21-ročná Škoda Octavia rarita na predaj za 47 600 €!

Stará, škaredá, a predsa s cenou 47 500 eur! Cenovku nepoškodil ani vek, nájazd a dizajnová „smrť“ v podobe úpravy s nepekným medzikusom. Vládnu Škodu Octavia, vyrobenú na objednávku, musíš vidieť! Prekvapí ťa nielen cenou!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.12.2021
Diskusia:
Zdroj: autosoft.cz

Škoda Octavia 1.8T 110kW...

Auto-moto zaujímavosti

Tento exemplár bol vyrobený pre „papalášov“ a vyniká odvážnou cenovkou, vzhľadom k veku automobilu. Majiteľ zrejme vie, čo si môže dovoliť. Pozri si raritný kúsok, ktorý je na predaj v ČR.

Škoda Octavia Long 1999 - Rarita s extrémnou hodnotou! Táto jazdená Octavia je kráľom  nárastu ceny auta.Zdroj: autosoft.cz

Škoda Octavia 1.8T 110kW L&K, LONG – rarita

Škoda Octavia 1.8T 110kW L&K vo verzii LONG je presne ten automobil, za ktorý môžeš aj napriek nájazdu 200 000 km a 21 „krížikom“ v pokročilom veku pýtať viac ako za nové auto! Táto jazdená Octavia je kráľom extrémnej hodnoty aj po 21 rokoch! Ako bonus majiteľ o vozidle odvážne prehlasuje, že je vo výbornom technickom stave. To zohľadňuje aj v cene, uvedenej v inzeráte.  Pýta za ňu 1 199 990 českých korún, v prepočte približne 47 600 eur!

Centimetre k dobru – viac pohodia pre politikov

Konkrétne čísla znamenali centimetre pohodlia k dobru, rázvor narástol z 2512 mm na 2592 mm. Politici si užívali teda viac komfortu pri cestovaní. Predĺženie platformy a karosérie dostalo celkové rozmery na dĺžku až 4591 mm. Aj tento exemplár má aj svoju tienistú stránku. Samotné prevedenie úpravy nebolo najšťastnejšie. Dvere ostali rovnaké, väčšie rozmery sa podarilo dosiahnuť vložením nie práve lichotivého medzikusu do priestoru B-stĺpika.

Škoda Octavia 1.8T 110kW L&K, LONG –  rarita na predaj za 47 600 eur!Zdroj: autosoft.cz

Nešťastné, škaredé predĺženie

Toto neestetické prispôsobenie si vyžiadalo osadenie novej strechy, prahov, výstuh a spomínaného stredného B-stĺpika. Úpravou prešla väčšina použitých dielov. Zmenám sa nevyhla ani použitá elektroinštalácia vozidla a konštruktéri taktiež museli modifikovať palivový, výfukový a brzdový systém. . Predĺžená verziu Long, disponuje s dlhším rázvorom osí kolies asi o 8 cm, čo znamená priestor naviac, ktorý môže oceniť významný pasažier s určitým štandardom. V tejto verzii sa pritom model nikdy do výroby nedostal, to ešte viac dvíha jedinečnosť skvostu, na ktorý sa práve pozeráš.

Jazda s majákom

Octavia Long bola dostupná len vo vrcholovom prevedení, úprave Octavia Long Laurin Klement. Exkluzívnym rozmerom sekundovalo módne a elegantné krémové kožené čalúnenie sedadiel a na svoju dobu ultra luxusná výbava ako výklopné stolčeky a telefón. V prípade potreby bolo možné využívať dokonca aj snímateľný maják!

Škoda Octavia Long 1999 - Rarita s extrémnou hodnotou! Táto jazdená Octavia je kráľom  nárastu ceny auta.Zdroj: autosoft.cz

História

Z histórie tohto vozidla ešte spomenieme, že išlo o vozidlo využívané pre vozenie politikov a vládnych úradníkov za vlády Miloša Zemana. Pri výbere bolo podmienkou, aby vládny špeciál bol českej výroby. Superb bol ešte len v nesplnených snoch, Octavia dostala svoju šancu na špeciálnu predĺženú úpravu. Vozidlo sa podľa dostupných informácii sa nachádza v ČR, majiteľ uvádza, že bola kúpená v ČR. Poďme sa pozrieť na výbavu vozidla, tá bola vo svojich rokoch výroby, skutočne prvotriedna.

Škoda Octavia Long 1999 - Rarita s extrémnou hodnotou! Táto jazdená Octavia je kráľom  nárastu ceny auta.Zdroj: autosoft.cz

Pohon

Exkluzívny. Tento exemplár sa narodil v roku  2000 a poháňal ho 1 z najlepších štvorvalcových benzínových motorov, ktoré kedy koncern VW osádzal.  Ide o 1.8 litrový turbobenzínový motor s 20 ventilmi a výkonom 110 kW, 150 koní. Tomu všetkému nasvedčuje stále dobrý technický stav vozidla aj pri veku a nájazde 200 000 km. Fanatická predstava nikdy neviedla k popularite vozidla. Miloš Zeman k tejto úprave vyjadril svoje sklamanie a aj to stálo za konečným rozhodnutím špeciálnu edíciu ďalej nevyrábať. Cena však napriek tomu rapídne rástla a zrejme ešte bude rásť. V období svojej slávy model stál v prepočte asi 32 tisíc eur a bola vyrábaná len výlučne ručne vo vývojovom stredisku Škody v Česane.

Škoda Octavia 1.8T 110kW L&K, LONG –  rarita na predaj za 47 600 eur!Zdroj: autosoft.cz

Limitovaná edícia

Bola vyrobená na objednávku ako vládny špeciál v obmedzenom počte pár kusov. Škoda plánovala vyrobiť viac ako 200 kusov predĺženej Octavie. Reálne sa celkom vyrobilo týchto raritných exemplárov len 25, pričom len 1 exemplár poháňal naftový motor, ostatné mali osadený benzínový motor 1.8 20V Turbo.

Škoda Octavia 1.8T 110kW L&K, LONG –  rarita na predaj za 47 600 eur!Zdroj: autosoft.cz

Škoda Octavia vládny špeciál – výbava

ABS, hliníkové kolesá, elektrické otváranie a zatváranie okien, automatická klimatizácia, koža, autorádio a CD prehrávač. Dnes znie výbava až šialene obyčajne. Jediné, čo sa nezmenilo, je že je táto „stará a škaredá“ Škoda Octavia, aj dnes po 21 rokoch, stále drahá. Ako sa ti tento automobil páči? Vieš si predstaviť jej kúpu? Aké sú jej vyhliadky z hľadiska investície? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Údaje o vozidle

Druh vozidla: osobný automobil

Karoséria: limuzína

V prevádzke od: 21/12/2000

Palivo: benzín

Stav tachometra: 200 000 km

Objem, výkon: 1781 ccm / 110 kW

Farba: šedá metalíza

STK: 03/2023

Počet miest: 5

Počet dverí: 5

Technický stav: perfektný

Servisná knižka: ÁNO

Zdroj: autobobok.cz, autosoft.cz

Škoda Octavia 1.8T 110kW L&K, LONG rarita

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

017-miestny rival z Číny: Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €!Túto vydarenú konkurenciu vlajkovej lode z Mladej Boleslavy musíš vidieť! JAC S7 od Jac...20. December, 2021
02Nová Lada Niva Bronto: Terénny špeciál za 11 500 €!Správa o konci Lady Niva rozcítila mnohých off-road fanatikov. Niet sa čomu čudovať,...16. December, 2021
03VW T7 delta4x4: Terénne upravený multivan, ktorý chceš!V časoch, keď aj malé potešenie dokáže divy si viacerí z nás povedali, že si treba urobiť...18. December, 2021