Superb Combi rýchlejší ako 480-koňový Mustang Mach-E!

Ako lepšie dokázať uvádzané schopnosti vozidla ako samotným testom na trati? Čo sa dá robiť v prípade, že v úspešnom teste, ktorý potvrdí udávané parametre, predbehne hlavného aktéra v špeciálnej úprave bežný model? Superb vs. Ford Mustang MACH-E GT!

rufus v Video sekcia
04.01.2022
Diskusia:
Zdroj: youtube.com/AutoTopNL

Video: Superb rýchlejší...

Video sekcia

Tento test priniesol celkom iné, ako očakávané, výsledky. Čo sa udialo na trati, to nechce zažiť žiaden automobil. Pokoriť dušu samozvaného víťaza z vyššej kategórie, to chce viac ako šťastie. Škode Superb sa to v tomto teste podarilo. Dokázala Mustanga „dať dole“ s prehľadom, paradoxne pri potvrdzovaní svojich výnimočných parametrov.

Superb vs. Ford Mustang MACH-E GT! Ako lepšie dokázať uvádzané schopnosti vozidla ako samotným testom na trati? Čo sa dá robiť v prípade, že v úspešnom teste, ktorý potvrdí udávané parametre, predbehne hlavného aktéra v špeciálnej úprave bežný model? Zdroj: ford.com

Ford Mustang Mach-E beštia vs. Superb Combi

Ak si automobil z Mladej Boleslavy a podarí sa ti „trhnúť“ na plnej čiare delo so 480 koňmi a 859 Nm krútiaceho momentu, môžeš hovoriť o frajerine. O to väčší úspech to bol, ak pri tom vzniklo video, ktoré je dôkazom nevšedného výkonu. Ford Mustang Mach-E zvládne pokoriť „stovku“ za 3,5 sekundy. Kde lepšie vyskúšať, čo dokáže, ako na nemeckom Autobahn-e? Krásna výzva sa však v momente premenila na nečakanú porážku, ktorej strojcom je model značky Škoda. Superb Combi predbieha ostrý elektrický Mustang bez toho, že by veľmi chystal daný moment. Ak by vodič Superbu tušil, že Mustang testuje udávané rýchlostné parametre, zo slušnosti by možno spomalil. To sa však nestalo. Výsledkom je výhra v nevyhlásenom súboji v diaľničných podmienkach.

Superb rýchlejší ako 480-koňový Mustang Mach-E

Aby sme mohli zhodnotiť daný výkon, musíme sa dostať k dynamike elektrických áut. Poďme k parametrom krátkodobej akcelerácie. V porovnaní s iným pohonom, sú elektromobily v akcelerácii na stovku a krátke úseky neprekonateľné. To, čo dokáže relatívne obyčajný elektromobil s nižšou cenou dokáže až o niekoľko tried drahší športiak s porovnateľnou dynamikou. Tu hovoríme o populárnych súbojoch s rozbehom na križovatkách. Prestíž sa však nepíše na týchto úsekoch s niekoľkými 100 metrami.

Udržateľnosť výkonu na dlhšej trati

Na rade je udržateľnosť výkonu na dlhšej trati. Elektromobily už často melú z posledného Na akceleráciu a maximálnu rýchlosť športových mašín s klasickým pohonom nemajú! Dosahovaný výkon sa zhoršuje aj stavom nabitia akumulátora. Ďalším faktorom, ktorý treba brať do úvahy je dosiahnuteľná rýchlosť. Tu nemôže byť reč o extrémnej rýchlosti vôbec možná. Väčšina elektromobilov nedosahuje vysokú rýchlosť alebo má nainštalované obmedzovače, ktoré povolia ručičku tachometra posunúť maximálne na 160 km/h.

Akumulátory ako obmedzenie

Akumulátory nie sú žiadnou výhrou, skôr naopak. Aj najväčšie moderné akumulátory s kapacitou okolo 100 kWh zodpovedajú asi 25 litrom nafty v nádrži dieselového vozidla. Zaujíma ťa ďalší vysvetľujúci údaj? Spotreba a dojazd. Na nemeckej diaľnici môže tento stroj ponúknuť dojazd okolo 200 kilometrov. V tomto prípade treba brať do úvahy aj fakt, že batérie môžu byť aj menšie.

Superb vs. Ford Mustang MACH-E GT! Ako lepšie dokázať uvádzané schopnosti vozidla ako samotným testom na trati? Čo sa dá robiť v prípade, že v úspešnom teste, ktorý potvrdí udávané parametre, predbehne hlavného aktéra v špeciálnej úprave bežný model? Zdroj: ford.com

Špecifikácia prekvapenia – Škoda Superb Scout Combi

Pozeráš sa na klasickú verziu v „tuctovom“ prevedení, Škoda Superb Scout pravdepodobne s motorom 2,0 TDI. Turbodiesel dokáže prekvapiť. Je na mieste otázka, čo by s hanbou silnejšieho rivala a porazeného preteku spravila prevodovka, akú z nejakých dôvodov do elektromobilov stále výrobcovia nemontujú a vyriešila by veľa nedostatkov.

Plusy a mínusy Fordu Mustang + výsledok testu

Na prekvapenie zúčastnených a nielen, tu máme dôkaz „nedostatočnej prípravy“ a chýbajúcich schopností elektromobilu, ktoré bežne ponúka tradičný pohon. Treba podotknúť, že sa jedná o bežnú verziu Škody Superb Combi. Kanál AutoTopNL natočením videa potvrdil zverejnené parametre Mustangu, zároveň však zahanbil dynamiku. Áno, to všetko v 1 videu. Nový elektrický Ford Mustang Mach-E podľahol Škode Superb, ktorá ho s prehľadom predbieha. Mustang vyniká pri rýchlení z nuly na stovku, na diaľnici v bežných podmienkach to už taká paráda nie je. Čo dodať, veľa šťastia v ďalších disciplínach. Zahanbený Mustang s ľahkosťou predbieha dieselový Superb!

Pozri si video na vlastné oči

Odborníci z AutoTopNL sa na Youtube pokúsili zachytiť dynamiku vrcholného Fordu Mustang Mach-E s 480 koňmi a 859 Nm, kde inde, ako na nemeckej diaľnici. Akcia sa končí s iným ako plánovaným výsledkom. Do nebies vychválená Performance Edition zo zvýšeným krútiacim momentom až 860 newtonmetrov pri zachovaní štandardných 358 kilowattov, čiže 480 koní, nečakane zlyhala. Video svojím záverom ešte viac zvyšuje neatraktivitu vozidla, čo nebol zámer. Určite si nič podobné nečakal a taktiež niečo podobné nečakali autori videa. Ako sa ti tento debakel zo strany silnejšieho protihráča páči? Sleduj video a gratuluj Škode Superb k výnimočnému výkonu!

Zdroj: youtube kanál AutoTopNL

FORD Mustang MACH-E GT

Video: Superb rýchlejší ako Ford Mustang Mach-E GT

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

0121-ročná Škoda Octavia rarita na predaj za 47 600 €!Stará, škaredá, a predsa s cenou 47 500 eur! Cenovku nepoškodil ani vek, nájazd a dizajnová...24. December, 2021
02Urob si sám dom na kolesách: Unikátny expedičný karavan Wothahellizat Mk2Wothahellizat Mk2 je to pravé orechové pre ľudí, ktorí sa rozhodli, že namiesto prežívania...30. December, 2021
03Tatra T613: Historický unikát s hovoriacim palubným počítačomTatra T613-4 Mi-Long Electronic, limitovaná edícia vyrobená en v počte 17 exemplárov na...28. December, 2021