Toyota Corolla Sport: Zázrak na vodík so zvukom tradičného motora!

Toyota zverejnila zvuk nového motora na vodík. Zabudni na tichú prevádzku. Novej Toyote s netradičným pohonom tradičný zvuk motora nechýba! Vodíkovú Toyotu Corolla Sport so zvukom normálneho motora chceš počuť na vlastné uši!

rufus v Video sekcia
28.09.2021
Diskusia:
Zdroj: dailysportscar.com

Video: Ako funguje...

Video sekcia

Čím prekvapí elegantný automobil s nevýrazným dizajnom? Unikátny vodíkový 3-valec potešil všetkých nadšencov tradičného zvuku motora. Okrem potešenia pre uši však s vývojom cien pohonných látok a zdražovania prevádzky tradičných druhov pohonu, môže byť vodíkový pohon čoraz väčším favoritom budúcnosti.

Toyota MiraiZdroj: toyota.com

S vodíkom bez emisií CO2

Kompaktný hatchback vyniká aj pohonom všetkých kolies, ktorý pochádza z modelu GR Yaris. Toyota má spaľovací motor s nulovými emisiami CO2. Malé množstvo emisií CO2 môže vzniknúť akurát v čase, keď motor spaľuje malé množstvo motorového oleja. Vodíkový motor vďaka tomu môže zabezpečiť zachovanie zvuku klasického motora aj pri sprísňujúcich sa emisných pravidlách.

Toyota Corolla SportZdroj: toyota.com

Vodík – pohon budúcnosti

Reputáciu a dobré vyhliadky tomuto druhu pohonu nepokazí ani vysoká cena. Tá je v podmienkach rýchlo sa meniaceho sveta relatívna. Nikto nevie ako sa situácia áut so spaľovacím motorom vyvinie. Už pred pár mesiacmi Toyota potešila fanúšikov a dopriala im zážitok z tradičného zvukového prejavu, aký poznáme z pod kapoty bežného 3-valca. Burácajúci motor, my vodiči, stále chceme. Ak sa má niečo v technike zmeniť, tak nech motor aspoň počujeme, tak ako doteraz. Automobilový svet nie je ešte pripravený na rozlúčku s potešením, aké prináša klasický ostrý motor pod kapotou. Nový motor Toyoty na vodík si toto veľmi dobre uvedomuje.

Súčasná generácia Toyoty Corolla Sport s vodíkovým pohonom na tratiZdroj: youtube.com/ Toyota

Toyota Corolla Sport štart na trati

Toyota zverejnením hlavnej výhody nového motora presne odhalila, čo vodiči potrebujú a vyžadujú. Viac ako po bezemisnom spaľovacom motore na vodík, im tečú sliny po stroji, ktorý ponúkne zaujímavý zvukový prejav a prinesie želané zmeny v technike. Vodíkový 3-valec krátko po odhalení použili vo vytrvalostných pretekoch. Séria vytrvalostných testov pretekárskeho modelu Corolla Sport s vodíkovým motorom potvrdila, že je súci nielen na trať, ale aj na cesty. Aký ďalší vývoj vodíkovej technológie príde? Podarí sa znížiť cenu na rentabilnú úroveň? Podeľ sa s nami o tvoju predpoveď vývoja využitia vodíkového pohonu.

Toyota Corolla Sport na intenzívom testovaní počas 24-hodinových vytrvalostných pretekov série Super Taikyu.Zdroj: youtube.com/ nenkatsuねんかつ

Toyota na vodík so zvukom tradičného motora

Pretekárska Toyota Corolla Sport to na trati so svojím vodíkovým 3-valcom pekne roztočila. V krátkom videu predviedla zvukový zážitok, ktorý je pri jazde s novým alternatívnym motorom, stále prítomný. "Nie je v tom rozdiel, ako som očakával. Je to ako normálny motor. Pravdepodobne by som si myslel, že je to normálny motor," komentoval pretekár Hiroaki Ishiura zážitok s vodíkovým motorom. Rozoznal by si v premávke tento zvuk od spaľovacieho motora na benzín?

Zdroj: Toyota global, dailysportscar.com

Toyota vodíkový pohon (Toyota Mirrai a Toyota Corolla Sport)

Video: Vodíková Toyota Corolla Sport so zvukom normálneho motora!

Video: Ako funguje vodíkový pohon?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najdrahšie auto planéty: Čierne Bugatti delo za 16 800 000 €! Tento unikát prahne po pozornosti a palive. Extrémne sú nielen parametre a cena, ale aj...28. Apríl, 2021
02Lacná Dacia vs. drahší súper: Hyundai i20 vs. Sandero z RumunskaLacnejšia Dacia Sandero alebo výkonný Hyundai i20? Pozri si zaujímavý test nemeckej...30. Apríl, 2021
03Porsche Taycan monštrum: 761 koní, 0-100 km/h za 2,8 s. aj napriek váhe! Vďaka triumfálnym parametrom zrýchlenia a motoru pod kapotou označujú mnohí túto beštiu za...2. Máj, 2021