Top 5 zaujímavých malých hothatchov do 8 000 eur

Mesto nepotrebuje príliš veľké autá. V meste sa ľahšie žije s niečim malým. Ale nie každý je nastavený tak, že mu stačí základný motor. Automobilky majú v ponuke aj produkty pre takýchto vodičov. My sme si dali limit 8 000 eur a hľadali autá, ktoré by sa dali nazvať hothatchami. Malými hothatchami, čiže postavenými z áut v segmente B. Našli sme týchto 5 a jeden bonusový kus.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
04.09.2020
Diskusia:

Top 5 zaujímavých malých...

Auto-moto zaujímavosti

1. Suzuki Swift Sport

Možno to na prvý pohľad ako hothatch nevyzerá, ale v reále dokáže prekvapiť. Atmosférický motor s výkonom 100 kW (136 k) má rád otáčky a ťahá so sebou len jednu tonu. Malé Suzuki sa teda spolieha na nízku hmotnosť. Bonusom je, že v interiéri je dostatok miesta, až prekvapivo veľa, vzhľadom na veľkosť auta.

Tento kus prešiel iba 100-tisíc kilometrov od výroby. Suzuki svoj vrchol modelového radu Swift vybavil naozaj všetkým, čo sa dalo a bolo únosné. Takže má automatickú klimatizáciu, rádio s MP3, či Bluetooth. Výhodou motorov Suzuki je aj nízka spotreba. Pri bežnom jazdení sa ľahko dá dostať na 6-litrovú hranicu. Je posledným neprepĺňaným Swiftom Sport.

https://www.autobazar.eu/suzuki-swift-16-vvt-sport-id17289845.html

Top 5 zaujímavých malých hothatchov do 8 000 eurZdroj: Autobazar.eu

2. Ford Fiesta ST

Ford má Fiestu ST v ponuke aj aktuálne, ale v rozpočte do 8-tisíc sa dá nájsť šiesta generácia a ešte ostane na veľa benzínu. Je poslednou s atmosférickým motorom. A Fordu sa podarilo do malého auta natlačiť rovno dvojliter. Veľký motor dokáže auto poriadne rozbehnúť a aj zvukový prejav je príjemný.

Sivá farba s originál poleplmi a doplnenými OZ diskami s priemerom 17 palcov vyzerajú fakt výborne. Oproti zvolenému budgetu je toto naozaj lacnou voľbou. Za dané peniaze ponúka veľmi veľa zábavy. Fordy sú totiž známe dobrým naladením podvozku. Novšia generácia má už prepĺňaný 1,6-litrový štvorvalec, ale ani jeden kus sa nezmestí do stanoveného limitu.

https://www.autobazar.eu/ford-fiesta-st-150-id17367730.html

Top 5 zaujímavých malých hothatchov do 8 000 eurZdroj: Autobazar.eu

3. Alfa Romeo Mito QV

Malý nenápadný hatchback od Alfy bol väčšinou so slabšími motormi. Pod kapotou bol zväčša 1,4-litrový atmosférický štvorvalec. QV, čo je skratka od Quadrifoglio Verde, má výkonu omnoho viac. Z 1,4-litrového turbomotora vydoloval až 125 kW (170 k).

Pre Quadrifoglio Verde sú príznačné štvorlístky na blatníkoch. Výkonný motor je spojený s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Pre nižšie náklady má namontovaný splyňovač, čo je trochu zvláštne, ale nebije sa to s filozofiou auta na každý deň. Nádrž má umiestnenú v priestore pre rezervu.

https://www.autobazar.eu/alfa-romeo-mito-14t-multiair-170k-quadrifoglio-verde-id16496889.html

Top 5 zaujímavých malých hothatchov do 8 000 eurZdroj: Autobazar.eu

4. Renault Clio RS200

Hovorí sa, že najlepším hothatchom je práve Clio RS. A úplný vrchol je vraj verzia s dvojlitrovým atmosférickým motorom. Má výkon 148 kW (201 k) a poháňa prednú nápravu. V jednom z videí britským magazínov mu na kľukatom okruhu nedokázala ujsť ani druhá generácia Fordu Focus RS.

Podvozkovo výborné auto predvádza, v tejto verzii aj slušnú výbavu. Nájazd 134-tisíc kilometrov vôbec nie je extrémny a tieto motory fakt veľa vydržia. Vo všeobecnosti platí, že tieto autá sú spoľahlivé a vydržia aj drsnejšie zaobchádzanie. Tento konkrétny kus má normálne komfortnejšie sedadlá a naviac len krídlo nad zadným oknom.

https://www.autobazar.eu/renault-clio-rs-20-16v-id16598737.html

Top 5 zaujímavých malých hothatchov do 8 000 eur

5. Mini Cooper S

Top 5 malých hothatchov by nebola kompletná bez toho, aby chýbalo Mini. Podvozok týchto malých áut je naladený tuhšie, čo pomáha v zákrutách. Veľký motor vpredu a málo hmotnosti vzadu tiež znamená možnosť dostať auto do pretáčavého šmyku aj bez pohonu zadnej nápravy.

V čiernej, či dokonca modro-šedej, vyzerá nenápadne, ale tento kus dokáže zaujať vábavou. Má automatickú klimatizáciu, panoramatickú strechu a xenónové svetlá. Cooper S má výkon 128 kW (174 k) v prípade ľahkej nohy nemá ani príliš veľkú spotrebu. Je imidžovou záležitosťou a aj napriek nevýraznej farbe dokáže pár pohľadov pritiahnuť. Odporúčame pozrieť si panoramatickú strechu, kde sa otvárajú obe časti na vetranie.

https://www.autobazar.eu/mini-cooper-s-16-john-cooper-works-id17212938.html

Top 5 zaujímavých malých hothatchov do 8 000 eurZdroj: Autobazar.eu

Bonus: Citroën DS3

Práve DS3 má pár detailov spoločných s Mini. A je takou alternatívou, ktorá je neopozeraná a aj podvozokovo je celkom slušným komporomisom medzi tuhosťou do zákrut a komfortom. Nie je to najvýkonnejšia verzia, ktorá mala 147 kW (200 k), ale aj 115 kW (156 k) dokáže s autom pekne pracovať. Na tomto kuse majiteľ spravil aj pár úprav, ktoré nielen zvýšili výkon, ale zároveň sa venoval aj brzdovému systému. Dôležitejšie je, že vymenil rozvody, aspoň preventívne.

DS3 bola vo svojej dobe aj vozidlom, ktoré automobilka nasadzovala do rally. So Sebastianom Loebom za volantom vyhrávala DS3 celkom pravidelne a niekoľko víťazstiev priniesol aj Kris Meeke. S týmto autom získala automobilka konštruktérsky titul v rokoch 2011 a 2012.

https://www.autobazar.eu/citroen-ds3-16-thp-sport-190ps-id17104263.html

Top 5 zaujímavých malých hothatchov do 8 000 eurZdroj: Autobazar.eu

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01VIDEO: Tesla P100D vs. Tesla P90DTesla. Automobilka jednými ospevovaná, inými nenávidená. Je to v podstate taký Apple na...1. Október, 2016
02Test: Bezpilotné Audi A7 sa predviedlo v európskej premávke!S nastupujúcim trendom samoriadiacich vozidiel sa čoraz viac automobiliek snaží zaujať...29. Máj, 2015
03Autobazar.EU radí, na čo si dávať pozor pri kúpe jazdeného autaAutobazar.EU ako najnavštevovanejší inzertný auto-moto portál na Slovensku zostavil súbor...18. December, 2013