Tank 300: Replika Fordu Bronco z Číny!

Zatiaľ, čo Ford žne úspech zo svojou drsnou vlajkovou loďou, ďalšia krajina skúša šťastie na trhu s jeho hodnovernou kópiou. Aké šance má, že prerazí na trhu? Čo ponúkne GreatWall WEY Tank300 - nielen vzhľadom pôsobivá replika Fordu Bronco z Číny?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
14.03.2021
Diskusia:

Video: GreatWall WEY...

Auto-moto zaujímavosti

Rok 2021 je ťažký pre celý svet. S pandémiou sa snaží pobiť aj automobilový priemysel. Aj vďaka tomu automobilky skúšajú čoraz nečakanejšie techniky s cieľom uspieť na trhu. Pred časom by zrejme plagiát ostrého amerického auta nezaujal väčšiu pozornosť. Rýchla reakcia na úspech originálu s cieľom utrhnúť si trochu jeho pozornosti a predajov sa môže vydariť. Nenechaj si ujsť Tank 300 z Číny.

GreatWall WEY Tank300 - Replika Fordu Bronco z Číny

Predaj mimo USA a v Európe

Pre zákazníkov, ktorí o Forde Bronco zatúžili a nenachádzajú sa v niektorom štáte USA, je tu zaujímavá možnosť dostať sa k podobnému vozidlu inou cestou. Ani to, že Bronco nezvažuje predaj v Európe už čoskoro nemusí byť problém. Ide aj o to, aký názor máš na kópie úspešných modelov, ktoré sa nechávajú veľmi odvážne inšpirovať iným populárnym a už existujúcim modelom. Čínsky koncern Great Wall Motors (GWM) s týmto šialeným nápadom prichádza do boja v neistých vodách pandémie, ktorá „kosí“ automobilky po celom svete. Môže sa Číňanom podariť zaujať vlastnou interpretáciou populárneho Američana?

GreatWall WEY Tank300 - Replika Fordu Bronco z Číny

Aj pre fanúšikov Jeppu Wrangler

Luxusné SUV dostalo pôsobivý názov. Tank 300 je tu, aby na seba strhával pozornosť všade, kde sa objaví. Predné diódové svetlomety sú takmer identické. Súčasťou dizajnu sú zaujímavé kľučky 5 dverí, otváraných do strany aj charakteristický spôsob uchytenia rezervy. Nie, nepozeráš sa na ďalšieho obdivovateľa Jeepu Wrangler.

Trhy

Tento model primárne poputuje na pre spoločnosť GWM kľúčový trh. Tam sa výnimočne darí ďalšiemu dielu značky Haval. Všetci veria, že podobný osud čaká Tank 300. Jedinou smutnou správou je fakt, že sa nedočkáme pokoriteľa, čo sa týka pohonnej jednotky a techniky. Tá je podobná a ničím neprekvapí.

GreatWall WEY Tank300 - Replika Fordu Bronco z Číny

Technika a výkon až 354 koní

Tank je postavený na modulárnej platforme GW P01 pomenovanej, ako inak, Tank. Výkon zabezpečuje 2,0 litrové turbo, ktoré ponúka výkon 224 koní. Zákazník si môže vybrať aj 2,4litrový turbodiesel s výkonom 181 koní. Pre skutočne náročných zákazníkov je pripravený trojlitrový šesťvalec, ktorý disponuje výkonom 354 koní a 500 Nm krútiaceho momentu.

GreatWall WEY Tank300 - Replika Fordu Bronco z Číny

Tank 300 beštia

Tank 300 nemá inú šancu ako využívať pohon 4x4, uzamykateľné diferenciály, redukciu, 9 jazdných režimov, sledovanie okolia vozidla pomocou 360 ° kamery a bohatú výbavu.  Vozidlo disponuje svetlou výškou až 224 mm, extrémnu priechodnosť a brodivosť až 1 meter! K tomu ako bonus dostaneš pôsobivé nájazdové a zjazdové uhly 36,3 resp. 37,2 °.  Ako sa ti táto svojrázna kópia Fordu Bronco z Číny páči? Podeľ sa s nami o svoj názor, postrehy a tip na cenovú hladinu, za ktorú sa bude predávať, v komentároch pod článkom.

Zdroj: Great Wall Motors, caradvice.com.au

GreatWall WEY Tank300 - Ford Bronco z Číny

Video: GreatWall WEY Tank300 - Ford Bronco z Číny

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najlacnejšia výbava, ktorú zanedbáva väčšina vodičov: Výmena stojí pár eurStierače sú ako bezpečnostný prvok podceňované - na bezpečnú jazdu majú väčší vplyv ako si...10. Marec, 2021
02SUV vs. combi: Najlepšie porovnanie rivalov z NemeckaV automobilovom svete neexistuje lepšia zábava ako bilancovanie lepších konkurenčných...12. Marec, 2021
03Šialený ruský projekt: Lada s technikou z plexisklaTáto Lada VAZ-210X nie je obyčajná. Ruskí nadšenci z populárneho kanála Garage54 sa...8. Marec, 2021