7-miestny rival z Číny: Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €!

Túto vydarenú konkurenciu vlajkovej lode z Mladej Boleslavy musíš vidieť! JAC S7 od Jac Motors je dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Čo ponúka a čím prekvapí? Nechaj sa očariť dostupnou Škodou Kodiaq, ktorá má čo ponúknuť!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.12.2021
Diskusia:
Zdroj: jac.com

Video: JAC S7 SUV

Auto-moto zaujímavosti

Najväčšie výhody tohto krásneho rivala Škody Kodiaq? Pozeráš sa na veľké a pritom kompaktné SUV s najväčším vnútorným priestorom, aký si môžeš v kategórii SUV priať za skvelú cenu! K tomu dostaneš bohatú výbavu inteligentných systémov, ktoré zabezpečujú bezpečnú jazdu a bezproblémovú konfiguráciu podľa momentálnych potrieb jazdy.

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Zdroj: jac.com

Luxus a výbava neznámeho výrobcu Jac Motors

Ak si potrpíš na pekné tvary a športový exteriér, si na správnom mieste. U tejto cenovej kategórie ťa prekvapí luxusný a elegantný interiér, ktorý ponúkajú o triedu vyššie modely. Pohon je ako JAC S7. Spoľahlivý a silný. K tomu ako bonus môžeš rátať s jednoduchým ovládaním. Prichystaj sa na dokonalý zážitok z jazdy. Výber tohto automobilu ocení aj tvoja peňaženka!

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Zdroj: jac.com

Prekvapenie v tele SUV za menej ako 20 000 eur

Väčšina európskych automobilových značiek predáva svoje SUV strednej triedy za sumy nad 20 000 eur. Týmto cenám však dokážu ponúkanými vlastnosťami a výbavou veľmi dobre konkurovať čínske automobilky. Kto si nemôže dovoliť SUV z Mladej Boleslavy, začne veľmi skoro pokukovať po japonskej a čínskej konkurencii. Okrem zaujímavých parametrov sú modely cenovo dostupnejšie. Za rovnakú sumu ponúkajú vyšší ako európsky štandard.

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Zdroj: jac.com

Čínske značky vs. konkurencia z Európy

O tom, že aj neznáme čínske značky majú, čo ponúknuť, ťa presvedčí toto zaujímavé SUV. Novým súperom pre vozidlá z Európy je neznámy JAC, ktorý meria 4,8 metra a odvezie až 7 pasažierov. Cena? Polovica ceny Škody Kodiaq! Treba niečo dodať? Poďme si pozrieť konkrétne parametre. Dizajn nebude prekážkou. Časy, keď čínske autá nemohli konkurovať kráse miestnych modelov, sú dávno preč. Solídny vzhľad, spoľahlivé vlastnosti, vyšší stupeň výbavy ako vozidlá európskych značiek s podobnou výbavou a čerešnička na torte na záver. Nižšie náklady pri kúpe vozidla.

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Zdroj: jac.com

JAC S7 Dostupná Škoda Kodiaq za polovicu

Minulý rok predstavené SUV JAC Sol X7 vzbudilo záujem aj na zahraničných trhoch. V Európe sa tento model predáva pod označením S7. Netreba si ho však mýliť s „X7-čkou“ z Ingolstadtu. BMW v hre o pre zákazníka lepšiu cenu prehráva, a to ešte nehovoríme o cene náhradných dielov. Rival z Mníchova ponúka ako základný agregát trojlitrový šesťvalec. Pre niekoho možný veľký nedostatok, čínsky rival ponúka iba 1,5-litrový štvorvalec. Je to také skutočne zlé? Len v prípade, že ti ponúkaných 150 koní a 251 Nm krútiaceho momentu a pohon predných kolies nestačí.

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Zdroj: jac.com

Veľký batožinový priestor

Nevýhody máme však už za sebou. Ako obrovskú výhodu tohto modelu možno určite označiť pohodlie a priestor. Na 4 776 milimetroch dĺžky ponúka SUV s rázvorom 2 750 mm priam neskutočné rozmery. Vozidlo stojí na 18-palcových zliatinových kolesách s kotúčovými brzdami. O komfort a úsmev na perách počas jazdy sa postará klimatizácia, multimédiá s kamerovým systémom, 12,3-palcový stredovým displej a nekonečný výpis bezpečnostných prvkov, ktoré v tomto segmente ako vodič  určite oceníš.

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Zdroj: jac.com

Super solídna ochrana aj pred vírusmi a baktériami

Zákazník si súčasne vyberá, či chce 5-miestne alebo až 7-miestne SUV. V tejto špecifikácii ponúka JAC SUV batožinový priestor s kapacitou neskutočných 960 litrov! Treba ešte spresniť fakt, že za túto cenu je dostupné len 5-miestne prevedenie. Aj tak však ide o mimoriadne solídnu ponuku. 7-miestny model ponúka výbavu Comfort s doplnkovým filtračný systém CN95 naviac. Túto vychytávku ocenia vodiči najmä v týchto nových časoch pandémie ako spoľahlivú ochranu pred baktériami a vírusmi. Čo dodať, viacerých tento údaj presvedčí, že čínska automobilka dokáže konkurovať aj bez extrémneho výkonu pod kapotou. Tých, ktorí sa nižšieho výkonu nezľaknú a dajú vozidlu šancu, poteší sklopenie druhého radu sedadiel, ktoré sa postará o celkový objem až neskutočných 1 358 litrov!

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Zdroj: jac.com

Najvyšší stupeň výbavy

Čo ponúka najvyšší stupeň výbavy Luxury? Tieto luxusné vlastnosti budú stáť nového majiteľa 7-miestneho JAC S7 SUV 1 899 000 RUB, v prepočte približne 22 700 eur. Za tú sumu nedostaneš spomínané parametre v žiadnom automobile inej značky. Viac zaplatíš aj za spomínanú Škodu Kodiaq v základnej výbave s rovnakým motorom bez automatickej prevodovky. Prirátaj k súčtu parametrov aj navýšenú úroveň komfortu. Luxury výbava má v zozname kožené čalúnenie a sedadlá s pamäťou, ktoré sa prispôsobia tvojmu telu. Okrem špeciálnej úrovne pohodlia JAC ponúka elektricky ovládané veko zadnej časti, presklenú strechu a digitálny prístrojový štít.

Neporovnateľné parametre + skvelá cena

Čo viac si možno priať? Keď hovoríme o kladoch a záporoch ďalšieho zaujímavého rivala z Číny, netreba zabúdať, že za neho pri kúpe zaplatíš o približne 16 000 eur menej ako za Kodiaq v základnej ponuke! Čím viac výbavy si rozhodneš do automobilu pridať, tým väčšiu pridanú hodnotu získaš.

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €! Zdroj: jac.com

Rival Škody Kodiaq len za 18 700 €!

Ešte dôležitá informácia. V prípade záujmu, je pre teba automobil k dispozícii na ruskom trhu. Aj napriek extrémnemu rastu cien v tomto roku je na predaj za 1 559 000 rubľov, v prepočte približne za 18 700 eur! Ešte stále váhaš? Ktorý konkurenčný európsky model ti ponúkne v tejto cene tak zaujímavú výbavu?

Zdroj: jac.com

JAC S7 od Jac Motors - Dostupná Škoda Kodiaq za 18 700 €!

Video: JAC S7 SUV

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01VW T7 delta4x4: Terénne upravený multivan, ktorý chceš!V časoch, keď aj malé potešenie dokáže divy si viacerí z nás povedali, že si treba urobiť...18. December, 2021
02Škoda Octavia z Číny za menej: Väčšia, silnejšia, s lepšou výbavou!Bestune B70 je ostrý rival legendy miestheho trhu za menej. Nenechaj si ujsť toto výnimočné...12. December, 2021
03Nová Lada Niva Bronto: Terénny špeciál za 11 500 €!Správa o konci Lady Niva rozcítila mnohých off-road fanatikov. Niet sa čomu čudovať,...16. December, 2021