Virtuálna prehliadka: Poďte si vyskúšať Pagani!

Chcete si pozrieť priestory z ktorých odchádza zákazník o najmenej 1 425 tisíc dolárov ľahší? Ak ste niekedy snívali o tom prechádzať sa okolo luxusných supercars sveta priamo v ateliéri, alebo si prezerať hriešne superšporty pekne zblízka a detajlne? Google Maps zariadil, že existujú takéto skvelé miesta pre automobilových fanúšikov! Neváhajte a poďte si vyskúšať Pagani, tu a teraz!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.04.2014
Diskusia:

Virtuálna prehliadka:...

Auto-moto zaujímavosti

Automobilka Pagani

Virtuálna prehliadka: Poďte si vyskúšať Pagani!

Automobilku Pagani netreba predstavovať, pripomeňme si na začiatok hádam len jej posledné veľké vystúpenie. Nedávno v Ženeve automobilka vystavila žltú novinku Pagani Huayra a svetovú premiéru mala jej Zonda Revolucion 5 of 5. Sú to krásne stroje. Ale poďme si tému priblížiť tak ako zvyčajne.

Video vizitka: Automobilka Pagani 

Nestačí vám? Virtuálna prehliadka Pagani sa práve začína!

Chcete si pozrieť priestory z ktorých odchádza zákazník o najmenej 1 425 tisíc dolárov ľahší? Tu si zákazníci prichádzajú pre jeden zo svetovo najžiadanejších superšportov! Miesto má svoje čaro. Ak ste niekedy snívali o tom prechádzať sa okolo luxusných supercars sveta priamo v ateliéri, alebo si chcete pozrieť hriešne drahé superšporty pekne zblízka a detajlne, Google Maps zariadil, že existujú takéto skvelé miesta pre automobilových fanúšikov! Už nejaký čas sa môžme zúčastniť virtuálnej prehliadky Lamborghini a Honda múzeí, a teraz dokonca je môžné si vyskúšať superšport Pagani. 

Virtuálna prehliadka: Poďte si vyskúšať Pagani!

Virtuálne prehliadky sa stávajú v dnešnej hektickej dobe stále viac populárne 

O tom, že ste na správnom mieste vás presvedčí hneď prvý automobil umiestnený pred vstupom, Pagani Zonda. Za dverami vás čakajú vystavené modely motorov, množstvo ocenení a samozrejme, nové Pagani Huayra, vystavené v strede miestnosti, berie všetkú pozornosť na seba. Zvyšok showroomu utvrdzuje v tom, že sa Pagani drží stále nohami pevne na zemi, bez ohľadu na to, koľko superšportov vystavuje. Patria k najdrahším na svete, ale strikne sa držia svojej filozofie a zameriavajú sa na to čo vedia najlepšie. Návrh superšportov po ktorých je dopyt na celom svete je ich prvotný a jediný cieľ. Automobilka si drží svoju tvár už od svojho vzniku a nehodlajú na tom nič meniť. Miesto má svoje čaro.

Virtuálna prehliadka: Poďte si vyskúšať Pagani!

Zonda vystavená pred budovou. Kurzorom sa dá pohybovať po objekte pomocou vyznačených šipiek (funkčné okno nájdete ďalej v článku)

Prelomová technológia s odľahčenou jedno-spojkovou prevodovkou použitá v Pagani Huayra

Pagani Huayra má motor twin-turbo Mercedes-AMG M158 V12 90° (stupne vyjadrujú zovretie valcov do V) s objemom 5 980 cm3. Ten produkuje výkon 730 koní (537 kW) pri 5 800 ot./min. a rovných 1 000 Nm pri 2 250 – 4 500 ot./min. Pagani Huayra s týmto motorom dosahuje priemernú kombinovanú spotrebu približne 13 L/100 km. 7 stupňová, pozdĺžne uložená poloautomatická robotizovaná prevodovka so sekvenčným radením je vyrábaná Britskou firmou Xtrac. Jedná sa o klasickú jedno-spojkovú prevodovku, v Pagani nechceli použiť modernú dvoj-spojkovú prevodovku, ktorá dokáže radiť pod 10 milisekúnd, pretože je takmer dvakrát ťažšia než klasická. Firma Xtrac dokázala však vyvinúť prevodovku, ktorá aj napriek technológií s jednou spojkou radí za menej než 30 milisekúnd. Udávané zrýchlenie z 0-100 km/h je 3,3 sekundy a maximálna rýchlosť je 370 km/h.

Virtuálna prehliadka: Poďte si vyskúšať Pagani!

Najhodnotnejší exponát sa nachádza vo vnútri. Pagani Huayra. Chcete aj vy navštíviť showroom Pagani bez cestovania? Kliknite na odkaz a zväčšite si okno. Príjemný zážitok!

Odkaz Google street view: Prehliadka


Zväčšiť mapu

zdroj: Google maps, wikipedia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Tajomstvo značky McLarenV roku 1969, kedy Bruce McLaren vzal a strihal malé cínové doštičky aby v M8B zvýšil...6. Apríl, 2014
02Diaľnice z polystyrénu Polystyrén si väčšina z nás spája so zatepľovaním budov, využitie si však pritom našiel v...7. Apríl, 2014
03BMW M4 Cabrio: Ostrá novinka obľúbenej rady M!Novinka BMW M4 Convertible ponúka vietor vo vlasoch! Ako jazdec budete očarený touto...8. Apríl, 2014