Škoda Octavia RS iV: Horúca novinka z Mladej Boleslavy!

Škoda zverejnila prvé oficiálne skice. Horúca novinka, Octavia RS iV, je prototypom dokonalého športiaku. Potenciálnych zákazníkov okamžite zaujal pôsobivý dizajn. Čo ponúka horúca novinka z Mladej Boleslavy? Premiéra už 3. marca. Pozri si prvé oficiálne skice automobilky na vlastné oči!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
30.01.2020
Diskusia:

Škoda Octavia RS iV:...

Auto-moto zaujímavosti

Škoda zverejnila prvé oficiálne skice. Už na základe prvých oficiálnych náčrtov možno povedať, že sa máme skutočne na čo tešiť. Posúď sám. Pozri si prvé oficiálne skice automobilky na vlastné oči.

Škoda Octavia RS iV liftback - zverejnené prvé oficiálne skiceZdroj: skoda-storyboard.com

Novinka z Mladej Boleslavy

Horúca novinka, Octavia RS iV, je prototypom dokonalého športiaku. Potenciálnych zákazníkov okamžite zaujal pôsobivý dizajn a vylepšené parametre, na ktoré sme u modelu RS zvyknutí. Celkom automobilka predstavila 3 dizajnové skice športového modelu štvrtej generácie.

Kráľovská prestíž označenia „RS“

Najviac dynamiky a záujmu zvyčajne získajú práve stroje značky s označením RS. Prečo je tomu tak? Výroba špeciálnej športovej verzie začala už v roku 1974. Skratka je pôvodne odvodená od označenia „Rally Sport,“ ktoré sa pôvodne používalo na označenie vtedajších súťažných prototypov.

Škoda Octavia RS iV combi - zverejnené prvé oficiálne skiceZdroj: skoda-storyboard.com

Úspechy na trati

Za všetko môžu úspechy tejto legendárnej skratky v súťažiach. Keď sa povie Škoda RS, väčšina z nás si okamžite vybaví modely Škoda 180 RS a Škoda 200 RS. Ostrý rival, ktorý valcoval konkurenciu na trati v sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch minulého storočia, aj dnes mnohým spôsobuje zimomriavky.

Nová éra

Zaujímavým obdobím v živote Škody RS je aj obdobie na sklonku milénia. Športovo ladené sériové modely ako RS Octavia RS, Fabia RS a Kodiaq RS zažiarili rovnako ako predchodcovia. Popularita „eresky“ sa postarala o to, že sa rýchlo dostala mimo dráhy. Úspešný model sa teší veľkej obľube u širokého spektra zákazníkov a dnes prináša zaujímavé čísla predaja aj dnes, 20 rokov po príchode 1. generácie Škody Octavia RS.

Škoda Octavia RS iV liftback - zverejnené prvé oficiálne skiceZdroj: skoda-storyboard.com

Parametre, pohon

Vráťme sa späť k zverejneným parametrom novinky. Prvým predstaveným zástupcom značky Škoda vo verzii RS je Octavia RS iV, ktorá disponuje moderným plug-in-hybridným pohonom. Zákazníci tak získavajú výrazné parametre šikovne skombinované s praktickými možnosťami rodinného využitia vozidla.

Bonus + ohľad na životné prostredie

Dnes chceme od vozidla, aby spoľahlivo zastalo úlohu a potreby bežných dní. Rovnako vyžadujeme ostrejší výkon. Nemožno zabudnúť na zážitok z jazdy. Všetko toto novinka spĺňa do bodky. K tomu ako bonus vozidlo berie ohľad na životné prostredie a vyniká nečakanou šetrnosťou a efektivitou využitia. Vodič si vyberá, či pri jazde uprednostní výkon pred spotrebou. Octavia RS iV s plug-in hybridným pohonom s výkonom 180 kW bude určená práve pre záujemcov, ktorí dávajú dôraz na nízke hodnoty emisií CO2.

Dizajn

Dokonalý vzhľad je predzvesťou citu výrobcu pre detail. Automobilka nezabúda, že zákazníci jednoducho milujú čierne prvky, ktoré sú pre verziu RS neodmysliteľnou súčasťou. Dynamický potenciál vozidla je vidieť už na prvý pohľad. Pôsobivý predný difúzor a výrazné vzduchové clony „Air Curtains“ jednoducho nemožno prehliadnuť.

Nová Škoda Octavia RS iV: Dravá šelma s dokonalým dizajnom!Zdroj: skoda-storyboard.com

Zaujímavé

Zaujímavou informáciou sú čísla predaja modelov v západných krajinách. Výrobca uvádza, že každá 5. predaná Škoda v spomínaných krajinách nesie práve označenie RS. Prvé zverejnené skice predstavujú model Octavia RS iV vo verzii liftback v štýle coupé a športové kombi. Ďalšie informácie, týkajúce sa výkonu, určite zaujmú náročných zákazníkov. Už čoskoro si doplníme parametre výkonu. „Ereska“ vždy vedela konkurencii poriadne zamiešať karty. Už teraz možno cítiť prítomnosť ďalšej úspešnej modelovej rady s kultovým označením.

Premiéra v Ženeve

Už 3. marca bude nová Octavia RS iV predstavená na autosalóne v Ženeve. Ako sa ti novinka páči? Pozeráme sa na novú vlajkovú loď značky Škoda, ktorá bude trhať rekordy predaja? Všetko záleží od dodatočných informácií a cien, ktoré automobilka postupne zverejní. Podeľ sa s nami o svoje postrehy a názory v komentároch.

Zdroj: www.skoda-storyboard.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mercedes za 250 000 eur: Nedá sa opraviť? Zhoď ho z vrtuľníka!Netradičný prípad hovorí z duše za všetkých majiteľov, ktorí investovali do uznávanej...26. Január, 2020
02Rus opravuje Tesly na totálku: Neopraviteľný elektromobil ako nový za zlomok ceny!Keď sa povie prerábka, len skutočný odborník si trúfne na opravu automobilu. Opravené diela...22. Január, 2020
03Rarita nielen na cesty: Železničný kamión s nájazdom len 4 712 km!Železničné zásahové vozidlo z USA je stroj, ktorý v ponuke áut na predaj len tak nenájdeš....16. Január, 2020