Najsilnejšie SUV sveta: Hellcat beštia pokorí Urus s 96 km/h za 3,5 s.!

Dodge Durango SRT Hellcat beštia je oficiálne najsilnejším SUV na zemi! Výkon 529 kW, 710 koní a krútiaci moment 875 Nm zmietol zo stola prvenstvo Bentley Bentaygy s 12-valcom a 447 kW výkonu a tiež ostré Lamborghini Urus, ktoré disponuje 478 kW. Smrtiaca akcelerácia z 0 na 96 km/h za 3,5 sekundy ako bonus!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.02.2021
Diskusia:
Zdroj: dodge.com

Hellcat SUV beštia...

Auto-moto zaujímavosti

Dodge Durango SRT Hellcat je splnený sen milovníka sily a výkonu v kategórii SUV. Ak si doposiaľ sníval o stroji schopnom výkonu rovnajúcom sa výkonu Lamborghini Urus, zbystri pozornosť. Táto chuťovka nie je dostupná, ale rovnako Hellcat nemožno porovnávať so žiadnym iným sériovo vyrábaným strojom na planéte. Emisie a honba za nižším dopadom automobilov na znečistenie životného prostredia nepraje obľube „muscle cars“ po celom svete. To však neznamená, že tento trh zamrzol a nemôžeš si dovoliť luxusnú mašinu. To všetko za predpokladu, že si poriadne bohatý. Dôvod?

Dodge Durango SRT Hellcat 2021 beštia Zdroj: dodge.com

Cena

Cena. Ktorá však nie je pre americký trh astronomická, ako by sa mohlo zdať. Tento trhač ciest sa predáva za 80 995 dolárov. Dokonca ani v príplatkovej verzii neprekročí sumu 100 000 amerických dolárov. Čo je, vzhľadom k parametrom, príjemným prekvapením. Za odmenu dostaneš stroj neporovnateľných parametrov, ktorý dá necelých 100 km/h za neuveriteľných 3,5 s.! To všetko dokáže stroj v obrom tele masívneho SUV. Na pohľad krásny stroj je dielom amerického trhu a dopyt po ňom má celosvetový charakter. To neprekvapí, lebo svet bohatých je pripravený plniť si sny nielen cez Vianoce.

Dodge Durango SRT Hellcat 2021 beštia Zdroj: dodge.com

8-valcové srdce vs. výkon 710 koní

Výkon zabezpečuje ostré 6,2 V8 srdce. ktoré disponuje 6,2 litrovým motorom s kompresorom o objeme 2,38 litra. Výsledok? Brutálne parametre, neskutočných 14 000 otáčok za minútu! Podstatnou súčasťou je medzichladič stlačeného vzduchu. Ten je doplnený samostatným chladiacim okruhom. Valce využívajú kované piesty aj ojnice. Ventily sú chladené systémom so sodíkom. Trakciu zabezpečujú špeciálne Durango Hellcat 20-palcové kolesá s pneumatikami Pirelli Scorpion Zero 295 / 45ZR20.

Dodge Durango SRT Hellcat 2021 beštia Zdroj: dodge.com

Detaily a režimy jazdy

Prevodovka ponúka 7 režimov. Drive – Auto, Sport, Track, Snow, Tow, Eco a Valet. Čo viac si môže fanatik extrému priať? Pre skutočný pôžitok z jazdy sú k dispozícii jazdné módy Street, Sport, Track a osobný Custom mód, ktorý si zákazník prispôsobí podľa vlastných potrieb a preferencií jazdného štýlu. Všetko pohodlne ovládateľné a nastaviteľné cez inteligentnú dotykovú obrazovku.

Dodge Durango SRT Hellcat 2021 beštia Zdroj: dodge.com

Bezkonkurenčné Hellcat vlastnosti

Podvozok pochádza s pôsobivého Duranga SRT. Teraz prínáša ešte lepšiu ovládateľnosť , spoľahlivosť a eliminuje nedotáčavosť. Zadný spojler a difúzor generuje až o 400 kg vyšší prítlak. Výzor šelmy skvele sekunduje agresívnym parametrom tejto krvilačnej beštie. Môže brutálne delo operovať bez kvalitného brzdového systému? Brzdová sústava Brembo vyniká prednými 15,75– a zadnými 13,8-palcovými ventilovanými kotúčmi so 6 alebo 4-piestikovými strmeňmi.

Dodge Durango SRT Hellcat beštia Zdroj: dodge.com

Príchod na trh

Nová generácia Duranga sa dá opísať jedným slovom. Vuau. Tak nejak by si okomentoval, to, čo sa dostalo do šablóny pre vznik tohto 710-koňového dela. Durango SRT Hellcat bude dostupné už v tomto čase, na začiatku roku 2021. Bola plánovaná len výroba niekoľko stoviek kusov. Pre šialený záujem sa počíta s výrobou až 2 000 exemplárov. K tomu treba rátať s extrémnym záujmom Hellcat fanatikov, pretože sa jedná údajne o posledný Hellcat z dielne Duranga. Ako sa ti táto najsilnejšia SUV beštia sveta páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch pod článkom.

Zdroj: dodge.com

Hellcat SUV beštia výkonnejšia ako Bentayga a Urus

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Odhŕňanie snehu na americký spôsob: Lepšie ako v Rusku!Ako Američania odstraňujú sneh z viacprúdovej diaľnice? Sedem strojov odstraňuje sneh...26. Február, 2021
02Malé géčko Mercedesu za menej: Suzuki Jimny prekvapenieSuzuki Jimny = lacnejší Mercedes triedy G pre menej náročných zákazníkov s chuťou pre...24. Február, 2021
03Audi e-tron GT beštia: 100 km/h za 3,3 s.!E-tron GT a RS e-tron GT sú 2 verzie brutálnej mašiny, ktorá zvádza k pokušeniu. Pozri sa...22. Február, 2021