Video: Kolobežka poháňaná oxidom uhličitým!

Čo tak pridať na kolobežku netradičný pohon? Vynaliezavý teenager zostrojil kolobežku s CO2 pohonom! Ako? Jednoducho, využitím dvoch hasiacich prístrojov! Sleduj originálny spôsob pridávania plynu vo videu! 

rufus v Video sekcia
16.03.2016
Diskusia:

Video: Kolobežka poháňaná...

Video sekcia

Upravená kolobežka

Trojkolesové kolobežky sú výborným dopravným prostriedkom v uliciach mesta. Praktické sú aj z dôvodu ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Nie vždy je však stroj na vlastný pohon dostačujúci. Tínedžer dostal výborný nápad a vytvoril zaujímavý stroj poháňaný oxidom uhličitým!

CO2 pohon

Čo tak pridať na kolobežku netradičný pohon? Vynaliezavý  zostrojil kolobežku s CO2 pohonom! Ako? Jednoducho, využitím dvoch hasiacich prístrojov! Sleduj originálny spôsob pridávania plynu vo videu na konci článku!

Šikovný tínedžer

Mladík pochádzajúci zo Švédska založil fungovanie pohonu na hasiacich prístrojoch umiestnených v zadnej časti kolobežky. Jazda na tejto kolobežke pôsobí rovnako obyčajne ako na začiatku, ale keď jazdec zosadne na páky hasiacich prístrojov, dlhý „chvost“ oxidu uhličitého vystrelí rýchlosť kolobežky a zabezpečí perfektné divadlo! 

Pridávanie „plynu“

Zaujímavý je aj spôsob pridávania plynu. Ako to funguje? Kolobežkár sa na kolobežke prikrčí, pričom zadkom zošliapne pomyselný „plynový pedál!“ Akcelerácia je sprevádzaná stopou bieleho plynu, ktorá ostáva za kolobežkou. Stopa bieleho plynu vytvára ešte lepší efekt!

Zaujať sa dá aj nízkou rýchlosťou!

Vďaka trom kolesám má kolobežka perfektnú stabilitu. Netradičný plynový pohon je dôkazom, že zaujať sa dá aj vozidlom, ktoré neprekročí rýchlosť 50 kilometrov za hodinu! Dokážeš vymyslieť niečo podobné? 

Poznámka

Ak chceš vyskúšať niečo podobné, mladík použil 2 kusy 5kg hasiacich prístrojov, trojkolesovú kolobežku a zopár drobností slúžiacich na upevnenie. Nechaj sa inšpirovať aj podobnými vynálezmi, ktoré nájdeš na internete. Trúfneš si zostrojiť motokáru poháňanú oxidom uhličitým?

Poznámka: Oxid uhličitý sa používa na hasenie požiaru, pričom vzniká ako odpadový produkt z priemyselných procesov. Použitie oxidu uhličitého nemá vplyv na skleníkový efekt.

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku 

Zdroj: youtube.com


Kolobežka poháňaná oxidom uhličitým

Video: Kolobežka poháňaná oxidom uhličitým!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Surfovanie na motocykli!Austrálčan Robbie Maddison mal sen. Skúsený freestyle jazdec však nesníva o bežných...15. Marec, 2016
02Video: Preteky traktorov v RuskuNetradičných disciplín v automobilovom športe pribúda. Čo keď si to v náročnom teréne na...14. Marec, 2016
03Volvo XC90: Najbezpečnejšie vozidlo v segmenteV testoch Euro NCAP získalo Volvo XC90 v roku 2015 ocenenie za najbezpečnejšie vozidlo...15. Marec, 2016