Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Video: Ruský spôsob boja s koronavírusom

Toto monštrum pri práci nikde inde na svete neuvidíš! Potlačenie nepriateľa znamená v Rusku použitie ťažkej techiky a účinných zbraní. Rusi používajú na boj s kornavírusom prúdové motory stíhačiek! Neveríš? Sleduj video z boja s koronavírusom! 

rufus v Moto svet a koronavírus (COVID-19)
24.04.2020
Diskusia:
Sledujte nás na:

Video: Ako Rusi bojujú s...

Moto svet a koronavírus (COVID-19)

Rusko vyniká použitím netradičných prístupov. V automobilom svete sme si zvykli, že tie najneuveriteľnejšie správy a vynálezy pochádzajú práve z Ruska. V momentálnej núdzovej situácii zvolili osobitý spôsob boja s koronavírusom. Neuhádneš, na akom základe je systém čistenia postavený!

Ako Rusi bojujú s koronavírusom? Zdroj: youtube.com/all news

Ako využiť vojenskú techniku?

Ruský štýl boja si mnohí okamžite spoja so zbraňami. Tak je tomu aj dnes. Hlavným motorom boja s koronavírusom sa stali šialené prekonvertované motory stíhačiek! K fungovaniu použili ešte niekoľko ojazdených cisterien, ktorými Rusko disponuje v hojnom počte. Je tento spôsob účinný?

Boj s koronavírusom na ruský spôsob

Toto inovatívne riešenie používajú s Čeľabinsku. Podľa Subačeva majú o túto techniku záujem aj ďalšie ruská mestá. Niet sa čomu čudovať, tento prístup k efektívnej dezinfekcii nenájdeš nikde inde na svete. Je mimoriadne efektívny. Presvedči sa na vlastné oči.

Pomoc firiem z automobilového sveta

K pomoci v ťažkých časoch prispeli mnohí výrobcovia automobilov. Niektoré firmy sa okamžite po nástupe pandémie rozhodli premeniť výrobné linky a vyrábať rúška a iné ochranné pomôcky. Prispieť svojím podielom a pridať ruku k dielu sa rozhodli viaceré značky. Okrem Fordu aj Ferrari, ktoré vyrába zdravotnícke ochranné prostriedky z potápačských masiek.

Ako Rusi bojujú s koronavírusom? Zdroj: youtube.com/all news

Dezinfekčné špeciály

Rus Jevgenij Subačev, šéf firmy Spetzagerat, na základe príkladu z Číny, našiel spôsob ako upraviť dostupné vozidlá na dezinfekčné špeciály, ktoré budú rýchlo a lacno čistiť ulice miest. Ich nevýhodou je nutný veľký počet pracovníkov, ktorí zabezpečia ich prevádzku. Toto autor vyriešil po svojom.

Obsluha stroja len 1 osobou

Subačev upravené motory prúdových stíhačiek, spojených s cisternami Ural-4320, používa na postrekovanie ulíc s maximálnym využitím umu. Veľký tlak vody dezinfekciu rozstrekuje do všetkých smerov. Vďaka tomu stačí na celkovú prevádzku len 1 osoba. Ďalšou veľkou výhodou je aj skutočnosť, že nádrže cisterny sú prepojené.

Lacné riešenie

Starých motorov, vyradenej vojenskej techniky a cisterien je v krajine toľko, že by mohli tento systém ochrany postupne rozšíriť celoplošne. Výhodou by boli pomerne nízke náklady, keďže touto technikou krajina disponuje dodnes a dajú sa na ruskom trhu pomerne lacno nakúpiť. Dezinfekčné monštrá sú v uliciach neprehliadnuteľné. Vzhľadom na vývoj situácie v Rusku, keby krajina dopláca na zlý stav zdravotníctva, je nutné povolať do služby desiatky aj stovky týchto obrích „korona“ špeciálov. 

Vyrobené z motora stíhačky

Potlačenie nepriateľa znamená v Rusku použitie ťažkej techiky a účinných zbraní. Vďaka osvedčenému systému boja dnes Rusi používajú na boj s kornavírusom prúdové motory stíhačiek. Ako ich práva funguje v praxi? Sleduj video. Aký je tvoj názor na inovatívne využitie starých motorov stíhačiek. Ako hodnotíš nový ruský vynález – dezinfekčný korona špeciál? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.  

Zdroj: youtube.com/All news

Rusi v boji s koronavírusom využívajú prúdové stíhačky

Video: Ako Rusi bojujú s koronavírusom?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Video: Nikdy neskúšaj vybrzďovať kamión!Snažíš sa na cestách "dať príučku" vodičom, ktorí nerešpektujú zákony a nariadenia? Bez...10. Apríl, 2020
02BMW ako nové po 23 rokoch - Rarita z Poľska s nájazdom 255 km! Nemecká kultovka sa na inzertných portáloch v zachovalom stave objavuje sporadicky....14. Apríl, 2020
03Brabus dokončil Plačkovej Géčko za 200 000 eur Zuzane Plačkovej doručil top úpravca jej nové Brabus delo. Kultový Mercedes-Benz si nechala...6. Apríl, 2020