Volkswagen radí: Užitočné triky fungovania hlavných systémov

Ako parkovať bez stresu? Čo všetko dokáže parkovací asistent? Ako otvoriť auto s nákupom v rukách? Tieto a ďalšie otázky ti zodpovedie séria užitočných rád, ktoré prináša Volkswagen Slovensko. Sleduj zrozumiteľné videá v slovenskom jazyku. Všetko dôležité sa dozvieš za pár minút. Niektoré triky zaručene nepoznáš! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.07.2019
Diskusia:

Video: Čo všetko dokáže...

Auto-moto zaujímavosti

Ako parkovať bez stresu? Čo všetko dokáže parkovací asistent? Ako otvoriť auto s nákupom v rukách? Tieto a ďalšie otázky ti zodpovedie séria užitočných rád, ktoré prináša Volkswagen Slovensko.

Ako otvoriť auto s nákupom v rukách? | Bezkľúčový prístup  Zdroj: youtube.com/ Volkswagen Slovensko

Volkswagen radí

Zdanlivo banálne úkony, ktoré vykonávame ako vodiči každý deň sú často natoľko zautomatizované, že nás ani nenapadne o nich premýšľať. Séria užitočných videí pre vodičov je dielom Volkswagenu Slovensko. Krátke zostrihy ťa prevedú "vychytávkami," ktoré môžu ušetriť tvoj čas aj peniaze.

Zaujímavý projekt

Zaujímavý projekt na slovenskom youtube si získal u vodičov popularitu. Konečne niekomu napadlo vysvetliť jednoducho a zrozumiteľne princípy plnohodnotného využívania základných funkcií. Projekt je určený nielen majiteľom vozidiel jednej značky.

Ako tankovať so zamknutým automobilom?

Myslíš si, že vieš všetko dôležité? Koľkí vodiči dodnes nepoznajú možnosť tankovania so zamknutým automobilom. Rovnako je tomu v prípade, že sa vodič potrebuje od auta vzdialiť a odchádza s rukami plnými tašiek. Automatické zatváranie kufra umožňuje aj zatvorenie automobilu.

Bezkľúčový prístup| Funkcie, ktoré nepoznášZdroj: youtube.com/ Volkswagen Slovensko

Bezkľúčový systém

Odomykanie a zamykanie sú len základné funkcie v súčasnosti najpoužívanejšej technológie. Okrem štartovania slúži kľúč aj na ďalšie účely. V krátkom inštruktážnom videu sú zhrnuté všetky možnosti využitia bezkľúčového systému. Správnym používaním môžeš predísť technickým problémom, odmenou pri správnom používaní týchto systémov je aj úspora tvojho času. Používaš kľúč správne?

Ako otvoriť auto s nákupom v rukách?

Okrem technológie bezkľúčového prístupu "Keyless Access" je dobré poznať aj princípy fungovania technológie elektrického otvárania zadných dverí "Easy Open" a "Easy Close." Kedy môžu byť veľmi nápomocné? Ak má vodič plné ruky tašiek, určite ocení skvelú pomoc ako otváranie, zatváranie dverí bez nutnosti použitia vlastnej sily.

*Tieto funkcie sú dostupné pre vybrané stupne výbavy vo vozidle a môžu byť za príplatok. Funkcie sa môžu meniť v závislosti od výroby a typu vozidla.

Parkovanie bez stresu

Parkovanie. Nielen nežnejšie pohlavie vedia potrápiť zložité situácie parkovania, ktoré sú v preplnených mestách bežné a sú u vodičov na dennom poriadku. Ako zaparkovať bez stresu a čo najjednoduchšie? Ako dokončiť nevydarené parkovanie, keď vodič ostane zaseknutý medzi prekážkami pri parkovaní prednou stranou vozidla? Výborným riešením je parkovací asistent. Vozidlo zaparkuje bez teba. Aj tu je však nutné poznať pravidlá používania parkovacieho asistenta. Všetko dôležité o parkovacích senzoroch a kamerách, sa dozvieš za pár minút.

Parkovací asistentZdroj: youtube.com/ Volkswagen Slovensko

Cenné rady aj pre skúsených vodičov

Od základných funkcii sa postupne rady dostanú aj k zložitejším prvkom výbavy. Informácie a rady ohľadne používania infotainmentu, ACC, front assist, Line assist systému, sú veľmi prínosné aj pre skúsenejšieho vodiča.

Ako používať zložitejšie prvky výbavy?

Niektoré triky zaručene nepoznáš. Môžu pritom výrazne uľahčiť tvoj život za volantom. Väčšina vodičov používa niektoré systémy nesprávne alebo nevie o všetkých možnostiach využitia, ktoré dokážu zjednodušiť tvoj život. Sleduj zrozumiteľné videá v slovenskom jazyku. Ktorú službu, funkciu, pokladáš za najpraktickejšiu? Fungovanie akých ďalších systémov by si si prial podrobne vysvetliť? Napíš nám tipy do komentáru pod článkom.

Zdroj: YouTube kanál Volkswagen Slovensko

Video: Ako parkovať bez stresu?

Video: Bezkľúčový prístup - Ako otvoriť auto s nákupom v rukách?

Video: Čo všetko dokáže tvoj kľúč?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Opitý Poliak jazdil v meste s tankom: Hrozí mu 8 rokov väzeniaPolicajti v Poľsku majú za sebou nezvyčajný zásah. So služobným autom stáli zoči-voči...8. Júl, 2019
02Video: Čo sa stane, keď auto zasiahne blesk? Jazdíš často? Určite si už na cestách zažil nepríjemné vrtochy počasia. Čo sa stane, keď...6. Júl, 2019
03Kuriózny prípad útoku na verejného činiteľa: Mužovi z Košíc hrozí 5 rokov väzenia Myslíš si, že si už videl všetko? Teraz máš dôvod na pochybnosti. Prípad z Košíc z pred pár...4. Júl, 2019