Táto firma darovala svojim zamestnancom 4 116 áut zdarma ako odmenu!

V dnešnej dobe si človek váži každé zamestnanie. Mnoho ľudí prichádza o prácu, no dúfajme, že ide len o krátkodobé zlé obdobie, z ktorého sa v horizonte niekoľkých mesiacov dostaneme. V dobrých časoch si takmer každý zamestnanec myslel, že ho jeho firma nedostatočne platí. Je to pochopiteľné, každý sa chce mať lepšie. Mnoho firiem však uvádza ako benefit rôzne smiešne bonusy v hodnote niekoľkých desiatok €. V Číne je však firma, ktorá svojim zamestnancom dala naozaj krásny darček!

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
07.11.2020
Diskusia:

Táto firma darovala svojim...

Auto-moto zaujímavosti

Auto len tak zdarma? Nech sa páči!

Mnohé firmy považujú v dnešnej situácií za najväčší problém nedostatok kvalitných ľudí. Snažia sa ich motivovať náborovými príspevkami, 13 či 14 platom, príspevkom ku dôchodku. Iste, nájdu sa zamestnávatelia, ktorí dokážu svojich ľudí náležite oceniť, no v mnohých prípadoch ide len o pekne prezentované benefity v hodnote možno pár desiatok €. Čínska spoločnosť Jiangxi West Dajiu Iron Steel Corporation patrí na miestom trhu k top hráčom ťažiarenského priemyslu. Portál luxurylaunches.com priniesol informáciu o zaujímavom kroku, ku ktorému sa spoločnosť odhodlala. Svojim zamestnancom sa rozhodla darovať autá zdarma!

Nejednalo sa pritom o žiadne “šmejdy”. Dostali buď čínske Fordy Territory, atraktívne SUV alebo VW Magotan, čo je čínska verzia Passatu. Ide tak o autá z vyššej triedy, čo je naozaj neobvyklé. Navyše ťažiarenská spoločnosť takto obdarila každého zamestnanca, ktorý vo firme pracuje viac ako 5 rokov. Dohormady tak šlo o 4 116 rozdaných áut! Celková hodnota zakúpených áut pre firmu predstavuje okolo 62,5 milióna €! To je už teda poriadny zamestnanecký benefit, čo poviete? Navyše k autám dostali zamestnanci 5 ročné havarijné poistenie zdarma, takže to majú úplne bez starostí. Iste, na auto sa pravdepodobne vzťahujú špecifické podmienky, napríklad že počas 5 rokov auto zamestnanec nemôže predať a počas tej doby musí vo firme ostať, no aj tak ide o benefit, o akom si na Slovensku môžeme nechať len zdať. Otvára sa však zaujímavá otázka. Predstavte si, že nejaký zo zamestnancov svoju prácu už nenávidel a chcel z firmy odísť, no teraz dostal auto a ak si ho chce nechať, musí ostať ďalších 5 rokov. Ostali by ste?

Táto firma darovala svojim zamestnancom 4 116 áut zdarma ako odmenu!Zdroj: luxurylanches.com

Táto firma darovala svojim zamestnancom 4 116 áut zdarma ako odmenu!Zdroj: luxurylanches.com

Zdroj: luxurylanches.com

Zdroj foto: luxurylanches.com

Späť na magazín

Diskusia k článku