Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Bentley predvádza špeciálnu Bentaygu s vesmírnou témou

Bentley Bentayga je auto, ktoré pomohlo zachrániť automobilku. Dostáva ju dlhodobo do čiernych čísel a preto si zaslúži určite pozornosť. Po nedávnom facelifte sa sekcia Mulliner predviedla ďalším novým špeciálnym kúskom.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
23.03.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Bentley

Bentley predvádza...

Auto-moto zaujímavosti

Nová špecialita nesie označenie Space Edition. A nie je to iba náznak. Tematicky vesmírne je vonkajšie sfarbenie. Farba Cypress, ktorá je odtieňom sivej, má na slnku odlesky do zelena a má pripomínať sfarbenie mesiaca. Zovňajšok od ostatných kusov Bentaygy ešte odlišujú oranžové pásy na prednom nárazníku, prahoch a aj na zadnom nárazníku. Práve toto je odlišovacím znamením od ostatných sivých kusov modelu.

Bentley predvádza špeciálnu Bentaygu s vesmírnou témouZdroj: Bentley

Aj interiér dostal svoju porciu oranžových pásov, ale najmä má obloženie, ktoré nesie názov Galaxy Stone a je otázne, či to je naozaj kameň, alebo len povrch, ktorý ho má veľmi silne pripomínať. Oranžovú je možné nájsť aj na volante, na jeho spodnom ramene, ale aj na voliči automatickej prevodovky.

Bentley predvádza špeciálnu Bentaygu s vesmírnou témouZdroj: Bentley

Čalúnenie je kombináciou takmer sivých odtieňov Beluga a Porpoise. Aj tu je však oranžový prvok, logo automobilky Bentley je vyšité práve niťou tejto farby. Logá sú nielen na predných, ale aj na zadných sedadlách. Celkom zaujímavou formou vylepšenia autá sú špeciálne nástupné lišty na prahoch. Tie zobrazujú slnečnú sústavu s okrúhlymi planétami obiehajúcimi okolo slnka.

Pohonnú jednotku Space Edition preberá z modelu Speed. To v preklade hovorí o 6-litrovom motore s dvomi turbami a usporiadaním W12. Výkon tohto agregát u je 467 kW (635 k) a krútiaci moment 900 Nm. S obrovským SUV dokáže vyšprintovať na stovku za 3,9 sekundy a maximálna rýchlosť je 306 km/h.

Bentley predvádza špeciálnu Bentaygu s vesmírnou témouZdroj: Bentley

Tento kúsok, Space Edition, bude unikátny, lebo Mulliner vyrobil iba jeden jediný. Poputuje majiteľovi, ktorí si ho objednal cez floridský showroom Bentley Orlando. Zaujímavé je, že oddelenie úprav Mulliner minulý rok zvládlo 50 projektov, ale tento rok už je na dvojnásobku a to je len marec, aj keď končiaci.

Bentley predvádza špeciálnu Bentaygu s vesmírnou témouZdroj: Bentley

Aby automobilka ešte ozvláštnila model Bentayga, tento rok má pribudnúť nová verzia karosérie. Nie nebude to SUV kúpe, ale niečo ako Bentayga Long. Takže do konca roka bude v ponuke aj predĺžená verzia, ktorá ponúkne ešte viac miesta pre nohy zadných pasažierov. A pritom ani základná dĺžková možnosť netrpí nedostatkom v tomto ohľade.

Bentley predvádza špeciálnu Bentaygu s vesmírnou témouZdroj: Bentley

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Volvo XC40 Recharge chce zaujať priaznivcov elektromobilovAutomobilka Volvo ukázala nedávno svoj výlučne elektrický automobil C40, ale SUV kupé...16. Marec, 2022
025 najkrajších Porsche 911 na Autobazar.EUJe len málo áut, ktoré dokázali svoj ikonický tvar držať tak dlho ako Porsche 911. Aj...18. Marec, 2022
03Ford Ranger Raptor: Pripravte sa, prichádza kráľ terénuFord pokračuje v tom, čo začal s minulou generáciu Rangeru. Ponuka nového modelu, ktorý...2. Marec, 2022