Tohto obrovského robota si môžeš kúpiť na Amazone! Nachystaj si milión dolárov!

Vedeli ste, že je možné kúpiť si vlastného robota? Kuratas vypadá ako obrovský, robotický "transformer" pripravený do boja. Bude naozaj bežné kupovať si podobné zariadenia? Nie je podľa vás jeho cena trochu prehnaná?Povedzte, nebolo by extra "cool" poprechádzať sa v ňom po vašej ulici, väčšina z nás o tom snívala celé detstvo! Ak ste o ňom ešte nepočuli, čítajte viac! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
19.01.2015
Diskusia:

Tohto obrovského robota si...

Auto-moto zaujímavosti

Kúpiť si robota podobne ako bežný automobil alebo motokáru?

Pod názvom Kuratas sa skrýva stroj, o ktorom sme všetci v mladosti snívali! Vypadá ako obrovský, robotický "transformer" pripravený do boja a s najväčšou pravdepodobnosťou ho vytvoril niekto, kto sa rozhodol, že si presne tento detský sen raz splní! Chcete vedieť či sa mu to podarilo?

KuratasZdroj: engadget.com

Ak žijete v zemi, ktorá každodenne chŕli do sveta stovky technologických noviniek a vylepšených zariadení, najlepšie v regióne Kyoto v Japonsku, váš čas už prišiel! Môžete si ho zakúpiť podobne ako motokáru, či bežný automobil, vedeli ste o tom?

Obrovský 3,8 metra vysoký robot Kuratas môže byť váš za milión dolárov!Zdroj: engadget.com

Máte milión dolárov? 

Samozrejme, nič nie je zadarmo! Ste kvôli splneniu svojho sna pripravený niečo obetovať, respektíve koľko ste ochotný obetovať? Kúpa Kuratasu nie je nič, čo nepoznačí váš rozpočet. Ak ho chcete musíte sa rozlúčiť s čiastkou milión dolárov, ľahké nie? To najlepšie však ešte len príde, pretože to, čo vidíte, je zatiaľ len "starter kit," vlastne ani nie je možné s určitosťou povedať, že je skutočný, aj keď zábery sú pôsobivé. Taktiež nie je jasné, či je vyrobených viac kusov, každopádne toto zariadenie je dokonalé, aj keď dostať sa do jeho útrob je trochu problematické. Pozrite si video.

Video: Návod k obsluhe robota

Kuratas

Keď po prvý krát zbadáte pozoruhodný objekt ako Kuratas, poviete si, že to musí byť vysnívaný projekt nejakého mága, ktorému sa podarilo pretvoriť svoj detský sen do reálnej podoby. Nie je tomu celkom tak. Budete prekvapení, ale jeho tvorca Suidobashi Heavy Industries o ňom zatiaľ veľa "kriku"nenarobil. Možno by to bol priestor pre nejakého odvážneho investora. Neostáva len dúfať, že sa celý projekt pohne správnym smerom a bude naozaj bežné kupovať si podobné zariadenia. Čo si o tomto "vynáleze" myslíte vy? Nie je podľa vás jeho cena trochu prehnaná, predsa len, žiadne z našich vojenských, robotických, či strieľacích predstáv vlastne zatiaľ plne nespĺňa, ale aj tak, nebolo by extra "cool" poprechádzať sa v ňom po vašej ulici? 

zdroj: engadget.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01TOP mašiny detroitského autosalónu: Zažiarila Acura aj Ford GT! Tohtoročný medzinárodný autosalón v Detroite odštartoval až neuveriteľne pozitívnym...17. Január, 2015
02Zaručený spôsob v boji s cestnými pirátmi! Spomalili by ste tiež? Chcete vedieť ako sa dá vysporiadať s cestnými pirátmi, ktorým pokuty nič nehovoria? V...16. Január, 2015
03Volvo S60 Cross Country: Terénny sedan so zvýšeným podvozkom!Automobilka Volvo predstavila pred pár dňami v Detroite celkom odvážny projekt. Automobilka...15. Január, 2015