VW Cupra Urban Rebel: Dravá šelma len za 21 000 €!

VW Cupra Urban Rebel je mestský hot hatch pre náročných. Keby toto vozidlo malo stelesňovať zviera, bol by to aligátor. Pozri sa na agresívne, silné telo a konštrukciu s výnimočným povrchom, ktoré je nezastaviteľné nielen na trati! Je stelesnením živočíšna v koži dravých parametrov! Športová šelma s dravým dizajnom a parametrami za 21 000 €!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.09.2021
Diskusia:
Zdroj: cupraofficial.com

Video: VW Cupra UrbanRebel...

Auto-moto zaujímavosti

Už dlhšie automobilový svet pokukuje po schopnom elektromobile. Práve koncern Volkswagen sa snaží doručiť vysnívaný automobil, schopný zvládnuť už dnes neodmysliteľné parametre, potrebné pre úspech.

VW Cupra Urban Rebel - mestský hothatch pre náročnýchZdroj: cupraofficial.com

Cena

Zabudni na Teslu. Je tu nová konkurencia pre zvučné z prostredia elektromobilov. Zdá sa, že Volkswagenu sa podarilo postaviť konkurencii do cesty plnohodnotný elektromobil s cenovkou do 27 000 eur, v prepočte bude stáť pôsobivých len 21 000 €. Rivala, postaveného tiež na platforme MEB,  na trhu nenájdeš. Cena týchto modelov štartuje na ume 35 000 €.

VW Cupra Urban Rebel - mestský hothatch pre náročnýchZdroj: cupraofficial.com

Rozmery

Koncept Cupra UrbanRebel meria na dĺžku 4080 mm. Je ešte menšia ako VW ID.3. Podľa všetkého sa toto 4-kolesové zviera motoristom páči. Nikde sa neobjaví bez toho, aby jeho silueta ostala nepovšimnutá.

VW Cupra Urban Rebel - mestský hothatch pre náročnýchZdroj: cupraofficial.com

Boost funkcia zvýšenia výkonu

Čerešničkou na torte majú byť parametre, ktoré sekundujú moderným potrebám ako boost. Vďaka tejto funkcii Elektromotory ponúka výkon 250 kW. Ten však vďaka funkcie „boost“, dokáže dostať až na výkon až 320 kW. Cupra UrbanRebel zvládne bez mihnutia oka akceleráciu z 0 na 100 km/h už za 3,2 sekundy.

VW Cupra Urban Rebel - mestský hothatch pre náročnýchZdroj: cupraofficial.com

Sklamanie a najlepšia vlastnosť

Jediným sklamaním bude fakt, že na základe konceptu sa netreba tešiť na tak výrazný dizajn. Bude to menej nápadný automobil, ktorý zdvihne všetkých zo stoličky vždy, keď bude chcieť. Čo je na celom súčte parametrov najlepšou správou? Na palube prvého, skutočne lacného elektromobilu z dielne VW nájdeš šialené aerodynamické prvky, zadné krídlo aj difúzor.

VW Cupra Urban Rebel - mestský hothatch pre náročnýchZdroj: cupraofficial.com

VW Cupra Urban Rebel - znakZdroj: cupraofficial.com

Príchod na trh

Cupra je silný kôň zo Španielska, ktorý pri príležitosti výstavy IAA v Mníchove odhalil elektrický koncept Cupra UrbanRebel. Má byť špeciálnou ID.2 nádejou, že automobilka ide s dobou a túži a vie odhadnúť záujem verejnosti. Plánovaný príchod na trh je v roku 2025. Ako sa ti opak downsizingu v pôsobivom tele páči? Podeľ sa s nami o názor v komentároch pod článkom.

VW Cupra Urban Rebel - mestský hothatch pre náročnýchZdroj: motorionline.com

Zdroj: cupraofficial.com, volkswagenag.comelectrek.co

Video: VW Cupra UrbanRebel premiéra + detaily

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Rekord roka - 290 km/h na D1: Koľko je maximálna pokuta za rýchlosť?Nový rekord cestného piráta na úseku Košice - Prešov zaskočil aj samotných policajtov. Tí,...6. September, 2021
02130 km/h na diaľnici v BA: Vodiči dostali výnimku povolenej rýchlosti!Na diaľničnou úseku D1 pribudlo premenné dopravné značenie. Vďaka nemu môžu vodiči na...28. August, 2021
03Pokuta 184 000 €: Za prekročenie rýchlosti o 45 km/h!V zahraničí často vyhodnocujú výšku pokuty na základe príjmov porušiteľa rýchlosti. Čo to...8. September, 2021