Takto vyzerá väzenie na kolesách od VW! VW Prisoner Van!

Určite ste sa s tým na cestách stretli. Tajomné auto na prevoz väzňov, ktoré ide bohvieodkiaľ bohviekam s ktovie kým. Minimálne každého z nás aspo raz napadlo, čo sa nachádza vnútri takéhoto auta. VW teraz prichádza s novinkou, do ktorej sa môžete pozrieť. Takto sa v ňom budú voziť odsúdenci.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
29.07.2019
Diskusia:

Takto vyzerá väzenie na...

Auto-moto zaujímavosti

Určite ste sa s tým na cestách stretli. Tajomné auto na prevoz väzňov, ktoré ide bohvieodkiaľ bohviekam s ktovie kým. Minimálne každého z nás aspo raz napadlo, čo sa nachádza vnútri takéhoto auta. VW teraz prichádza s novinkou, do ktorej sa môžete pozrieť. Takto sa v ňom budú voziť odsúdenci, ukázal nám to portál Motor1.

Bezpečný prevoz? Pre väzňov netreba!

VW so svojim modelom Transit, respektíve Transporter je na trhu už dobre známy desiatky rokov. Úžitkové vozidlá tvoria nedeliteľnú súčasť ich produktovej rady. Obvykle sa jedná o klasické verzie na prevoz tovaru, prípadne cestujúcich. Trh má však mimoriadne špecifické požiadavky a taký gigant, akým VW je na ne musí vedieť reagovať. Napríklad aj v prípade nutnosti mať auto na prevoz väzňov.

Na prvý pohľad je tento VW v podstate celkom obyčajný. Okrem majákov a policajných nálepiek sa javí ako bežné vozidlo. Veľa zmien by človek nepostrehol ani v prípade, ak by toto auto mal šoférovať. Nachádza sa tu zapínanie majákov a vysielačka. Inak opäť len štandardný VW. Zmeny sú hlavne v zadnej časti.

Tá je rozdelená na 2 časti. V prvej majú policajti sedadlo otočené dozadu, v protismere. To kvôli tomu, aby mohli kontrolovať prevážaných väzňov. Nuž a tí majú k dispozícií klietku, v ktorej je mreža aj smerom k policajtom, aj smerom dozadu. Sú tak pod dvojitým zámkom. Čo je zaujímavejšie, je samotná klietka pre vôzňov. Nenájdete tu totiž v podstate vôbec nič, len 2 tvrdé lavice. A inak vôbec nič. Nie je tu ani žiaden bezpečnostný pás- Väzni tak musia maž šťastie na plynulú premávku a pokojného vodiča. Inak budú lietať ako handra a každý náraz na mrežu je poriadne tvrdý. A vzhľadom na to, že auto má 150 koní, tak dokáže byť pomerne svižné. Nuž pre človeka je bezpečnejšie, ak sa bude správať tak, aby ho vo VW Prisoner Van nemuseli prevážať. Mohlo by to fakt bolieť.

Takto vyzerá väzenie na kolesách od VW! VW Prisoner Van!Zdroj: motor1.com

Takto vyzerá väzenie na kolesách od VW! VW Prisoner Van!Zdroj: motor1.com

Takto vyzerá väzenie na kolesách od VW! VW Prisoner Van!Zdroj: motor1.com

Zdroj: motor1.com

Zdroj foto: motor1.com

Takto vyzerá väzenie na kolesách od VW! VW Prisoner Van!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Muž na Passate znížil podvozok. Žaluje mesto, že neprejde cez retardéry!Úpravy automobilov sú vo väčšej či menšej miere rozšírené aj u nás. Jedným z najčastejších...13. Jún, 2019
02Lada vyrába najlacnejší karavan sveta! Za necelých 15 800 €!Ak Vás niekedy lákalo vyskúšať si, aké je to s karavanom prebrázdiť svet, určite ste začali...23. Jún, 2019
03Prvá elektrická Škoda je tu! Dojazd 265 km a atraktívna cena!Škoda začína novú éru. Aj česká automobilka ide s dobou a prináša nám úplne prvý...21. Jún, 2019