Zdieľať na facebooku
15 komentárov

Vrcholná Škoda výkonnejšia ako Monte Carlo: 190 k ABT Sportsline Scala beštia pre Nemecko

Škoda a nemecký úpravca ABT Sportsline nečakane spojili svoje sily, aby priniesli na trh výkonnú verziu Scala Edition S. Tento stroj si rozhodne zaslúži bližší pohľad. Čo ponúkne a za koľko?

 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.02.2021
Diskusia:
Zdroj: skoda-auto.de

2021 Škoda Scala Edition S

Auto-moto zaujímavosti

Škoda Scala Edition S je ostrá 190-koňová verzia, ktorú ponúka nemecký importér značky. Novinka dostala označenie Škoda Scala Edition S a určená je výhradne pre nemecký trh. Spolupráca s ABT Sportsline sa vyplatila. Posúď sám.

Škoda ABT Sportsline Scala beštia pre NemeckoZdroj: skoda-auto.de

 

Výkon 190 koní

Čo sa týka výkonu, dostane tento stroj 40 koní k dobru. Rodinný špeciál ponúka pritom rovnaké newtonmetre krútiaceho momentu. Finálne parametre výkonu? 190 koní (presne 187 koní/ 140 kW) a celkovým 290 Nm krútiaceho momentu. Výkon na kolesá prenáša 6-stupňový manuál.

Kolesá a doplnky, výbava, interiér

Táto mašina ponúka majiteľovi veľké 18-palcové kolesá ABT ER-C18, tuhšie odpruženie so znížením jazdnej výšky o 15 mm (0,6 “), sedadlá potiahnuté čiernou látkou, pedále z nehrdzavejúcej ocele a zaujímavé športovo ladené prvky. Pozornosť zaujmú ľahko stmavené okná a výrazné LED predné aj zadné svetlomety s dynamickými smerovkami.

Škoda ABT Sportsline Scala beštia pre NemeckoZdroj: skoda-auto.de

Znížený podvozok + vzhľad

Znížený podvozok o 15 milimetrov sekunduje výraznejším nárazníkom, novému strešnému spojleru a zadnému difúzoru. Scala Edition S bude k dispozícii vo farbách Velvet Red, Black Magic Pearl a Steel Grey. Zaujíma ťa interiér? Športový vzhľad sa nezaobíde bez športových sedadiel a karbónu.

Limitovaná edícia + cena

Nejedná sa o klasický sériový model s niekoľko tisícovou výrobou. Spoločnosť plánuje vyrobiť 500 kusov. Predobjednávky sú už oficiálne spustené. Cena štartuje na sume 33 790 eur. Štandardné Scala Monte Carlo s týmto motorom a touto prevodovkou bude stáť zákazníka o 10 000 eur menej. Toto je však cena bez jedinej príplatkovej výbavy a doplnkovej výbavy. Takže je prečo porovnávať.

Škoda ABT Sportsline Scala beštia pre NemeckoZdroj: skoda-auto.de

Predobjednávky spustené

Ostrejšia Scala zaujme nielen parametrami, ale aj jazdnými vlastnosťami. Výrobca si je vďaka tomu viac ako istý, že ešte v predobjednávkach pokryje celú plánovanú výrobu. Všetko naznačuje tomu, že sa nemýli. Ako sa ti ostrejšia Scala z Nemecka páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: abt-sportsline.com, autoevolution.com, skoda-auto.de

Škoda ABT Sportsline Scala beštia pre Nemecko

2021 Škoda Scala Edition S

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pomsta ex zamestnanca: S bagrom zničil Mercedesy v hodnote 2 milióny eur! Pomsta bude sladká. Tak by sa dal opísať príbeh chlapíka, ktorý sa rozhodol riešiť udelenú...6. Február, 2021
02Najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhuKeď vyberáš vozidlo, ktoré sa nezľakne terénu a tvoja práca alebo koníčky vyžadujú častý...10. Február, 2021
03Policajti zastavili Feliciu bez motora, svetiel a čelného skla: Vodič mal prilbu Unikať policajtom na aute so silným motorom dokáže každý. Existujú však vodiči, ktorí sa na...12. Február, 2021