Video: Demolácia mosta na Slovensku

Z času na čas sa na internete objaví video extrémne rýchlej prerábky alebo demolácie cestných komunikácií. Väčšina takých videií pochádza z inej časti sveta. Aj u nás sa však podarilo natočiť zaujímavo spracované video demolácie "made in Slovakia! Sleduj video!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
21.10.2016
Diskusia:

Video: Demolácia mosta nad...

Auto-moto zaujímavosti

Z času na čas sa na internete objaví video extrémne rýchlej prerábky alebo demolácie cestných komunikácií. Väčšina takých videí pochádza z inej časti sveta. Národná diaľničná spoločnosť zverejnila postrihané zábery z demolácie starého mosta v rámci výstavby križovatky Blatné nad diaľnicou D1, ktoré stojí za zhliadnutie!

Demolácia mosta nad diaľnicou D1 v úseku Senec - Blatné Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Zaujímavý zostrih z demolácie mosta 

Vydarený zostrih má už takmer 20-tisíc zhliadnutí na kanáli YouTube, čo je dôkazom, že "to vieme" aj na Slovensku. Čo si pod týmto pojmom predstaviť a či budú všetci súhlasiť, to nie je dôležité. Určite sa nájde množstvo kritikov a posmešných komentárov, aj napriek tomu však záujem o toto video hovorí za seba.

Demolácia mosta nad diaľnicou D1 v úseku Senec - Blatné Zdroj: Rovnaký ako zdroj údajov uvedený pod článkom

Výstavba a demolácia cestných komunikácií u nás

Viac záujmu o procesy výstavby v kombinácii s pokrokom technologických postupov môžu priniesť zdokonalenie aj v tejto, nie veľmi pozitívne, hodnotenej sfére akou je výstavba a demolácie cestných komunikácii na Slovensku. Nielen pri demolácii na podobne využívanom úseku akým je diaľnica D1, netreba zabúdať, že proces búrania nepozostáva len z kroku samotnej demolácie, ale aj z následných úprav diaľničného úseku, osadenia zvodidiel a opätovného spustenia dopravy. 

Ako sa demoluje na Slovensku?

V krátkom videu sa pozrieme ako prebiehal proces demolácie starého mosta na jednom z najviac využívaných úsekov ciest. V krátkej budúcnosti nahradí starý most novovybudovaný, ktorý bude spĺňať požiadavky a vyhovovať stúpajúcemu počtu vozidiel na tomto úseku. Neveríš, že aj u nás sa podarilo natočiť zaujímavo spracované video demolácie "made in Slovakia? Sleduj video!

Zdroj: NDS

Video: Demolácia mosta nad diaľnicou D1

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01TOP 5 vlastností nového BMW G30 5 Series Nový model série 5 je tu. Jeho ladné tvary strhli celosvetovú pozornosť a bude dostupný už...19. Október, 2016
02Prvý Ecotank na Slovensku!Na počiatku stal sen o zlepšení životného prostredia. Dnes si možno netradičný stojan...20. Október, 2016
03Luxusná Škoda Fabia: Interiér drahší ako samotný automobil!Väčšina automobilových nadšencov obdivuje luxusné verzie drahých modelov. Bežné modely...18. Október, 2016