Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Výhody vlastníctva jazdenky: Prečo sa predávajú lepšie ako nové autá?

Trh so staršími jazdenými automobilmi je väčší ako trh s novými automobilmi. Dôvodom sú výhody spojené s vlastníctvom jazdeného automobilu. Ktoré to sú? Okrem ceny vyhrávajú jazdenky v ďalších zaujímavých ohľadoch. Ktoré to sú?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.09.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: opel.com

Jazdenka - najväčšie...

Auto-moto zaujímavosti

V prípade, že hovoríme o starom automobile a jazdenke, berieme do úvahy vozidlá staršie ako 15 rokov s vekom maximálne do 27 rokov. Ročníky 1990 až 2002 sú z hľadiska kúpy skutočne zaujímavé. Poďme si vypichnúť najväčšie výhody vlastníctva týchto ojazdených áut.

Jazdenky vs. nové autá - Výhody vlastníctva jazdenky Zdroj: autobazar.EU

Cena auta

Cena je kľúčový faktor, ktorý zohráva svoju úlohu pri kúpe vozidla dodnes. Vodiči skutočne počujú na neodolateľné ponuky a skutočne dobrá ponuka sa neodmieta. Nájsť jazdenku s veľmi dobrou cenou, ktorá spĺňa aj iné kritériá nie je ľahké, ale nie nemožné. Slušný technický stav a parametre. Aj také stroje sa dajú nájsť prekvapivo lacno. Poriadne si priplatíš v prípade kúpy prémiovej značky. Ak hovoríme o cene na úrovni 4-ciferných čísel, jedná sa o skutočne zaujímavé ponuky.

Bez príplatkov za diesel

Nová a používané automobily. Ich cenu ovplyvňuje zásadne aj vek automobilu. Dízlový motor znamená 10% až 20% ceny zvýšenie ceny. Príplatok ti však nebude účtovaný v prípade kúpy jazdeného automobilu. To je príjemná výhoda.

Jazdenky vs. nové autá - Výhody vlastníctva jazdenky Zdroj: volkswagenag.com

Opravy

Ďalšou nenáročnou položkou na zozname pravidelných investícií je kúpa a výmena poškodených častí. Výmena súčiastky v novom automobile je drahšia ako v prípade staršieho, bežného modelu. Pri kúpe jazdeného automobilu neplatíš žiadne z poplatkov, ktoré sa spájajú s výberom rôznych typov výbav atď.

Časová úspora – nové nešetrí čas

Časová úspora sa nekoná. Zaujímavým faktom, ktorý môže zavážiť pri uprednostnení jazdenky pred kúpou nového automobilu je rovnaká časová náročnosť. To znamená, že vodič sa z bodu A do bodu B dostane za rovnaký čas s novým aj so starším automobilom. Drahšie nové auto neznamená úsporu času. Časovo náročnejšia môže byť možno prípadná starostlivosť o jazdené vozidlo, ktoré vyžaduje viac servisovania. To však v súbehu s ostatnými výhodami stále hrá do kariet jazdenému modelu. Staré auto môže ísť v konečnom dôsledku pomalšie ako nové, nezabúdajme však na rýchlostné obmedzenia na našich cestách, ktoré platia úplne rovnaké pre nové aj staré automobily. Na našich cestách je povolená maximálna rýchlosť 130km/h bez ohľadu na značku, vek vozidla.

Bez čakania – výmena auta

Ďalšia výhoda starého auta? V prípade nutnosti nemáš žiaden problém pri výmene auta. Cena za jazdenku, prípadne odťahovú službu a opravu v servise je nižšia.

Čo nepodceniť pri kúpe?

Kúpa jazdenky je v mnohých ohľadoch výhodnejšia. Na čo dať pozor pri kúpe? Ak nemáš dostatočný kapitál na nové auto a nechceš kupovať auto cez lízingu alebo úver, môžeš vybrať auto z druhej ruky. Tieto základné odporúčania a pravidlá sa v prípade jazdenky oplatí nepodceňovať:

Nekupuj auto sám

Vezmi si na obhliadku vozidla osobu, ktorá sa vyzná. Skúseného automechanika alebo známeho, ktorý vie dobre poradiť. Dobrá rada je na zlato. Ušetríš tak peniaze a vyhneš sa nákladom spojeným s dodatočnými opravami.

Jazdenky vs. nové autá - Výhody vlastníctva jazdenky (Škoda Rapid 130 ilustračná fotografia)Zdroj: mobile.de

Všímaj si detaily

Nepodceňuj stav vozidla a dobre si „preklepni“ karosériu. Zameraj sa na hľadanie hrdze, hrúbku laku. Z týchto údajov si môžeš vytvoriť názor o pôvode vozidla. Vieš odhaliť prípadné nedostatky, aj to, či auto nie je poskladané z viacerých kusov alebo havarované. Ďalšie informácie, ktoré si vieš overiť sú dátum výroby skla, predné nosníky karosérie, opotrebenie sedadiel, radiacej páky a volantu, servisnú históriu vozidla, únik kvapalín z motora, prevodovky a chladiaceho systému. Vieš si skontrolovať stav podlahy karosérie, stav tlmičov, bŕzd a brzdových kotúčov, skontrolovať podvozok a výfukový systém. Vyhľadať a skontrolovať VIN číslo.

Kontrola originality vozidla

Vie odhaliť, či je automobil spôsobilý na jazdu alebo, či nie je kradnutý.

Jazdenky vs. nové autá - Výhody vlastníctva jazdenky Zdroj: shutterstock.com

Skúšobná jazda

Niet lepšieho spôsobu ako si overiť vozidlo. Najlepšie otestuješ auto tak, že ním odšoféruješ nejakú trasu, počas ktorej si overíš technický stav. Nestačí sa v aute len odviezť. Predajca môže prípadné nedostatky dobre zamaskovať. Sleduj zvuky a správanie vozidla. Každý nečakaný zvuk môže znamenať problémovú techniku. Aké ďalšie rady sa ti pri kúpe automobilu osvedčili? Podeľ sa o tie, ktoré boli pri kúpe najviac užitočné.  

Zdroj: Autobazar.EU

 

Jazdenka - najväčšie výhody v porovnaní s vlastníctvom nového automobilu

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Splnený sen profi vodičov: Sprcha a luxusné bývanie na kolesách!Prácu vodiča kamiónu si ľudia spájajú s očakávaním nepohodlia. Bývanie v kamióne však...22. September, 2022
02Bugatti Chiron: 0-400-0 km/h za 42 s.! Nie je to novinka a predsa sa o ňom stále hovorí. To je schopnosť Bugatti. Výkon a...20. September, 2022
03Video: Naháňačka kamiónov v 170 km/h rýchlosti!Zabudni na populárne preteky kamiónov! Títo vodiči zariskovali a predviedli  poriadnu drámu...16. September, 2022