Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Škoda rozširuje podnikanie o požičovňu. Škoda GO je však niečo iné ako myslíte

Škoda predstavila nový pilier svojho podnikania a je ním zaujímavá služba pre zákazníkov automobilky. Je to vlastne niečo ako požičovňa vozidiel. Škoda GO je nový produkt, ktorý v sebe spája viacero prístupov a vznikol v slovenských podmienkach. Je veľmi pravdepodobné, že sa od nás rozšíri aj do ostatných krajín.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.09.2023
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Škoda rozširuje podnikanie...

Auto-moto zaujímavosti

Čo teda Škoda GO je? Navonok všetko vyzerá ako požičovňa vozidiel tejto obľúbenej značky. Ale nie je to úplne tak. Škoda GO je platforma, v ktorej sú zaregistrovaní jednotliví díleri schopní požičať vozidlo. Aktuálne je zaregistrovaných 23 autopožičovní, ktoré ponúkajú dovedna 430 vozidiel. Tie variujú od základných Fabii až po Superby, Kodiaqy a Enyaqy.

Všetko prebieha digitálne cez aplikáciu, do ktorej sa zaregistrujete a nahráte do nej vodičský preukaz. To aby bolo zrejmé, že si auto môžete reálne aj požičať, že máte oprávnenie na jeho vedenie. Potom už vás nič nedelí od samotného požičania auta bez zbytočných úkonov. Niektoré pobočky dokonca v budúcnosti poskytnú nonstop služby a vozidlá budú vybavené na elektronické odovzdanie kľúča.

Škoda rozširuje podnikanie o požičovňu. Škoda GO je však niečo iné ako myslíteZdroj: Autobazar.EU

Aktuálne ceny začínajú na hodnotách 29 € za Fabiu, pričom samotná cena je vecou konkrétneho požičiavajúceho. Škoda len odporúča cenový rámec, ale finálna suma už je po nahratí do systému Škoda GO záležitosťou individuálneho prístupu požičiavajúcich inštirúcií. Scala potom začína za 40 € na deň, 45 € na deň vám požičia Octaviu. Samozrejmosťou je ale platenie klasického depozitu, ktorý slúži ako zábezpeka pre požičovňu.

Škoda oznámila, že cez Škoda GO sú všetky autá riadne poistené a taktiež sú riadne udržiavané, čo znamená, že na nich môžete jazdiť aj do zahraničia a bez obáv. Tu však existuje limit kilometrov na deň. Tak ako v akejkoľvek inej požičovni.

Čo teda Škoda Auto Slovensko spravila? Škoda GO nie je úplne požičovňa, je to trhovisko služieb požičovni, ale s jednoduchým princípom zameraným na jednu značku. Je jasné, čo toto trhovisko prináša konkrétnemu zákazníkovi, ale výhody má aj samotná požičovňa. Je za ňou silný partner, ktorý nepýta poplatky za zaradenie, ani poplatky mesačné. Vždy si berie údržbu len z vykonaných požičaní.

Škoda rozširuje podnikanie o požičovňu. Škoda GO je však niečo iné ako myslíteZdroj: Autobazar.EU

Škoda GO je teda online trhovisko služieb požičovní s vozidlami Škoda, ale zároveň je to zjednodušenie orientácie pre zákazníkov. Na pár klikov viete aké vozidlá sú dostupné vo vašom okolí a koľko za ne zaplatíte. V budúcnosti je plán implementovať systém vrátenia aj na inej pobočke. Ale zatiaľ je zjednodušenie najmä v byrokracii. Ak teda potrebujete dočasne väčšie auto, tak si ho môžete požičať aj takto za zatiaľ veľmi férové ceny. Aký bude vývoj je otázne, ale vzhľadom na fakt, že samotná Škoda odporúča ceny za požičanie, máte istotu, že nebudú extrémne vysoké.

Jedinou nevýhodou môže byť fakt, že nie každá požičovňa má dostupné všetky vozidlá. Môže sa vám teda stať, že ak budete hľadať Fabiu, tak ju jednoducho nenájdete a budete musieť siahnuť po väčšom vozidle. Naopak, ak si zvolíte Fabiu a požičovňa vám ju potvrdí, tak musíte dostať minimálne tú, alebo niečo z vyššej kategórie. Bez príplatku. To znamená, že ak sa Fabie minú a vy ju máte objednanú, tak za rovnakú sumu môžete mať vlastne čokoľvek iné, čo vám dá z portfólia konkrétna požičovňa. V rámci Škoda GO to budú zásade len vozidlá tejto značky. Na Slovensku je pilotný program a pilotná prevádzka, ktorá po roku predvedie svoje výkony. Následne je pravdepodobné, že ak bude mať úspech, tak sa dostane aj do ďalších krajín. V budúcnosti tak môžete, teoreticky, s jednou aplikáciou cestovať po celom svete, alebo minimálne po Európe, a jazdiť na vozidlách Škoda za rozumné ceny.

Škoda rozširuje podnikanie o požičovňu. Škoda GO je však niečo iné ako myslíteZdroj: Autobazar.EU

Zoznam vozidiel a cien aktuálne ku 18. septembru 2023:

Škoda Fabia od 27 eur za deň, záloha 200 eur
Škoda Scala od 40 eur za deň, záloha 200 eur
Škoda Octavia od 45 eur za deň, záloha 300 eur
Škoda Superb od 70 eur za deň, záloha 300 eur
Škoda Kamiq od 45 eur za deň, záloha 200 eur
Škoda Karoq od 57 eur za deň, záloha 270 eur
Škoda Kodiaq od 75 eur za deň, záloha 420 eur
Škoda Enyaq od 85 eur za deň, záloha 300 eur

Ceny sú však orientačné k dnešnému dňu. Môže sa stať, že pribudnú lepšie ponuky, alebo sa tieto minú a budete musieť hľadať za viac peňazí.

Škoda rozširuje podnikanie o požičovňu. Škoda GO je však niečo iné ako myslíteZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Prvé foto: Nová Škoda Superb a Kodiaq!Interiér nového Superbu aj Kodiaqu prekvapí. Čo zákazníkov poteší najviac, je plánovaný...2. September, 2023
02Test: Škoda Kodiaq Style – V najlepšej formeNiekedy v budúcom roku má prísť na trh nový Kodiaq. To je fakt, ale dovtedy bude dostupný...2. August, 2023
03Čo sa deje so starými batériami? Škoda nám ukázala riešeniaJedna z veľkých otázok ohľadne elektromobility sa vždy motá okolo batérií. Nie je to len...29. Jún, 2023