Civic beštia: 270 km/h akcelerácia berie dych!Honda Civic Type R - Čo dokáže šialené monštrum s výkonom 386 koní a 580 Nm krútiaceho...16. Máj, 2022