Zlodeji kompletne rozkradli BMW: Škoda 20 000 €!

Neznámi páchatelia zničili a rozkradli nádherné BMW. Z auta ostalo len torzo. Ukradli súčiastky a časti vozidla v hodnote niekoľko tisíc eur. Celková škoda bola vyčíslená na 20 000 eur. Aký je adekvátny trest pre autičkárov?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
20.06.2022
Diskusia:
Zdroj: presseportal.de

Zlodeji kompletne...

Auto-moto zaujímavosti

Prípad, z ktorého každý majiteľ auta bude mať zimomriavky, sa stal začiatkom mesiaca v Lindenplatz v Hildene. Okradnutý majiteľ aj privolaní policajti ostali bez slov. V piatok 3. júna neskoro večer, krátko pred polnocou, zaparkoval 22-ročný Hildener svoje BMW rad 3 na parkovisku. Tak ako vždy, predtým ako automobil opustil, skontroloval zamknuté dvere a odišiel domov. Na druhý deň ráno, v sobotu 4. júna 2022 okolo 5:35 si dvaja okoloidúci všimli, že na parkovisku stojí značne rozobraté vozidlo. Z auta bola odcudzená kapota, predná časť a aj niekoľko dielov z motorového priestoru. Krátko na to zalarmovali náhodní okoloidúci políciu.

Zlodeji kompletne rozkradli BMW: Škoda 20 000 €!

Polícia ihneď po ohlásení prípadu začala vyšetrovanie a žiada od neznámych svedkov relevantné informácie. Keď policajti dorazili na miesto, zistili, že je úplne zničený aj interiér krásneho BMW. Zlodeji ukradli nielen volant a napevno namontovanú navigáciu, ale aj celé kovania a radiacu páku, viď priložené fotografie, ktoré naháňajú hrôzu.

Ak tvoj automobil natrafí na zlodeja, ktorý má málo času alebo skúseností, príde tvoj tátoš o kolesá, logá či katalyzátory. Profesionáli však dokážu neskutočné veci. Tvoj výstavný klenot „očešú“ tak, že z neho ostane len torzo. Dotknutí majitelia často priznávajú, že je to ešte horšie ako keď sa ich milovaný 4-kolesový tátoš stratí a už nikdy nenájde. Tieto zábery doslova trhajú srdce, posúď sám. Nemecký majiteľ tohto BMW radu 3 F30 natrafil  na zlodejov, ktorých doslova nenávidí. Z automobilu mu odcudzili celú prednú časť až po motor a pred dlhoprstými sa neuchránili ani hodnotné časti interiéru. Krásne BMW prišlo o celú palubnú dosku.

Tretí rad s typovým označením F30 sa vyrábal v rokoch 2011 až 2019 a stojí za pozornosť. Zaujme dizajnom a nielen. Teda, kým ho zlodeji nezmenia na nepoznanie. Zlodeji nepohrdli predným nárazníkom i s výstuhami, maskou, svetlami, kapotou, ale zmizli tiež chladiče s ventilátormi, respektíve všetky komponenty až po motor. Podobná spúšť sa policajtom i majiteľovi vozidla naskytla aj pri pohľade do interiéru. Autičkári stihli za 6 hodín vziať takmer každú hodnotnú časť.

Odcudzili tiež volant či ozdobné lišty z dverí, celú palubnú dosku aj s prístrojovým panelom a navigačným systémom. Ich pozornosti neušla ani páka, automatická prevodovka aj klimatizácia s ventiláciou. Polícia predpokladá, že zlodeji použili pri krádeži väčší nákladný automobil alebo dodávku na prevoz demontovaných dielov. To, čo z vozidla ostalo už nemá ani časť pôvodnej ceny. Tento vrak je dá sa povedať na odpis. Chýbajú dôležité riadiace jednotky a súčiastky, ktoré nemá zmysel opäť zháňať a prácne montovať.

Ako sa zlodejom toto všetko podarilo bez toho, že by na seba upútali pozornosť? Podľa rozsahu práce išlo o viaceré osoby. Polícia na základe vyšetrovania zistila, že zlodeji odrezali časti vozidla z motorového priestoru. Použili pri tom „flexu“ a mali podrobný plán. Niektoré časti v motorovom priestore odrezané uhlovou brúskou alebo iným podobným nástrojom. To však znamená, že nepracovali potichu a je neuveriteľné, že ich počas niekoľkých hodín nikto nespozoroval. Policajná správa nehovorí, či mal majiteľ auto poistené, ani čo urobí so zvyškom vozidla. Najpravdepodobnejšou možnosťou je to, že rozpredá ostávajúce časti vozidla, aby aspoň trochu znížil stratu. Čo je na celom prípade najzaujímavejšie? Len 600 metrov od miesta činu stojí policajná stanica.

Polícia v Hildene prijíma relevantné informácie od možno neznámych svedkov a dodnes nevypátrala žiadnu relevantnú stopu. Ako by si zareagoval, keby si našiel svoje auto v podobnom stave? Aký trest navrhuješ za podobný čin v prípade dolapenia vinníkov? Podeľ sa s nami o svoje skúsenosti so zlodejmi v komentároch pod článkom.

Zdroj: Polícia Hilden

Zlodeji kompletne rozobrali BMW - škoda okolo 20 000 €

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Drsná prestavba Toyoty MR2 Spyder na Lamborghini VenenoLamborghini Veneno vyrobené z Toyoty MR2 Spyder? Realita! Toto delo nie je novinka, napriek...12. Jún, 2022
02Nová Škoda Fabia RS Rally2 beštia: 291 koní rozkoše!Nová Škoda Fabia RS Rally2 beštia ťa dostane ostrými parametrami a brutálnym výkonom. 291...16. Jún, 2022
03Nové policajné autá: Najlepšie a najvtipnejšie návrhy SlovákovPolícia SR zverejnila výzvu, v ktorej si môžeme vybrať vzhľad nových policajných áut. Ako...16. Jún, 2022