Vrcholná Škoda výkonnejšia ako Monte Carlo: 190 k ABT Sportsline Scala beštia pre Nemecko

Škoda a nemecký úpravca ABT Sportsline nečakane spojili svoje sily, aby priniesli na trh výkonnú verziu Scala Edition S. Tento stroj si rozhodne zaslúži bližší pohľad. Čo ponúkne a za koľko?

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.02.2021
Diskusia:
Zdroj: skoda-auto.de

2021 Škoda Scala Edition S

Auto-moto zaujímavosti

Škoda Scala Edition S je ostrá 190-koňová verzia, ktorú ponúka nemecký importér značky. Novinka dostala označenie Škoda Scala Edition S a určená je výhradne pre nemecký trh. Spolupráca s ABT Sportsline sa vyplatila. Posúď sám.

Škoda ABT Sportsline Scala beštia pre NemeckoZdroj: skoda-auto.de

 

Výkon 190 koní

Čo sa týka výkonu, dostane tento stroj 40 koní k dobru. Rodinný špeciál ponúka pritom rovnaké newtonmetre krútiaceho momentu. Finálne parametre výkonu? 190 koní (presne 187 koní/ 140 kW) a celkovým 290 Nm krútiaceho momentu. Výkon na kolesá prenáša 6-stupňový manuál.

Kolesá a doplnky, výbava, interiér

Táto mašina ponúka majiteľovi veľké 18-palcové kolesá ABT ER-C18, tuhšie odpruženie so znížením jazdnej výšky o 15 mm (0,6 “), sedadlá potiahnuté čiernou látkou, pedále z nehrdzavejúcej ocele a zaujímavé športovo ladené prvky. Pozornosť zaujmú ľahko stmavené okná a výrazné LED predné aj zadné svetlomety s dynamickými smerovkami.

Škoda ABT Sportsline Scala beštia pre NemeckoZdroj: skoda-auto.de

Znížený podvozok + vzhľad

Znížený podvozok o 15 milimetrov sekunduje výraznejším nárazníkom, novému strešnému spojleru a zadnému difúzoru. Scala Edition S bude k dispozícii vo farbách Velvet Red, Black Magic Pearl a Steel Grey. Zaujíma ťa interiér? Športový vzhľad sa nezaobíde bez športových sedadiel a karbónu.

Limitovaná edícia + cena

Nejedná sa o klasický sériový model s niekoľko tisícovou výrobou. Spoločnosť plánuje vyrobiť 500 kusov. Predobjednávky sú už oficiálne spustené. Cena štartuje na sume 33 790 eur. Štandardné Scala Monte Carlo s týmto motorom a touto prevodovkou bude stáť zákazníka o 10 000 eur menej. Toto je však cena bez jedinej príplatkovej výbavy a doplnkovej výbavy. Takže je prečo porovnávať.

Škoda ABT Sportsline Scala beštia pre NemeckoZdroj: skoda-auto.de

Predobjednávky spustené

Ostrejšia Scala zaujme nielen parametrami, ale aj jazdnými vlastnosťami. Výrobca si je vďaka tomu viac ako istý, že ešte v predobjednávkach pokryje celú plánovanú výrobu. Všetko naznačuje tomu, že sa nemýli. Ako sa ti ostrejšia Scala z Nemecka páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: abt-sportsline.com, autoevolution.com, skoda-auto.de

Škoda ABT Sportsline Scala beštia pre Nemecko

2021 Škoda Scala Edition S

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pomsta ex zamestnanca: S bagrom zničil Mercedesy v hodnote 2 milióny eur! Pomsta bude sladká. Tak by sa dal opísať príbeh chlapíka, ktorý sa rozhodol riešiť udelenú...6. Február, 2021
02Policajti zastavili Feliciu bez motora, svetiel a čelného skla: Vodič mal prilbu Unikať policajtom na aute so silným motorom dokáže každý. Existujú však vodiči, ktorí sa na...12. Február, 2021
03Najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhuKeď vyberáš vozidlo, ktoré sa nezľakne terénu a tvoja práca alebo koníčky vyžadujú častý...10. Február, 2021