Trabant na entú = bez bakelitu, hluku a smradu lepší ako Škoda Fabia

Ako je možné, že tento bakelitový krásavec dnes nie je najlacnejším hitom v Európe? Nový, vizuálne príťažlivý návrh, je rozhodne lepším nástupcom Škody Fabia ako všetky konkurenčné modely. Posúď sám. Trabant na entú je elektrický Trabant nT so zeleným pohonom. Nenechaj si ujsť 5 dôvodov prečo je Trabant nT lepší ako Škoda Fabia!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
16.05.2020
Diskusia:

Video: Trabant nT -...

Auto-moto zaujímavosti

Sláva Trabantu siaha do čias dávno minulých. Snahy o jeho obnovenie a cestu späť na trh sú evidentné. Ako je možné, že tento bakelitový krásavec dnes nie je najlacnejším hitom v Európe?

Trabant na entúZdroj: gifer.com" data-iml="29867.54999999539

Legendárny veterán

Trabant. Legenda čias dávno minulých. Vozidlo, pôvodom z Východného Nemecka, v minulosti doslova obsadilo cesty. Trabant sa vyrábal v rokoch 1957 až 1991. Celkový počet vyrobených kusov je až neuveriteľných 3 700 000 exemplárov v rôznych podobách. Trabant sa najčastejšie vyrábal ako kombi a sedan. Nechýbali však aj ojedinelé verzie ako špeciály bez dverí. 

Trabant nT (Trabant na entú)Zdroj: motor1.com

Návrat na cesty

Dodnes týchto smradľavých veteránov v pôvodnej podobe lieta po Nemecku viac ako 50 000 exemplárov. Kvôli hluku aj znečisteniu je dnes Trabant v bežnej premávke čoraz väčšou raritou. O jeho veľkolepom „comebacku“ v podobe niekoľkotisícovej sériovej výroby sa stále nehovorí. Nemusí tomu tak byť navždy. V minulosti už Trabant zaznamenal viacero pokusov o návrat na naše cesty v ekologickejšej a zaujímavejšej podobe. Niektoré patria k skutočne príťažlivým návrhom. 

Trabant nT (Trabant na entú)Zdroj: motor1.com

Trabant s elektrickým pohonom "na entú" bez bakelitu

Elektrický trabant je skutočnosťou. Už ako koncept priťahoval pozornosť. O jeho druhý život sa pred rokmi chcela postarať nemecká spoločnosť Herpa. Pri dávnejšom predstavení na autosalóne vo Frankfurte si v spolupráci s firmou Individual Karosseriebau vyslúžili pozornosť verejnosti. Napriek tomu, že tento model nebol vystavený vedľa exotických skvostov automobiliek zvučných mien, autori sa netajili odvážnymi plánmi do budúcnosti. Ich hlavným cieľom bolo prilákať takých investorov, ktorí dostanú elektrický trabant na cesty s cenovkou okolo 20 000 eur. Kúpil by si si tento model aj v prípade, že by nebol najlacnejším autom v Európe?

Trabant na entú = bez bakelitu, hluku a smradu lepší ako Škoda FabiaZdroj: motor1.com

Trabant nT lepší ako Škoda Fabia

Presvedčiť ťa k tomu môže niekoľko skutočností. Prívlastok nT znamená spojenie "newTrabi." Podobne môže byť odvodená aj od skratky NT niekdajších Windows-ov ako "New Technology." Prečo si možno myslieť, že je skutočne hodný nástupníctva na trón po populárnej Škode Fabia?

5 dôvodov prečo je lepší ako Škoda Fabia

  • Dôvod číslo 1. Zabudni na hluk a smrad. Ide o prvý "zelený" Trabant v dejinách! Výkon zabezpečuje elektromotor, ponúka elektromotorom poháňané predné kolesá.
  • Dôvod číslo 2. Dojazd 160 kilometrov na jedno nabitie.
  • Dôvod číslo 3. Plné nabitie za 8 hodín zo štandardnej zásuvky, len 2 hodiny pri nabíjaní zo zásuvky s napätím 380 V.
  • Dôvod číslo 4. Pri váhe 1 000 kg nebude ani pri skromnom výkone núdza o poriadny odpich! 
  • Dôvod číslo 5. Väčšina z nás sa určite zhodne, že je Trabant nT vizuálne viac ako dokonalý. Nový svieži redizajn s odkazom na minulosť je určite pútavejší ako Škoda Fabia, čo povieš?

 

 

 

Trabant nT (Trabant na entú)Zdroj: motor1.com

Vďaka rozmerom necieli na výkon

Rozmery su ako stvorené do mestskej premávky - dĺžka 3,95 metra, výška 1,5 metra. Ostatné parametre možno neohromia, ale od kompaktného automobilu do mesta, veľkosti Škody Fabia, nikto nečaká superšportové parametre. Najvyššia rýchlosť 130 kilometrov za hodinu – v meste úplne dostačujúca. Maximálny výkon auta 64 koní.

Trabant nT (Trabant na entú)Zdroj: poschwatta.de

Retroauto do mesta

Retroauto možno nie je pre každého, ale v každoročnom množstve nových, takmer identických mestských automobilov s rovnakými parametrami, môže zažiariť. Koľko peňazí do projektu vrazili súčasní investori nie je známe. Aby pre Trabanta, ktorý rozrazil železnú oponu s novým pútavým dizajnom, neprišiel jeho čas? To by skutočne bola veľká „Škoda,“ teda nástupca populárnej Škody z inej značky.

Nástupca Škody Fabia

Ako to s Trabantom bude ďalej, to ukáže čas. Trabant z Cvikova si rozhodne zaslúži nový život, čo povieš? Vizuálne príťažlivý návrh je rozhodne lepším nástupcom Škody Fabia ako všetky konkurenčné modely na trhu. Aj ty si myslíš, že by bol skvelým náhradníkom populárnej Škody Fabia na našich cestách? Ako sa ti tento jedinečný retrodizajn páči? Podeľ sa s nami o svoj názor a hodnotenie výzoru v komentároch. 

Zdroj: https://www.poschwatta.de/zimbio.comwheelsage.org

Video: Trabant nT - Trabant na entú bez bakelitu, smradu a hluku

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mansory delá pre náročných: Modrá koža, 0-100 km/h za 2,5 s, výkon 850 koní!Len najextrémnejšie delá automobilového priemyslu dostávajú výnimočné úpravy z úpravcovskej...26. Apríl, 2020
02Rusko šokuje: Autonómny Kamaz bez kabíny a vodiča!Rusko šokovalo automobilový svet. Po Volve prichádza so zaujímavým konceptom nákladnej...6. Máj, 2020
03Raritná Škoda 120 limuzína: Len 1 exemplár na svete! Tento unikát si už na prvý pohľad pýta pozornosť. Posúď sám. Delo 80. rokov je vyrobené z...10. Máj, 2020