Škoda Octavia RS Combi delo: 264 km/h na nemeckej diaľnici!

Nová Škoda Octavia Combi RS je delo, ktoré chceš vidieť v akcii! Čo dokáže krásna beštia a aký výkon predvedie na nemeckej diaľnici? Športový režim „reve“ ako čistokrvný osemvalec, posúď sám!

rufus v Video sekcia
10.11.2021
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/TEST DRIVE FREAK

Video: 2021 Skoda Octavia...

Video sekcia

Benzínová Škoda Octavia Combi RS. Niektorý ju označia za dinosaura.  Iným bude prekážať, že sa nejedná o hybridné delo so smrtiacimi parametrami. Jedno alebo druhé, táto krásavica nezahanbí, ba naopak. Zaujme tvoju pozornosť už na prvý pohľad a ty sa budeš pýtať, či by nemala pristáť v zbierke áut v tvojej garáži.

2021 Škoda Octavia Combi RS First Edition 2.0 TSI DSGZdroj: skoda-auto.cz

Zabudni na hybrid, óda na benzín

Poďme sa prebudiť zo sna. Nejedná sa o najdrahšie cestné monštrum, ale ani najlacnejšie. Výkon zabezpečuje 1 benzínový motor. Áno, zabudni na hybridné pohonné ústrojenstvo. Toto je však posledná vec, ktorá ti na palube tohto červeného dela bude chýbať!

Pohon + parametre

Test na rýchlostne neobmedzenom úseku nemeckej diaľnice si priam pýta pozornosť. Efekt „všetky oči na mne“ viac ako zaručený. Poďme si povedať niečo k veci. Škoda pre 4. generáciu Octavie RS pripravila 3 motory. Môžeš si vybrať 1,8 T, silnejší benzínový 2,0 T(F)SI alebo diesel 2,0 TDI. Každý ponúka rôzne prevedenia. Tak trochu sme však klamali, pretože hybrid, vzhľadom na požiadavky doby, je v ponuke. Ide o hybrid spájajúci benzín 1,4 TSI s elektromotorom.

Výkon 245 koní

Najvýkonnejšie prevedenie aj benzínový 2,0 TSI dosahujú zhodný výkon 245 koní. Vráťme sa ešte raz k hybridu. Nemá na to. V tomto teste by práve hybridná verzia vyšla ako pomalšia a umiestnil by sa tento stroj ako ten s horšou dynamikou.

2021 Škoda Octavia Combi RS First Edition 2.0 TSI DSG interiérZdroj: skoda-auto.cz

Hlavné výhody benzínovej verzie

Benzínová verzia je ľahšia ako hybrid. Pre porovnanie hovoríme o váhe 1 780 kg. To je až o 151 kg viac ako spomínané TSI. Ďalšia výhoda? Benzínová verzia nie je odkázaná na nabíjanie a nabitú batériu. Pri jazde s benzínovou verziou nemusíš brať do úvahy elektrinu v akumulátoroch.

Maximálna rýchlosť

Ďalšie víťazstvo? IV vo vrcholových otáčkach siaha na rýchlosť 225 km/h. Benzín ide doslova bomby a rýchlosť zastavuje až obmedzovač nastavený na 250 km/h. Video zachytáva ručičku na rýchlosti 264 km/h!

Parametre rýchlosti

Akcelerácia na 100 km/h? Približne 6,5 sekundy. 200 km/h dosiahne za menej ako 23 sekúnd. Tento údaj však nie je to, čo robí z jazdy šialený zážitok. Musíš si vypočuť zvukový prejav motora, ktorý zachytáva priložené video. Športový režim „reve“ ako čistokrvný osemvalec, posúď sám!

Rival krásnej Škody Octavia RS

Škoda Octavia RS sa cíti v tele červeného super combi brutálne dobre. Svedčia o tom výsledné čísla, ktoré tento test posúvajú k vydareným pokusom na diaľnici. Aký výsledok si tipoval ty? Podeľ sa s nami o tip na rovnocenného rivala v komentároch pod článkom. Ktorý automobil by mal tento červený drak vyzvať na súboj?

Zdroj:  Test Drive Freak@Youtube

2021 Škoda Octavia Combi RS 2.0 TSI DSG

Video: 2021 Skoda Octavia Combi RS

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lacný sedan - Scala pre chudobných: Škoda SlaviaPo Škode Kushaq skúša zažiariť "low-cost" dvojča Škody Scala. Cena menej ako 10 000 eur....8. November, 2021
02Novodobá Škoda 200 RS: Znovuzrodená legenda berie dych!Novinka so zníženou strechou má všetky tromfy potrebné pre úspech. Okrem pretekárskej...6. November, 2021
03Príspevok na palivo ako reakcia štátu na zdražovanie!Aká pomoc je pre občanov s nízkymi príjmami najviac nápomocná? V čase zdražujúcich sa...4. November, 2021