Šialený ruský projekt: Lada s technikou z plexiskla

Táto Lada VAZ-210X nie je obyčajná. Ruskí nadšenci z populárneho kanála Garage54 sa rozhodli, že vysvetlia fungovanie a chod motora pomocou priehľadnej techniky z plexiskla. Pohyblivé zábery priamo z akcie stoja za pozornosť. Sleduj video.

rufus v Technika
08.03.2021
Diskusia:
Zdroj: AvtoVAZ.ru

Video: Ako funguje...

Technika

YouTube kanál Garage 54 poznajú takmer všetci zanietení obdivovatelia z motorového sveta. Fanatikov motorov pravidelne zásobuje zaujímavým obsahom, ktorý priam vyzýva k zdieľaniu s ostatnými. Internetom sa šíri ako vírus.

Lada VAZ-210X - Rusi vysvetľujú fungovanie priehľadnou technikou. Zdroj: lada.ru

Šikovní členovia tímu vysvetľujú napríklad fungovanie brzdových doštičiek a dokážu divákom dopriať nevšedný zážitok priamo z pod kapoty vozidla v pôsobivom formáte. Všetky kuriozity fungovania sú rozobraté do posledného detailu a preskúmané zdatným tímom odborníkov, vďaka čomu sa pred tvojimi očami odohráva pôsobivé divadlo.

Lada VAZ-210X - Rusi vysvetľujú fungovanie priehľadnou technikou. Zdroj: lada.ru

Výrobcovia vyrábajú olejové vane za normálnych podmienok z odolných materiálov. Ten musí byť dostatočne pevný, aby odolal nástrahám ciest a všetkým situáciám, ktoré môžu počas jazdy nastať. V prípade, že je cieľom odhalenie fungovania motora, je prvým parametrom to, aby bol materiál priehľadný a sprostredkoval priamy pohľad do útrob systému.

Lada VAZ-210X - Rusi vysvetľujú fungovanie priehľadnou technikou. Zdroj: lada.ru

S pomocou veľkého stroja na vákuové tvarovanie plastov vytvárajú chlapci priehľadné kryty jednotlivých častí motora Lada spolu s olejovou vaňou. Ak máš skúsenosti s výrobou dielov na vákuovom formovacom stroji, určite vieš, že vytvoriť potrebný výrobok, nie je jednoduché. Tvorcovia nápadu vyskúšali niekoľko rôznych materiálov a hrúbok materiálu, aby sa im podarilo pevne spojiť horúci plast s úplne novým krytom a olejovou vaňou. Museli sa pohrať s hrúbkou, teplotou a úrovňou sania.

Lada VAZ-210X - Rusi vysvetľujú fungovanie priehľadnou technikou. Zdroj: youtube.com/Garage 54

Napokon sa im podarilo dosiahnuť želaný výsledok a mohli sa pustiť do samotnej skúšky fungovania. Po pridaní oleja a naštartovaní motora, sa bláznivý nápad podarilo zrealizovať. Ak si niekedy premýšľal na tým, čo sa deje v olejovej vaní a ako fungujú jednotlivé časti motora, zbystri pozornosť. To, čo sa deje s olejom v olejovej vani počas fungovania motora, je  skutočne fascinujúce.

Lada VAZ-210X - Rusi vysvetľujú fungovanie priehľadnou technikou. Zdroj: youtube.com/Garage 54

Priehľadný kryt a a odhalenie niektorých častí dokonale sprostredkuje pohľad do fungujúceho motora. Je to skutočne zaujímavý pohľad. Posúď sám. Rusom sa podarilo vytvoriť nevšedné zábery, ktoré si chceš pozrieť na vlastné oči. Sleduj video a podeľ sa o tento zážitok s ostanými.

Zdroj: thedrive.comGarage54@Youtube

VAZ-210X - vysvetlenie fungovania motora vďaka častiam z plexiskla

Video: Ako funguje technika VAZ-210X - pohlad do priehľadných častí motora z plexiskla

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Čo sa stane pri umývaní auta pri -40°C?Keď sa narodíš v Rusku, budeš skúšať veci, ktoré by ťa inak pravdepodobne ani nenapadli....6. Marec, 2021
02Škoda Fabia s nájazdom len 23 550 km na predaj za 5 991 €Tento rekordér nízkeho nájazdu najazdil za 17 rokov len priemerne 1 385 km za rok. Ide o...2. Marec, 2021
03Škaredý ako Multipla: Hyundai novinka inšpirovaná PontiacomOficiálne najškaredším autom na svete je podľa väčšiny Fiat Multipla. Multiple však...4. Marec, 2021