Škoda Karoq na Slovensku od 20 860 €. Tu ju kúpiš o 10 000 € lacnejšie!

Škoda sa v Európe teší mimoriadnej obľube. Vrátane najnovším modelov, akým je napríklad aj Škoda Karoq. Prečo prišla na svet? Pretože VW hľadal cestu, ako dať svetu lacné autá. V podstate to bolo cieľom akvizície Škodovky pred dávnymi rokmi. Lenže ani cena Škody nie je dostatočne nízka na to, aby konkurovala hitu low-cost automobilov, Dacií. No a keď VW videl úspechy Dacie, chce ich napodobniť. Práve preto si koncern založil novú značku s názvom Jetta, ktorá cieli zatiaľ na čínsky trh. No a napríklad v Číne si viete kúpiť Škodu Karoq s iným logom za polovičnú cenu, ako uviedol portál autonews.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
21.10.2019
Diskusia:

Škoda Karoq na Slovensku...

Auto-moto zaujímavosti

Škoda sa v Európe teší mimoriadnej obľube. Vrátane najnovším modelov, akým je napríklad aj Škoda Karoq. Prečo prišla na svet? Pretože VW hľadal cestu, ako dať svetu lacné autá. V podstate to bolo cieľom akvizície Škodovky pred dávnymi rokmi. Lenže ani cena Škody nie je dostatočne nízka na to, aby konkurovala hitu low-cost automobilov, Dacií. No a keď VW videl úspechy Dacie, chce ich napodobniť. Práve preto si koncern založil novú značku s názvom Jetta, ktorá cieli zatiaľ na čínsky trh. No a napríklad v Číne si viete kúpiť Škodu Karoq s iným logom za polovičnú cenu, ako uviedol portál autonews.

Kvalita za smiešne peniaze

Automobilka Jetta je na svete ešte len pár mesiacov, konrétne od apríla. Napriek tomu už má za sebou prvé úspechy a tie rozhodne nie sú malé. Čínsky trh je extrémne vysoko konkurenčný. Je tu množstvo automobiliek, ktoré excelujú hlavne nízkou cenou. Aj preto je mimoriadne ťažké presadiť sa. Jetta ako prvý začala predávať svoj model VA3, čo je v podstate starší VW Jetta. Boduje hlavne cenou, ktorá začína na v prepočte 8 400 €, čo je na “low-cost Passat” viac než fajn. No a za prvých pár týždňov sa predalo 11 080 kusov Jetty VA3. To je viac než si koncern sľuboval.

Tento model VA3, teda prezlečená Jetta sa dá kúpiť aj v celko luxusnej výbave. Automatická prevodovka, vyhrievané sedadlá či parkovacie senzory sú niečím, čo poteší aj náročnejších zákazníkov. Cena? 11 800 €! Cena niečoho porovnateľného u nás? Minimálne dvojnásobok!

Druhým modelom, ktorý do predaja pôjde bude model VS5. A to je v podstate Škoda Karoq s minimálnymi zmenami. Zaujímavé je, že aj základná motorizácia je dokonca lepšia, ako u nás. Kým si u nás môžete kúpiť Karoq s 1 litrovým 3 valcom, v Číne začína s rozumnejším 1,4 litrovým 4 valcovým motorom s výkonom 157 koní. V štandarde je manuálna klimatizácia, rovnako aj rozmerná 8 palcová obrazovka multimediáleho systému. Cena? Fantastických 10 800 €, čo je v porovnaní s našim trhom o 10 000 € lacnejšie! To je šialená úspora, približne o polovicu! Nuž môžeme len v tichosti závidieť. Alebo sa presťahovať do Číny. 

Škoda Karoq na Slovensku od 20 860 €. Tu ju kúpiš o 10 000 € lacnejšie!Zdroj: autocar.co.uk

Škoda Karoq na Slovensku od 20 860 €. Tu ju kúpiš o 10 000 € lacnejšie!Zdroj: autocar.co.uk

Škoda Karoq na Slovensku od 20 860 €. Tu ju kúpiš o 10 000 € lacnejšie!Zdroj: autocar.co.uk

Zdroj: autonews.com

Zdroj foto: autocar.co.uk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Sen každého kuriéra, najrýchlejšia dodávka na svete! 270 km/h!Kuriérske dodávky na cestách. Poznáme ich všetci. Autá pochybnej stability a jazdných...5. Október, 2019
02Kúpil si Lamborghini, o pár hodín s ním skončil takto!!!Lamborghini, už len vysloviť toto tajomné slovíčko zvyšuje tep. Srdce búši, uši čakajú na...9. Október, 2019
03VIDEO: kuriozity z českého tunela: so psom alebo aj s kočiarom!Tunely sú dopravné stavby, ktoré nám neskutočným spôsobom uľahčujú život. Skrátia trasu a...11. Október, 2019