Najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhu

Keď vyberáš vozidlo, ktoré sa nezľakne terénu a tvoja práca alebo koníčky vyžadujú častý pohyb mimo cesty, tvoje oči zrejme padajú na výber schopného a spoľahlivého auta s pohonom 4x4. Čo ak je úloha ešte ťažšia a zároveň je tvojím kľúčovým parametrom nízka cena? Týchto päť 4x4 chuťoviek ponuky nezruinuje rodinný rozpočet a kúpiš ich na Slovensku!

 

rufus v Rady a tipy
10.02.2021
Diskusia:
Zdroj: group.renault.com

Najlacnejšie 4x4 na...

Rady a tipy

LADA Niva

Keď je reč o najlacnejších mašinách s pohonom všetkých kolies, nemožno nespomenúť  kráľa odvahy, legendu minulosti. Lada Niva je stelesnením 4x4 dokonalosti a jednoduchosti. Schádza z výrobných liniek už od roku 1977 až dodnes. Najsilnejšia karta? Nízka cena. Lada Niva môže byť tvoja už za 10 490 eur v 3-dverovej verzii. Za 11 500 € pristane v tvojej garáži 5-dverový model. Výkon na kolesá prenáša 5-stupňová manuálna prevodovka, pohon zabezpečuje 1,7-litrový motor MPI.

Lada Niva - najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhuZdroj: lada.ru

Dacia Duster

Dacia Duster, napríklad ako 1.0 TCe. Popularita tohto SUV prekvapenia z Rumunska v posledných rokoch zažíva boom. Dustera stretneš na cestách tak často, že nie je možné pochybovať o jeho schopnosti presvedčiť zákazníkov. V konkurencii sa vie pobiť mimoriadne úspešne práve vďaka nízkej cene. Slušný pomer jazdných vlastností, dobrá priechodnosť v teréne k tomu ako tradičný bonus zaslúženého 4x4 favorita. Štvorkolka Dacie je u Dustera dostupná už za 17 490 €. Pohon zabezpečuje 1.5 diesel s výkonom 85 kW. Výkon na kolesá prenáša manuálna prevodovka so 6 stupňami, čím poráža Nivu.

Dacia Duster - najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhuZdroj: group.renault.com

Fiat Panda

Výkon zabezpečuje 0,9 TWINAIR motor miniatúrnych rozmerov. Dvojvalec ponúka výkon 63 kW. Svoju domovinu našla v horských oblastiach, kde sa teší popularite nielen u nadšencov lyžovania. Je pre teba neodmysliteľná skvelá cena? Toto 4x4 prekvapenie bude tvoje po zaplatení mimoriadne nízkej ceny, len 12 690 €.

Fiat Panda - najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhuZdroj: fiat.com

SsangYong Tivoli

Kórejská automobilka SsangYong je už viac ako 60 rokov expertom na výrobu vozidiel SUV 4x4. Neznáma značka sa rýchlo dostala do popredia záujmu vďaka použitým materiálom, inovatívnym technológiám, modernému dizajnu a precízne odvedenej práci. Cena? Rovnako ako v prípade ostatných modelov vyššie, viac ako zaujímavá.

Sang Yong Tivoli - najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhuZdroj: ssangyong.sk/

Najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhu

Na zozname zaujímavých automobilov so 4x4 pohonom nemôžu chýbať ani ďalší 2 kandidáti uvedení nižšie. Ktorý z týchto modelov je tvojim favoritom? Podeľ sa s nami o tvoj tip na absolútneho kráľa 4x4 sveta na slovenskom trhu.

Suzuki Ignis alebo Suzuki Swift

Suzuki Ignis - najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhuZdroj: suzuki.com

Suzuki Ignis - najlacnejšie 4x4 na slovenskom trhuZdroj: suzuki.com

Zdroj: ssangyong.skgroup.renault.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dostupné veľké SUV? Ďalšie detaily o Dacii Bigster V predchádzajúcom článku sme si povedali, že sa Dacia po novom spojí s Ladou. Veľké SUV je...2. Február, 2021
02Lúpež na pumpe v BA s bizarným koncom: Hit internetuTo, čo sa odohralo na čerpacej stanici v Bratislave sa vďaka nečakanému „vyvrcholeniu“...30. Január, 2021
03EČV po novom: Prenesiteľné, bez viazanosti na okres, ušetria vodiči i štát: Ročne sa na Slovensku zošrotovuje 400 000 kusov kusov tabuliek s evidenčným číslom vozidla....28. Január, 2021