Škoda Fabia s nájazdom len 23 550 km na predaj za 5 991 €

Tento rekordér nízkeho nájazdu najazdil za 17 rokov len priemerne 1 385 km za rok. Ide o raritu, ktorú v ponuke áut na predaj s takmer nulovým nájazdom len tak nenájdeš. Škoda Fabia 1 generácie ročník 2004 disponuje celkovým nájazdom len 23 550 km. Objavila sa v Nemecku, cena 5 991 €.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
02.03.2021
Diskusia:
Zdroj: mobile.de/HAUCKAUTOMOBILEGMBH

Škoda Fabia 1. generácie...

Auto-moto zaujímavosti
Kúpiť dneš staršiu škodovku s takmer nulovým nájazdom je dnes zázrakom. Celkom zaujímavý automobil s nízkym nájazdom a použiteľným motorom môžeš teraz kúpiť za cenu, v ktorej sa pohybujú náhradné diely nových modelov. Poďme sa pozrieť trochu do histórie.
Škoda Fabia 1. generácie s takmer nulovým nájazdom na predaj za koľko?Zdroj: mobile.de
 
Úplne prvé Škody Fabia zchádzali s výrobných liniek už v roku 1999. Fabia patrila k vlajkovým lodiam výrobcu a po príchode Octavie značka dokázala, že sa vie presadiť a vyrovnať aj vozidlám západného trhu.
Fabia sa pri vývoji sústredila viac na výrobu zaujímavého automobilu ako takého ako na vzhľad vozidla. Síce nepatrí k najkrajším a najpôsobivejším, rozhodne však dokáže zaujať nenáročného zákazníka a stala sa rodinným autom veľkého množstva českých a slovenských rodín a nielen.
Škoda Fabia 1. generácie s takmer nulovým nájazdom na predaj za koľko?Zdroj: mobile.de
 
Jednoduchý interiér, úplne základné motory a nenáročná údržba, ale prekvapila a tak je na svete automobil, ktorý neoslovil hneď každého, ale nemožno poprieť, že ide o veľmi dobre postavený automobil pre zákazníka, ktorý siaha po štandardných parametroch. Dôkazom je množstvo exemplárov s rekordne vysokým nájazdom, ktoré dokážu stále prekvapiť svojou životnosťou. Je možné natrafiť na exempláre, ktoré dobre slúžia aj s nájazdom 1,3 milióna km na tachometri.
To nie je prípad exemplára z dnešného inzerátu, ktorý na nového majiteľa čaká v nemeckom Bad Durkheime.
Škoda Fabia 1. generácie s takmer nulovým nájazdom na predaj za koľko?Zdroj: mobile.de
Charakteristická šedá metalíza, prvá generácia Škody Fabia a prekvapivo nízky nájazd robia z tejto kultovky zaujímavý typ na kúpu. Ide o vozidlo, ktoré bolo prvýkrát registrované v roku 2004 a po 17 rokoch na tachometri svieti nájazd len 23 550 km, čo je priemerný nájazd len 1 385 km ročne. Ďalšie detaily si môžeš pozrieť v tabuľke. Ako sa ti páči táto Fabia v stave "takmer ako nová?" Podeľ sa s nami o svoj pohľad a vyjazdri sa k cene, ktorú majiteľ pýta za tento skvost z Mladej Boleslavy.

Škoda Fabia 1. generácie s takmer nulovým nájazdom na predaj za koľko?Zdroj: mobile.de

Technické špecifikácie                                                                           
Stav vozidla  bez nehôd
Kategória  Sedan
Dostupnosť  Skladom
Typ, model, druh paliva Pôvodná nemecká verzia, benzín
Nájazd 23 550 km
Počet majiteľov vozidiel  1
Objem  1 390 cm³
Výkon 55 kW (75 PS)
Prevodovka  automatická
Spotreba (kombinovaná) približne 7,8 l / 100 km 
Spotreba (mesto) približne 10,8 l / 100 km
Spotreba (mimo mesta) približne 6,0 l / 100 km 
Emisie CO₂  približne 187 g / km
Počet miest na sedenie 5
Počet dverí  4/5
Airbagy  Predné a bočné airbagy
Environmentálny znak  4 (zelený)
Emisná trieda  Euro4
Farba (výrobca)  kovová šedá
Farba interiéru  čierna
Prvá registrácia  08/2004
Cena 5 991 €

Zdroj: mobile.de , Hauck Automobile

Škoda Fabia 1. generácie na predaj s nájazdom len 23 550 km

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Odhŕňanie snehu na americký spôsob: Lepšie ako v Rusku!Ako Američania odstraňujú sneh z viacprúdovej diaľnice? Sedem strojov odstraňuje sneh...26. Február, 2021
02Malé géčko Mercedesu za menej: Suzuki Jimny prekvapenieSuzuki Jimny = lacnejší Mercedes triedy G pre menej náročných zákazníkov s chuťou pre...24. Február, 2021
03Najsilnejšie SUV sveta: Hellcat beštia pokorí Urus s 96 km/h za 3,5 s.!Dodge Durango SRT Hellcat beštia je oficiálne najsilnejším SUV na zemi! Výkon 529 kW, 710...28. Február, 2021