Mercedes Maybach kabriolet: Brutálne krásna mašina berie dych!

Pozeráš sa na najdlhší kabriolet s elektrickým pohonom. Táto Deimler beštia vyniká parametrami, ktoré u iných jácht na kolesách nenájdeš. Neskutočne krásny diazajn a autonómne riadenie ako bonus. Jachtu na 24-palcových kolesách musíš vidieť. Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je delo, ktoré ťa zdvihne zo stoličky! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.01.2020
Diskusia:

Video: Vision...

Auto-moto zaujímavosti

Neskutočne krásny dizajn a autonómne riadenie ako bonus. Jachtu na 24-palcových kolesách musíš vidieť. Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je delo, ktoré ťa zdvihne zo stoličky!

Mercedes Maybach 6 cabrio - delo, ktoré ťa zdvihne zo stoličky!Zdroj: mercedes-benz.com

Elektrický kabriolet

Elektromobily sú dodnes vnímané ako zaujímavé koncepcie pohonu s neznámymi jazdnými schopnosťami. Nedôvera v ich funkčnosť a využiteľnosť ponúka otázku, či o takéto riešenia prejavia záujem renomovaní výrobcovia áut, ktorí patria k špičke a nešpecializujú sa o triedu elektromobilov. Stalo sa.

Mercedes Maybach 6 cabrio - delo, ktoré ťa zdvihne zo stoličky!Zdroj: mercedes-benz.com

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Prevratná vízia Mercedesu nie je novinkou. Koncept Mercedesu-Maybach 6 Cabriolet ponúka úplne nové vlastnosti. Deimler riešenie zaujalo pred 2 rokmi. Maybach 6 vo verzii kabriolet je pokračovaním majestátneho kupé predstaveného pred časom na obľúbenom podujatí Pebble Beach Concours d'Elegance.

Mercedes Maybach 6 cabrio - delo, ktoré ťa zdvihne zo stoličky!Zdroj: mercedes-benz.com

Najdlhší kabriolet s elektrickým pohonom

Predstavuje vizionárske riešenie, aké nemá na poli elektrických áut konkurenciu. Pozeráš sa na najdlhší kabriolet s elektrickým pohonom. Táto Deimler beštia vyniká parametrami, ktoré u iných jácht na kolesách nenájdeš. Už na prvý pohľad ti udrie do očí extrémne dlhá kapota, futuristický dizajn a interiér. Karoséria, prvky aj parametre majú 1 spoločný menovateľ. Tým je všadeprítomný luxus.

Topka na poli luxusných a superšportových mašín

Daimler, Mercedes, Maybach sa stali 3 najviac komentovanými a chválenými počinmi expozície každoročného podujatia dizajnu na Pebble Beach Concours d'Elegance. Prezentácia ostatných luxusných a superšportových mašín ostala v ústraní. Všetky oči smerovali na favorita ročníka. Výborné ohlasy sú opodstatnené.

Mercedes Maybach 6 cabrio - delo, ktoré ťa zdvihne zo stoličky!Zdroj: mercedes-benz.com

Rozmery

V porovnaní s predchodcom, ide teda o prakticky rovnaké vozidlo, monštru pribudla plátená strecha a plne elektrifikovaný pohon. Kabriolet disponuje dĺžkou až 5700 mm, šírkou 2100 mm a výškou 1340 mm. Vlajková loď s nevídanou dizajnovou koncepciou je neprehliadnuteľná. Posúď sám.

Výkon + dojazd

Mercedes-Maybach 6 Cabriolet ponúka 550 kW, 750 koní z výlučne elektrického pohonu. Zaujíma ťa zrýchlenie? Akcelerácia z 0 na 100 km/h za menej ako 4 sekundy a dojazd na jediné nabitie až 500 kilometrov, si v kombinácii s výnimočným dizajnom pýta záujem širokej verejnosti.

Mercedes Maybach 6 cabrio - delo, ktoré ťa zdvihne zo stoličky!Zdroj: mercedes-benz.com

Sériovo vyrábaný príbuzný

Súčasne vyrábaným kolegom je Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet, ktorý sa dostal do výroby v limitovanom množstve 300 kusov. Áno, čo ťa nepoteší, je skutočnosť, že tento model nedisponuje efektne predĺženou kapotou. Neponúka ani výlučne elektrický pohon. Ponúka však pôsobivú voľbu, čo sa týka vypracovania luxusného interiéru a rovnako pôsobivej karosérie.

Mercedes-Benz Maybach budúcnosti

Ladné tvary oslovili a zaujali stovky reálnych záujemcov, napriek tomu výrobca zatiaľ nezverejnil informácie o plánovaní sériovej výroby. Renomovaný výrobca označil toto Mercedes-Benz delo za Maybach blízkej budúcnosti. Ako sa ti páči táto ultra predĺžená „jachta“ vybavená obrovskými 24-palcovými kolesami? Podeľ sa s nami o svoj názor a postrehy v komentároch.

Zdroj: https://www.mercedes-benz.com/maxim.com

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet

Video: Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet:

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

0120-ročné BMW s extrémnou výbavou za 39 500 €BMW rad 7 patrí k tým automobilom, ktoré sa v ponuke inzertných portálov príliš neohrejú....8. Január, 2020
02Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse za 10 750 €Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse White Edition za neuveriteľnú sumu len 10 750 eur?...4. Január, 2020
03Vodič SUV jazdil v koryte rieky Rajčanka: Najväčší blázon roka 2019Z najbláznivejších videií roka 2019 si treba pripomenuť vodiča, ktorý sa dobrovoľne...6. Január, 2020