Audi e-tron GT beštia: 100 km/h za 3,3 s.!

E-tron GT a RS e-tron GT sú 2 verzie brutálnej mašiny, ktorá zvádza k pokušeniu. Pozri sa pod kožu šialenej mašine, ktorá technikou pripomína Porsche Taycan. Akcelerácia z 0 na 100 km/h za 3,3 s.! Čo dokáže pôsobivé delo z Ingoltadtu? 


rufus v Auto-moto zaujímavosti
22.02.2021
Diskusia:
Zdroj: audiusa.com

Audi e-tron GT beštia -...

Auto-moto zaujímavosti

Výkonnejšia verzia RS je výsledkom práce divízie Audi Sport. Ponúka bravúrne skĺbenie parametrov, vábivého vzhľadu a nepokojného srdca, ktoré je ako stvorené pre nadšených motoristov. Výkonnejšia verzia RS e-tron GT zaujme už na prvý pohľad robustným difúzorom a vyniká pneumatickým odpružením. Vodič tejto mašiny jednoducho vie a potrebuje zošliapnuť pedál až na zem.

Aerodynamika

Zaujímajú ťa rozmery? 4-dverové „gétečko“ je dlhé 4 990 mm, široké 1 960 a nízke, na výšku meria len 1 410 mm. Rázvor náprav sa pýši hodnotou až 2,9 metra. Hlavným menovateľom vizuálu je krása a aerodynamika. Tento časostroj disponuje pôsobivým súčiniteľom aerodynamického odporu vzduchu Cx 0,24. Neprehliadnuteľnou vlastnosťou je práve kontrast 5 metrovej dĺžky s výškou 1 410 mm.

Audi e-tron GTZdroj: audiusa.com

Obrie kolesá

Audi E Tron vsádza na obuté 19-palcové kolesá a novému majiteľovi ponúka možnosť osadiť až obrie 21-palcové kolesá. Štandardný podvozok s plne nezávislým zavesením je už nutnosťou. Koho nudia klasické LED svetlá, dostane po zaplatení príplatku možnosť využiť vrcholové laserové svetlomety. Rovnako je voliteľnou možnosťou strecha  z karbónu alebo 3 pakety pôsobivej úpravy vzhľadu.

Batožinový priestor

Prekvapením je pomerne štedrý batožinový priestor. Vzadu ponúka majiteľovi využiteľný priestor o objeme 405 litrov, pod prednou kapotou sa ukrýva ďalších 85 litrov. V prípade potreby teda nie je problém s odvezením kufrov a výbavy, ktorú vyžaduje pohodlný život majiteľa.

Interiér pre „vegánov“

Zabudni na prírodnú kožu. Aj keď je dnes v môde, nepatrí medzi praktické prvky výbavy. Tak sa ju Audi rozhodlo neosadiť. Určite ťa prekvapí skutočnosť, že veľká časť materiálov je recyklovateľná. Skratka GT sa už tradične sústreďuje na pohodlie vodiča. Prístup k potrebným informáciám a pohodlnú jazdu zabezpečuje 12,3-palcový prístrojový panel, ktorému sekunduje druhý 10,1-palcový displej infotainmentu.

Audi e-tron GTZdroj: audiusa.com

Klasické tlačidlá

Ak si fanúšikom tradičných tlačidiel, Audi ťa nesklame. V kombinácii s modernou výbavou dostali svoje miesto práve fyzické tlačidlá, ktoré dodávajú vozidlu moderný vzhľad držiaci sa pri zemi bez futuristických vychytávok, často zaostávajúcich funkčnosťou. Výborná funkčnosť ide ruka v ruke s pohodlím. To je zabezpečené pre všetkých pasažierov, nielen pre vodiča a spolujazdca.

Výkon

Celkový výkon činí 350 kW. Krátkodobo dokáže vozidlo na 2,5 sekundy uplatniť výkon až 390 kW. Špeciálnym parametrom je aj krútiaci moment. E-tron dosahuje 630 Nm krútiaceho momentu, tieto parametre sú dostupné už pri nízkej rýchlosti. RS e-tron GT dostal systémový výkon zvýšený na 440 kW. Spomínané krátkodobé maximum činí až 475 kW.

Audi E-tron GT Zdroj: audiusa.com

Rýchlosť a akcelerácia

Tento dravec dokáže akcelerovať z 0 na 100 km/h už za 3,3 sekundy. E-tron GT bez skratky RS zaostáva len o 0,8 sekundy. Elektrický pohon s 2-stupňovou prevodovkou sa stará o adrenalínovú akceleráciu a šialenú rýchlosť. Maximálna rýchlosť je obmedzená obmedzovačom na hodnotu 250 km/h, pričom stále patrí k najväčším lákadlám.

Batérie, dojazd 500 km

Batérie disponujú s kapacitou 93 kWh a využiteľnou kapacitou 85 kWh. Ich umiestnenie v podlahe sa stará o výhodné rozloženie hmotnosti v pomere 50 : 50 medzi nápravami.  Aký dojazd ponúka táto Audi beštia? Podľa WLTP je dojazd stanovený na 488 km a 462 km pre výkonnejší RS e-tron GT. Zaujímavé je aj samotné nabíjanie. Vďaka výkonu až 270 kW, vozidlu umožňuje zvýšenie dojazdu o 100 km za 5 minút.

Audi e-tron GTZdroj: audiusa.com

Športová GT beštia pre náročných aj bez RS

 Sedenie je nízko a dodáva vozidlu športový vzhľad.  E-tron GT je dravý krásavec, ktorý poteší srdce obdivovateľov techniky na úrovni Porsche Taycan. Toto batériové kupé na cestách neprehliadneš. Ako sa ti novinka so 4 kruhmi v znaku páči? Podeľ sa o svoj názor v komentároch pod článkom.

Zdroj: audiusa.com

Audi e-tron GT beštia - 100 km/h za 3,3 s.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Subaru Levorg: Impreza Combi - bestseller z Japonska Koľkí z nás túžia po Imprese combi pre náročných? Tento predajný bestseller strháva na seba...20. Február, 2021
02Slovenské auto roka 2021: Škoda, Hyundai Tucson alebo Dacia Sandero? Finále 25. ročníka ankety Auto roka 2021 na Slovensku sa dočkalo 7 kandidátov, ktorí si...18. Február, 2021
03Bugatti, ktoré dostalo Ronalda: Maximálka 380 km/h, 300 km/h za 13 s.! Výkon 1 600 koní ho radí medzi najrýchlejšie Bugatti všetkých čias. Čím prekvapí? Táto...16. Február, 2021