Vzácna Škoda na predaj na Ebayi: Nájazd len 49 250 km

Nájsť v dnešnej dobe v ponuke áut na predaj starú Škodu Favorit Forman je výnimočnou udalosťou. Najmä v prípade, že ide o automobil s nízkym nájazdom v perfektnom technickom stave. Tento unikát bol na predaj za 4 500 eur. Čo ponúka jedinečné combi z Mladej Boleslavy s ročníkom výroby 1995? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.12.2020
Diskusia:

Škoda Forman rarita

Auto-moto zaujímavosti

Vzácna Škoda na predaj na Ebayi: Nájazd len 49 250 kmŠkoda Favorit oslávila od svojej premiéry už  33 rokov. Z výrobných liniek schádzalo toto kultové vozidlo už rok po predstavení. Favorit sa stal stálicou našich ciest a bolo takmer nemožné vidieť na nich častejšie inú značku ako Škoda. Vďaka tomuto modelu sa automobilová výroba u nás a v Čechách nedostala mimo svetovú mapu. Ak existoval sen, ktorý sa miestnej automobilke podarilo splniť, bola to snaha o to, udržal si vlastnú výrobňu áut a nestáť sa len montážnym závodom zahraničných značiek.

Škoda Felicia - legenda našich ciest

Kto mohol zabudnúť na Škodu Felicia, ktorý sa dočkala svojej praktickej verzie combi s názvom Forman. Tá bola špecifická špeciálnymi edíciami. Verzia Comfortline sa pýšila centrálnym zamykaním, na svoju dobu vyspelým otváraním kufra zo sedadla vodiča, digitálnymi stropnými hodinami, neodmysliteľnými vychytávkami ako zapaľovač a tónované okná. Vzhľad dotvárali dymové zadné svetlomety a okrasné kryty kolies.

Škoda Favorit Forman rarita na predajZdroj: skoda-auto.sk

Nájazd 49 250 km

Exemplár, ktorý sa objavil na predaj na Ebayi disponuje vzhľadom k veku minimálnym nájazdom, len 49 250 km. Počas svojho života bol celých 25 rokov poctivo garážovaný. Jedinou chybou krásy je fakt, že kvôli nutným úpravám už nie je konštrukcia celkom originálna. Majiteľ v inzeráte uvádza, že vozidlo bolo pravidelne servisované a je v bezchybnom technickom stave. Dá sa nájsť väčší unikát?

Škoda Favorit Forman rarita na predajZdroj: skoda-auto.sk

Raritný kúsok predaný

Ide o jeden z posledných vyrobených exemplárov vôbec. Objavil sa na inzertnom portáli Ebay a nachádza sa v Nemeckom Neuköllne. Keďže dopyt po týchto automobiloch nikdy neskončil, nie je prekvapením, že sa predal za pár dní od uverejnenia inzerátu. Forman určený na vývoz mal vlastnú dobovú dokumentáciu, ktorá obsahuje množstvo fotografií a údajov. Nájsť v dnešnej dobe výstavný exemplár v dobrom technickom stave je výnimočnou udalosťou.

Škoda Favorit Forman rarita na predajZdroj: skoda-auto.sk

Cena

Zaujíma ťa cena? Tento konkrétny automobil bol na predaj za 4 500 Eur. Nateraz inzerát z internetu zmizol, nie je však vylúčené, že sa v ponuke áut na predaj opäť objaví, prípadne sa nájde iný starostlivo uchovávaný veterán. Mimoriadne cenené sú varianty Black Line a Comfortline. Automobilový svet je stále plný potenciálnych zákazníkov, ktorý pri podobnej ponuke a možnosti vlastniť automobil z rúk starostlivého zberateľa nezaváhajú. Ktorý starší automobil by si kvôli nostalgii a čaru starých dobrých mašín chcel vlastniť? Podeľ sa o tvojho „favorita“ v komentároch.

Zdroj: skodaauto.sk, picclick.co.uk

Škoda Forman rarita

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Potvrdené: Slovensko bude vyrábať bestsellery - Nový Superb a VW Passat!Málokto vie, že bratislavský VW je jediný závod, ktorý vyrába celkom 5 značiek áut. Pôvodne...14. November, 2020
02Ostrý crash test: Pád Volva z výšky 30 m!Najextrémnejšia nárazová skúška spoločnosti Volvo spočíva v páde z výšky 30 metrov. Volvo...22. November, 2020
03Ford Ranger Raptor Delta4x4 monštrum s 35-palcovými pneumatikami!S konverziou od Delta4x4 narástol Raptor do amerických rozmerov. Ideálny v teréne, absurdne...20. November, 2020