Video: S mini tankom úplne všade!

Malý, flexibilný a využiteľný v každom teréne a podmienkach. Odvezie až dve osoby a to nie je všetko. Toto geniálne jednoduché zariadenie je viac ako zaujímavé. Čítajte čo dokáže.

rufus v Video sekcia
27.02.2014
Diskusia:

Video: S mini tankom úplne...

Video sekcia

Kanadský žartík?

Video: S mini tankom úplne všade!

 MTT-136 nenápadný názov geniálneho zariadenia

 Video demonštrujúce toto zariadenie sa blíži k miliónu zhliadnutí krátko po tom, ako ho jeho vynálezca kanaďan Yvon Martel zverejnil na internete. Pripomína snežný skúter alebo zmenšeninu osobného tanku. Poďme si priblížiť tento zaujímavý koncept.

Parametre a využitie

„Pás" je poháňaný elektromotorom. Nabíjanie batérií trvá 15 minút až 8 hodín, v závislosti od použitej batérie. Od nej sa odvíja aj dojazd. Údajne 45 až 209 kilometrov. Dosahuje maximálnu rýchlosť okolo 40 kilometrov za hodinu. Stroj váži 127 kilogramov. Ponúka multifunkčné využitie. A je dostatočne spratný na prevoz hoci aj autom.

Video: S mini tankom úplne všade!

Video: S mini tankom úplne všade!

Hodí sa aj do ťažko prístupných terénov, vedeli by ho všestranne využiť aj záchranári, a keď je treba, zvládne aj zvláštne úlohy. Nemá problém potlačiť zapadnuté auto, prejsť cez vodu, dostať sa cez úzky tunel, či dokonca s radlicou odhŕňať sneh.  Video: S mini tankom úplne všade!

Video: S mini tankom úplne všade!

Video: S mini tankom úplne všade! Video: S mini tankom úplne všade!Perspektíva výroby a váš názor

Potenciál tohto zariadenia je veľký. Ak je prioritou prejazdnosť a flexibilita, kolesá nie sú vždy ideálne. S pokračujúcim vývojom elektromobilov a iných k prírode a životnému prostrediu šetrných alternatív budeme stále bližšie k svetu, v ktorom tieto technológie majú miesto. Znamenalo by to veľký krok vpred vo vývoji. Myslíte, že tento „kanadský žartík" nájde svoje uplatnenie a bude bežne dostupnou a vyhľadávanou variantou užitkového pomocníka? Aké využitie by ste pre MTT-136 našli vy? 
Ďalšie zajímavosti:
Späť na magazín

Diskusia k článku