Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

Často sa snažíme zapôsobiť svojimi znalosťami o jednotlivých značkách automobilov, ale má to jeden háčik. O spoločnostiach ako takých, alebo jednotlivých logách na ktoré s úctou a obdivom pozeráme často nevieme nič. Viete napríklad, čo sa skrýva za modrou vrtuľou BMW? Viac v článku. 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
23.06.2014
Diskusia:

Známe automobilové značky:...

Auto-moto zaujímavosti

Logo

Logo musí byť kultovým, ľahko zapamätateľným synonymom značky danej spoločnosti, a musí ľudí inšpirovať k dôvere v daný produkt. Dobré Logo automobilovej spoločnosti by mal robiť všetky tieto veci, a zároveň predstavovať výkon, spoľahlivosť a prestíž. Niektoré logá zahŕňajú aj kus svojej histórie, iné vsádzajú na hlbší zmysel alebo firemnú politiku. Sú aj automobilky, ktorých logá moc nápadu nemajú.

Čo sa skrýva za logom automobilových značiek?

Často sa snažíme zapôsobiť svojimi znalosťami o jednotlivých značkách automobilov, ale má to jeden háčik. O spoločnostiach ako takých, alebo jednotlivých logách na ktoré s úctou a obdivom pozeráme často nevieme nič. Viete napríklad, čo sa skrýva za modrou vrtuľou BMW? 

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

#1 Audi

audi logo meaning Top 10 Famous Logos, Which Have A Hidden Meaning

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

Mnohí sa čudovali, čo znamenajú  štyri "prekrútené" kruhy v logu automobilky. Štyri kruhy predstavujú 4 spoločnosti, ktoré boli súčasťou Auto-Union Consortium v roku 1932, a to, DKW, Horch, Wanderer a Audi

#2 BMW

bmw logo meaning Top 10 Famous Logos, Which Have A Hidden Meaning

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

Bmw budova a múzeum v Mníchove.

BMW logo je poctou histórii spoločnosti v oblasti letectva. Logo ukazuje vrtuľu v pohybe s modrou časťou predstavujúcou oblohu. To je vzhľadom k úlohe spoločnosti počas druhej svetovej vojny. Spoločnosť budovala letecké motory pre nemeckú armádu.

#3 Mercedes-Benz

mecerdes benz logo meaning Top 10 Famous Logos, Which Have A Hidden Meaning

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

Trojcípa hviezda v znaku Mercedesu predstavuje nadvládu firmy na zemi, mori a vo vzduchu. U značky s tak vysokým renomé sa jedná o skutočne príznačnú symboliku, nemyslíte?

#4 Toyota

toyota logo meaning Top 10 Famous Logos, Which Have A Hidden Meaning

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

V logu spoločnosti vidíme tri "prepletené" elipsy. Každá elipsa predstavuje srdce zákazníka, v srdci výrobku a srdci technologického pokroku. Ako vysvetlenie loga síce nič moc, každopádne Toyota má modely, ktoré konkurenciu ľahko porazili.

#5 Volkswagen

volkswagen logo meaning Top 10 Famous Logos, Which Have A Hidden Meaning

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

Logo Volkswagen jednoducho zobrazuje iniciály, začiatočné písmeno spoločnosti. Slovo "Volks" znamená pre ľudí, "Wagen" označuje automobil.

Zaujímavá ponuka vozidiel Volkswagen TU!

#6 Logá inšpirované starovekým Egyptom

Niektoré logá dokonca čerpajú inšpiráciu až z histórie Egyptu. 

Okrídlené slnko sa nachádza v mnohých známych logách.

15b-300

logo_chrysler
bentley-logo
mini_logo_2
enamel-sign-hd-wings-logo-1
750px-astonmartinlogosvg
chevrolet-logo
Tento prastarý symbol je obyčajne spojený s Egyptom, hoci bol tiež používané Peržanmi a Asýrčanmi, a tiež vzdialenými kultúrami v Južnej Amerike a Austrálii. Skladá sa zo slnečnej gule lemovanej krídlami. Legenda hovorí, že Horus, vykupiteľ Egypťanov, prišiel na svet zničiť nepriateľov veľkého Boha, Ra. Preto Horus zmenil sám seba do tvaru okrídleného slnečného disku, a vzal so sebou bohyňou Nekhebet a Uatchit v podobe dvoch hadov. Po ich úspešnej vojne s nepriateľom Ra, Horus prikázal Thoth, že okrídlený slnečný disk s krídlami by mal byť uvedený na každej svätyní všetkých bohov krajín Juhu a Severu ako forma ochrany. Vedú sa rôzne dohady o okultnej stránke týchto symbolov. Nie sú však potvrdené a podľa úspešnosti týchto značiek, zrejme plnia svoj účel a ochraňujú jednotlivé spoločnosti.

#7 Subaru

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?
Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

Šesť hviezd v logu Subaru je odkazom na plejády, zhluky hviezd v súhvezdí Býka. Subaru znamená Taurus. Týchto šesť hviezd je možné obzvlášť ľahko identifikovať na japonskej oblohe, a viedli cestovateľov po celé generácie.

Zaujímavá ponuka vozidiel Subaru TU!

#8 Ford postavil svet na kolesá...

Známe automobilové značky: Čo o nich viete?
 
Známe automobilové značky: Čo o nich viete?

Automobilka si chce zachovať jednoduchosť svojho loga. Jan Valentic, viceprezident globálneho marketingu Fordu, raz povedal: "ovál Fordu je silný symbol, uznávaný po celom svete ako symbol spoločnosti, ktorá postavila svet na kolesá! Chceme preto, aby aj logo bolo veľmi jasné a jednoduché." A má pravdu, pojem Ford a kolesá budú navždy patriť k sebe. Ponuku automobilov značky Ford si pozrite TU!

Zaujal vás príbeh automobilových spoločností? Aký veľký dôraz kladiete pri výbere automobilu na značku?

zdroj: www.elitedaily.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nový svetový unikát: Ferrari F12 TRS za 3,1 milióna eur! Ak vám príde LaFerrari príliš obyčajné, Ferrari vám vyrobí váš vlastný model superšportu!...24. Jún, 2014
02Apokalypsa prichádza: Privítame elektrický Harley-Davidson!Doba elektrických vozidiel je tu! Elektrické Toyoty a Nissany sú v poriadku. Dá sa...23. Jún, 2014
03Česká štýlová reklama na MHD!Reklama na MHD, to tu ešte nebolo! Ako je možné, že sa video prezentujúce obyčajnú dopravu...21. Jún, 2014