Subaru Levorg: Impreza Combi - bestseller z Japonska

Koľkí z nás túžia po Imprese combi pre náročných? Tento predajný bestseller strháva na seba pozornosť všade tam, kde sa objaví. Má na to pôsobivé dôvody. Toto japosnké kombi v konkurencii ani na ceste neprehliadneš. Posúď sám. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.02.2021
Diskusia:
Zdroj: subaruslovakia.sk

Subaru Levorg 2021

Auto-moto zaujímavosti

V tabuľke top 10 bestsellerov na domácom trhu má značka Toyota až 8 modelov z 10. Uspieť v Japonsku s „netoyotou“ nie je jednoduché a Subaru sa to podarilo.

Subaru Levorg 2021Zdroj: subaruslovakia.sk

Levorg combi od Subaru

Poďme zhodnotiť najväčšie tromfy nového modelu. Subaru Levorg poteší väčším kufrom, výkonnejším motorom, krajším vzhľadom a pôsobivejším interiérom. Vyrába sa v jedinom type karosérie ako combi. Vo svojej domovine a nielen, má vďaka tomu úspech viac ako zaručený. Medzi nevýhody patrí užšia ponuka techniky a trochu „neeurópsky“ vzhľad.

Väčšie combi so štedrým batožinovým priestorom

Model je postavený na platforme súčasne existujúcej Impresy. Japonské combi je dlhšie ako predchodca a disponuje s väčším rázvorom a štedrejším batožinovým priestorom. Samotné čísla hovoria samé za seba. Pôvodný objem kufra narástol z 522 litrov na 561 litrov. To je len o zanedbateľných 79 litrov menej ako ponúka Octavia Combi.

Subaru Levorg 2021Zdroj: subaruslovakia.sk

Rival Škody Octavia

Ešte väčší komfort počas jazdy prináša prepracovanejšia bezpečnostná výbava. Pod kapotou sa objaví nový pohonný agregát. Nový 1,8-litrový preplňovaný štvorvalec s protiľahlými piestami stojí za pozornosť. Zabezpečí stroju výkon až 177 koní a 300 Nm krútiaceho momentu. Levorg teda ponúka impozantný výkon na úrovni Škody Octavia, pričom netreba voliť športovú verziu.

Ocenenia a hodnotenia

Levorg sa pýši niekoľkými titulmi. Dostal sa medzi najlepšie automobily v ČR, má na konte titul japonské auto roka pričom mu na kapote nesvieti znak Toyota, Nissan ani Honda. To je obdivuhodný výkon a za odvahu a prekvapenie mu rozhodne patrí pochvala.

Nárast predaja v januári o 560,8%

Posledné predajné výsledky z januára tohto roka hovoria o sile tohto modelu lepšie ako akákoľvek tabuľka. V mesiaci, kedy sa Subaru prvýkrát naplno predávalo, dosiahol tento bestseller  mesačný nárast predaja o šialených 560,8%.

Subaru Levorg 2021Zdroj: subaruslovakia.sk

Bestseller predaja

Levorg sa vďaka 4 692 predaným kusom stal najpredávanejším Subaru. Kúpilo si ho dvakrát viac zákazníkov ako predchádzajúceho miláčika modelovej ponuky, Subaru Impresu. Toyota Corolla, hit predaja,  predala v januári 7 773 kusov. Subaru Levorg predalo o 3 tisíc kusov menej, čo je skvelá bilancia. V celkovej tabuľke predaja doma v Japonsku obsadil Levorg vďaka tomu 14. miesto.

Príchod na trh

Nezodpovedanou otázkou ostáva predaj v Európe. Výraznú pozíciu tohto modelu na európskom trhu možno predpokladať už teraz. Škodu Octavia, čo sa týka konkurencie a parametrov, rozhodne tento rival nepoteší.  Ako hodnotíš nové zaujímavé combi od Subaru?

Zdroj: subaruslovakia.sk, JATO Dynamics

Subaru Levorg 2021

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Bugatti, ktoré dostalo Ronalda: Maximálka 380 km/h, 300 km/h za 13 s.! Výkon 1 600 koní ho radí medzi najrýchlejšie Bugatti všetkých čias. Čím prekvapí? Táto...16. Február, 2021
02Vrcholná Škoda výkonnejšia ako Monte Carlo: 190 k ABT Sportsline Scala beštia pre NemeckoŠkoda a nemecký úpravca ABT Sportsline nečakane spojili svoje sily, aby priniesli na trh...14. Február, 2021
03Policajti zastavili Feliciu bez motora, svetiel a čelného skla: Vodič mal prilbu Unikať policajtom na aute so silným motorom dokáže každý. Existujú však vodiči, ktorí sa na...12. Február, 2021