Volvo podpichlo konkurenciu novým systémom: Model XC90 T8 dobíjajú okoloidúce autá!

Volvo podpichlo konkurenciu novým dokonalým systémom! Projekt revolučného nabíjacieho systému pod názvom Highway Robbery má za úlohu strhnúť pozornosť verejnosti. A naozaj sa mu to darí! Nové Volvo XC90 T8 je prvý luxusný SUV hybrid, ktorý má byť poháňaný pomocou elektrickej energie z okoloidúcich vozidiel! Neveríš? Sleduj predstavenie systému vo videu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
09.04.2016
Diskusia:

Video: Revolučný systém...

Auto-moto zaujímavosti

Ako zaručene naštvať konkurenčné automobilky?

Volvo pracuje na vývoji revolučného nabíjacieho systému, ktorým chce podpichnúť konkurenčné automobilky. Ako zaručene naštvať konkurenciu? Najlepší spôsob je informovať o príchode revolučného systému, ktorý úplne zmení súčasné nabíjanie elektromotorov. To si povedala automobilka Volvo a pripravila si zaujímavé video, ktoré sľubuje revolúciu vo svete elektromotorov. Projekt revolučného nabíjacieho systému Volvo prezentuje pod názvom „Highway Robbery." Nové Volvo XC90 T8 je prvý luxusný SUV hybrid, ktorý má byť poháňaný pomocou elektrickej energie z okoloidúcich vozidiel!

Nič nereálne

Vozovka, ktorá dokáže nabíjať automobily nie je nereálnou predstavou. V dnešnej dobe moderných technológií sa hranice využívania a dojazdu elektromotorov posúvajú každý deň. Áno, predstava znie trochu futuristicky, ale je to reálne. Je tu však jeden závažný problém. Aký? Cena takejto technológie v porovnaní s využiteľnosťou je príliš vysoká. Existujú zrejme lepšie spôsoby dobíjania elektromotorov. Kto by budoval takéto špeciálne vozovky, ktorých výstavba a udržiavanie by boli drahé ako peklo?

Volvo sa nenechalo odradiť

Volvo sa však aj napriek tomu od tejto myšlienky nenechalo odradiť. Pred sebou máme video, v ktorom automobilka predstavuje pôsobivý inteligentný systém dobíjania „zneužívajúci“ ostatné automobily a ich energiu.

Volvo podpichlo konkurenciu novým systémom: Model XC90 T8 dobíjajú okoloidúce autá!Zdroj: volvo.com

Možné negatíva

Medzi možné negatíva, ktoré sa môžu systému týkať, patrí okrem finančnej náročnosti aj to, že by takéto krátkodobé a nepravidelné dobíjanie mohlo byť nedostačujúce a v reálnych podmienkach málo efektívne. Na niektorých menej frekventovaných úsekoch by muselo Volvo čakať na dostačujúce množstvo energie poriadne dlho. Aj napriek tomu je idea nekonvenčného spôsobu dobíjania mimoriadne zaujímavá.

Volvo XC90 dobíjane okoloidúcimi vozidlami

Otázne je tiež, či by mu stačilo napríklad polovičné nabitie alebo systém fungoval v spolupráci s inými formami dobíjania. Otázkou ostáva, či Volvo XC90 skutočne potrebuje dobíjanie ostatnými vozidlami funkciou akéhosi „energetického upíra.“ Nie, zrejme nepotrebuje, vystačí si s inými zdrojmi nabíjania. Ale treba uznať, nový spôsob dobíjania je skutočne pôsobivý! 

Volvo chystá nový systém dobíjania

Video: Revolučný systém dobíjania Volva

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Králi offroadu z Ruska!Keď je reč o impozantných vodičských výkonoch v teréne, väčšinou prídu na rad špeciálne a...7. Apríl, 2016
02Video: Ostrý test Octavie 1. generácie!Jednou z najzaujímavejších častí príchodu nového automobilu je prvé testovania na trati....9. Apríl, 2016
03Pre náročných: Upravená Škoda RS s výkonom 400-koní!Ponuka Škody je naozaj široká. Dá sa povedať, že si v nej svoje nájde väčšina záujemcov....8. Apríl, 2016