Video špeciál: Pohľad do zákulisia prípravy cestárov pred zimnou sezónou

Na zimnú sezónu musia byť nachystaní vždy na 100%, bez ohľadu na odhady meteorológov aká silná zima bude. Aby sme sa dozvedeli viac o zimnej príprave cestárov, nahliadli sme do kuchyne správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja. 

Michal Karpat v Auto-moto zaujímavosti
01.12.2020
Diskusia:

Video špeciál: Pohľad do...

Auto-moto zaujímavosti

Koľko vodičov, dispečerov a strojov na údržbu ciest majú počas zimnej sezóny k dispozícii, koľko ton posypového materiálu potrebujú, ako po technickej stránke za posledné roky napreduje technika na úpravu ciest, posypové nadstavby či radlice? Nielen o tom bude dnešný diel relácie, v ktorom vám tiež prezradíme, že zimná údržba ciest nie je len o zhrnutí prvého snehu, ale okrem iného aj o pravidelnej údržbe všetkých rizikových úsekov ciest kde sa môže držať a zamrznúť voda. Nie sneh, ale voda a teploty okolo nuly sú totiž najväčšími nepriateľmi cestárov počas zimy. 

Video špeciál: Pohľad do zákulisia prípravy cestárov pred zimnou sezónouZdroj: Autobazar.EU 

Okrem toho sa dozviete podrobnosti o posýpacích technikách, do koľko minút musí vyraziť prvé auto na rajón keď napadne prvý sneh a ukážeme vám aj historický zhŕňač ZIL so spotrebou 100 litrov na 100 km. 

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video špeciál: Test pneumatík- Zimné pneumatiky takmer dostali na frak od celoročných V spolupráci s redakciou Autožurnál sme pre vás pripravili prvé slovenské porovnanie...9. Október, 2020
02Video špeciál: Benzín, diesel, hybrid alebo elektro? Život s ktorým druhom pohonu vás vyjde najlacnejšie? Porovnali sme prevádzkové náklady štyroch rôznych druhov pohonu. Pozreli sme sa na servisné...12. November, 2020