Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Títo 4 pomocníci vám uľahčia starostlivosť o vaše auto

Každý majiteľ auta sa snaží o svojho motorového spoločníka starať čo najlepšie. Mnohí z nás preto majú rôzne srdcovky, ktoré im pri starostlivosti nesmú chýbať. Pripravili sme pre vás prehľad 4 pomôcok určených na uľahčenie starostlivosti o auto, ktoré by podľa nás nemali chýbať nikomu z vás.

PR článok v Auto-moto zaujímavosti
30.08.2022
Diskusia:
Zdroj: Pexels

Títo 4 pomocníci vám...

Auto-moto zaujímavosti

1.  Vlhčené utierky na palubnú dosku a plasty

Praktické vlhčené utierky určené na čistenie palubnej dosky a plastov v aute predstavujú základ starostlivosti o interiér auta. V uzatvárateľnom balení nájdete viac utierok, ktoré môžete voziť so sebou stále v aute. Kedykoľvek tak budete potrebovať v aute utrieť prach, či len tak prečistiť palubnú dosku a interiér od nečistôt, stačí vytiahnuť jednu utierku a hor sa do upratovania.

Okrem prachu si vlhčené utierky poradia aj s nečistotami ako je olej, mastnota či odtlačky prstov. Vhodné sú na čistenie palubnej dosky plastov, gúm, vinylových a kovových častí aj drevených doplnkov. Upratovanie auta vďaka nim zvládnete napríklad aj počas čakania v kolóne. Jedna vlhčená utierka bez problémov nahradí sprejový čistič a utierku z mikrovlákna.

Utierky na prach sú dostupné nielen v špecializovaných autoobchodoch a čerpacích staniciach, ale nájdete ich aj v supermarketoch či drogériách. Širokú ponuku autokozmetiky vrátane vlhčených utierok s príjemnou vôňou nájdete pravidelne v Tesco letáku.

2.  Rukavica na leštenie auta

Navštevujete so svojím motorovým miláčikom autoumývarku alebo ho radšej rozmaznávate vo vlastnej réžii? Ak ste sa usmiali pri druhej možnosti, rôznych šampónov, leštičov a podobne máte doma určite neúrekom. No počuli ste už o rukavici na leštenie auta?

Táto praktická pomôcka je náhradou tradičnej handry na leštenie auta. Stačí ju natiahnuť na ruku a postupne hladiť svojho motorového tátoša. Auto bude krásne vyleštené. Zároveň sa nemusíte báť poškodenia auta. Rukavica je totiž vyrobená z vlákien, ktoré sú k laku maximálne šetrné.

3.  Vankúšiky na pohlcovanie vlhkosti

Zarosené sklá vedia potrápiť najmä počas jesenného a zimného obdobia. Dôvodov, prečo vzniká vlhkosť v aute je mnoho. A čakanie na to, kým sa čelné sklo odrosí je pomerne otravné nielen v čase, keď sa niekam ponáhľame. Zaujímavým riešením tohto problému sú pohlcovače vlhkosti určené do auta.

Tieto malé vankúšiky nezaberú v aute veľa priestoru, ale za to vedia spraviť veľkú robotu. Stačí ich umiestniť napríklad do priehradky na fľaše a vankúšik do seba nasiakne všetku vlhkosť, ktorá v aute vznikne. Následne ho stačí vysušiť (napríklad v mikrovlnke) a je pripravený na opätovné použitie.

Vankúšiky na pohlcovanie vlhkosti sa vyrábajú v rôznej veľkosti a dizajne, a tak sa z nich môže stať aj štýlový doplnok na oživenie interiéru vozidla. Doplniť ich môžete aj utierkami proti roseniu čelného skla a zarosené čelné sklo bude razom minulosťou.

4.  Tekutý rozmrazovač na čelné sklo

Ranné škrabanie čelného skla nebaví asi nikoho. Aj to je jeden z dôvodov, prečo škrabky v aute postupne nahrádzajú rozmrazovače čelného skla. Ide o sprej, ktorý stačí nastriekať na čelné sklo a to následne rozmrazíte aj bez použitia škrabky. Postup je pritom jednoduchý.

Stačí rozmrazovač nastriekať na čelné sklo, nechať chvíľu pôsobiť a následne utrieť čelné sklo handričkou do sucha. Celý postup a to, ako rozmrazovač funguje, si môžete pozrieť na tomto videu.

Na to, aby rozmrazovač fungoval stopercentne ho však neskladujte v aute. Najlepšie bude pôsobiť, ak ho budete skladovať pri izbovej teplote. Voziť so sebou tohto pomocníka v aute teda nepomôže, ale zobrať si ho so sebou rána do auta je to najmenej.

Podobne praktickou pomôckou pre tých, ktorí máte problémové zámky a okná, bude rovnako aj rozmrazovač okien a zámkov. Ten vám zámky či okná nielen odmrazí, ale zároveň má schopnosť aj zabrániť ich ďalšiemu zamrznutiu.

Šikovných pomocníkov určených na uľahčenie starostlivosti o aute je mnoho. My sme pre vás vybrali len pár, podľa nás tých najzaujímavejších. Máte aj vy nejakého pomocníka, ktorý vám nesmie chýbať?

Späť na magazín

Diskusia k článku