Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

DS4 a DS7 ako špeciality série Esprit de Voyage

Francúzska automobilka DS Automobiles, ktorá na trhu pôsobí už od roku 2014 ukázala nové verzie svojich štýlových modelov DS4 a DS7. Budú niesť označenie Esprit de Voyage, čo v preklade znamená duch cesty. Budú mať niekoľko špeciálnych detailov a tiež inú výbavu ako štandardné kusy vozidiel.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
10.03.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: DS Automobiles

DS4 a DS7 ako špeciality...

Auto-moto zaujímavosti

Obe nové verzie majú odzrkadľovať svet módy a špeciálne Haute Couture. Menší z modelov DS4 Esprit de Voyage prichádza so základom v DS4 Rivoli. Pridáva ale bledé čalúnenie, ktoré má kožu so zrnitým vzorom a je doplnené sivou farbou a kožou Nappa aj na prístrojovej doske. Ďalšou zo zmien bude nástupná lišta na prahu s označením špeciálnej série, ale tiež rohože s lemovaním v rovnakej sivej farbe ako sú detaily interiéru.

Zvonka bude mať hatchback čiernu masku a LEDkové svetlomety. Tmavú farbu dostanú aj lemy okien a tiež pás na veku batožinového priestoru, ktoré sú inak s chrómovým povrchom. Špecifické pre túto sériu budú aj 19-palcové zliatinové disky s diamantovým brúsením inak sivého kolesa.

DS4 a DS7 ako špeciality série Esprit de VoyageZdroj: DS Automobiles

Tak ako menší model aj modernizovaný väčší model DS7 Esprit de Voyage prichádza so základom vo verzii Rivoli a prináša vlastne veľmi podobné vylepšenia a zmeny ako menší súrodenec. Má tak rovnaké kožené čalúnenie prístrojovej dosky a rovnaké sivé detaily, ale aj veľmi podobné prahové lišty. Zvonka je to znova podobný recept, akurát tu prichádzajú aj inak stvárnené kryty spätných zrkadiel. Disky kolies tohoto väčšieho modelu budú mať vo vzorkovníkoch označenie Oyama a budú mať znova priemer 19 palcov.

V domácom Francúzsku už automobilka prijíma objednávky na špeciálne kusy z kolekcie Esprit de Voyage. V ponuke sú s viacerými druhmi pohodu, ale prím hrajú plug-in hybridy, ktoré môžu mať pri DS7 aj pohon všetkých 4 kolies. Z ponuky však nevypadli ani štandardné benzínové a naftové agregáty. Ponuka naftových motorov sa však scvrkla na 1,5-litrový motor HDI, ktorý má výkon 96 kW (130 k) a je štandardne spojený s osemstupňovou automatickou prevodovkou. Tá sa vlastne ukazuje ako spájajúci prvok všetkých motorových verzii.

Po výbave Louvre a špecialite Black Edition pre DS7 by sa mohla táto nová výbava zo špeciálnej kolekcie dostať aj na slovenský trh. Musíme však počkať na finálne rozhodnutie.

DS4 a DS7 ako špeciality série Esprit de VoyageZdroj: DS Automobiles

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Peugeot ukázal modernizovaný model 508, u nás hlavne hybridnýFrancúzska automobilka Peugeot kompletne prestavala svoj model 508 pri príchode tejto...2. Marec, 2023
02Test: Citroën C5 Aircross PHEV - Choďte a využívajte nabíjanieModel Citroën C5 Aircross už prešiel faceliftom a prichádza s novou tvárou a niektorými...1. Február, 2023
03Rolls-Royce Ghost ukazuje špeciálnu sériu Amber RoadsRolls-Royce pred pár dňami predstavil novú sériu svojho základného modelu Ghost. Je...7. Marec, 2023