Volvo S60 Cross Country: Terénny sedan so zvýšeným podvozkom!

Automobilka Volvo predstavila pred pár dňami v Detroite celkom odvážny projekt. Automobilka sa rozhodla, že rozbúri vody rozrastajúcej sa triedy populárnych crossoverov a prišla s odlišným typom automobilu. Čo by ste povedali na terénny sedan so zvýšeným podvozkom? Pozrite si exkluzívne fotografie z detroitského autosalónu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
15.01.2015
Diskusia:

Volvo S60 Cross Country:...

Auto-moto zaujímavosti

Terénny sedan so zvýšeným podvozkom

Automobilka Volvo predstavila pred pár dňami v Detroite celkom odvážny projekt. Špecialisti z Volva sa rozhodli, že rozbúria vody rozrastajúcej sa triedy populárnych crossoverov a prišla s odlišným typom automobilu.

Autosalón v Detroite Zdroj: autoblog.com

Čo by ste povedali na terénny sedan so zvýšeným podvozkom?    

Volvo S60 Cross CountryZdroj: autoblog.com

Pneumatiky

Oproti klasickému modelu s označením S60 má Cross county zdvihnutý podvozok až o 6,5 centimetra. Aj vďaka tomu je možné použiť až 19-palcové pneumatiky so zvýšeným profilom.

Aj vďaka zvýšenému podvozku je možné osadenie veľkých, 18-palcových alebo 19-palcových kolies.Zdroj: autoblog.com

Pohon

V USA bude v ponuke verzia s pohonom všetkých štyroch kolies. Pre európsky trh bude k dispozícii verzia aj s pohonom predných kolies. Veľa sa hovorí aj o výkone. Pre USA si nachystalo Volvo 5-valcový Turbo motor, k nám by mal model doraziť so štvorvalcovým turbom a výkonom 190 konských síl. 

Volvo S60 Cross CountryZdroj: autoblog.com

Ďalšia inovácia Volva, ktorá ovplyvní segment crossoverov

V čom je automobilka Volvo skutočne dobrá? Dokáže takmer presne identifikovať potreby trhu a prichádza so správnym typom automobilu v správnu chvíľu. Volvo S60 Cross Country by malo vyplniť medzeru na trhu a tým zabodovať v segmente crossoverov podobne ako v roku 1997 s terénnym combi.  

Volvo S60 Cross CountryZdroj: autoblog.com

Estesticky sa možno nejedná o práve najharmonickejší vzhľad, to však neznamená, že sa model nedočká úspechu.

Volvo S60 Cross Country Zdroj: autoblog.com

Pre koho je model určený?

Podľa vyhlásenia Alaina Vissera, bude model S60 Cross Country apelovať na ľudí hľadajúcich vzrušunie z jazdy a zároveň chcú schopný sedan s výhodami, ktoré ponúka crossover. Pozrite si fotografie z Detroitu.

Bude mať aj model S60 Cross Country podobný úspech? Zdroj: autoblog.com

Čo hovoríte na túto novinku Volva so zdvinutým podvozkom? 

Obľubený sedan sa vo verzii Cross Country dočkal zvýšenia podvozku o 6,5 centimetraZdroj: autoblog.com

zdroj: mobiledevice.ru, autoblog.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Solárny chodník v Holandsku, ktorý berie dych!Pamätáte si na projekt inteligentnej vozovky založenej na špeciálnom Glow-in-the-dark...12. Január, 2015
02Nevydarená krádež: Pozor na náhodných okoloidúcich!Krádeží áut stále pribúda a zlodeji skúšajú stále nové spôsoby na odcudzenie vášho vozidla!...12. Január, 2015
03Nové, veľké SUV Škody: Ponúkne až 7 miest na sedenie!Značka Škoda oficiálne potvrdila, že v roku 2016 plánuje uviesť na trh ďalšiu novinku,...13. Január, 2015