Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Obytná úprava Suzuki Jimny so stanom za 5 500 €!

Japonský výrobca splnil sen vodičov, ktorí hľadajú ešte praktickejšie využitie. Stan, integrovaný do strechy auta, posúva využiteľnosť "malého géčka za menej" na úplne inú úroveň. Suzuki Jimny je populárnym modelom a táto úprava ho posúva ďaleko nad konkurenciu! Cena len 5 500 eur!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: suzuki.com

Video: Suzuki Jimny obytná...

Auto-moto zaujímavosti

V kategórii malých off-roadov nenájdeš pôsobivejšieho zástupcu toho, čo zákazník tohto segmentu chce. Suzuki Jimny vyniká vďaka využitiu pevnej rámovej konštrukcie a charakteristickej tvrdej náprave.

Populárny vo svete okrem európskeho trhu

Pri príchode poslednej generácie v roku 2019 čelil výrobca výzve. Suzuki si musel poradiť s vyššou spotrebou kvôli použitiu 4-valca 1,5 VVT. Obavy z pokút za prekročenie emisií spôsobili, že výrobca z európskeho trhu Jimnyho stiahol. Jediná verzia, ktorá dostala zelenú bola úžitková dvojmiestna verzia triedy M1. Tu si model počínal v tabuľkách dobre, pretože v tejto kategórii sú normy emisií zhovievavejšie.

Dominancia na svetovom trhu

Aj napriek problémom v Európe, model exceluje na väčšine svetových trhov. Jimny ľahko poráža konkurenciu a jeho predaje rastú na celom svete. Už čoskoro, na začiatku roka 2023, sa dočká svet novej 5-dverovej verzie. Premiéru bude mať v Indii, kde Suzuki zaháji začiatok predaja. Postupne sa novinka dostane do ostatných krajín.

Malé géčko za menej

Suzuki Jimny dostal prezývku „malé géčko za menej“ a tento opis je viac ako výstižný nielen vďaka rozmerom. Tvarová podobnosť s luxusným nemeckým off-roadom Mercedes-Benz triedy G je ďalším predpokladom jeho úspechu na trhu. Jedinou nevýhodou modelu bol doteraz menší vnútorný priestor.

Úprava so stanom

Tento nedostatok dokáže ľahko odstrániť úprava s integrovaným strešným stanom. Nikdy neboli viacdňové výlety s týmto automobilom pohodlnejšie. Stan je z odolného nepremokavého materiálu s nadštandardnými izolačnými vlastnosťami. Prespávanie v prírode vďaka úprave mení automobil z jazdného využitia na vozidlo s možným obytným využitím pre posádku s 2 osobami.

Stanový systém Canotier J3

Stanový systém Canotier J3 váži menej ako 50 kilogramov. Čo to znamená? Ani pri ľahkej váhovej kategórii nepridáva príliš veľa hmotnosti, nemení teda výrazne jazdné vlastnosti automobilu. Na druhú stranu je po rozložení stan prekvapivo veľký. Nachádza sa v ňom spací matrac, praktický skladací rebrík, ktorý je pri prevoze upevnený v interiéri auta.

Suzuki Jimny v obytnej úprave

Japonský úpravca Kamado veľmi dobre vie, čo robí. Strešný stan je zabudovaný priamo do konštrukcie strechy. Zabudovanie znamená, že nebude stačiť pripevnenie konštrukcie na lyžiny alebo iný strešný systém. Spoločnosť Kamado, uvádza, že vyžaduje montáž školenými odborníkmi, čo by mohlo znamenať problém pre zákazníkov nielen zo Slovenska.

Cena 5 500 eur

Vďaka upevneniu v konštrukcii však neprekáža pri jazde, neznižuje priechodnosť v teréne a počas jazdy nepôsobí na streche rušivo. Jeho cena je v prepočte približne 5 500 eur, čo je v porovnaní s konkurenciou bežná cena kvalitnejších značkových strešných stanov. Tento stan je prešpekulovaným vylepšením, ktoré ocenil aj zákazník vo videu na konci článku. Sleduj video.

Video hodnotenie zákazníka

Nenechaj si ujsť video zákazníka, ktorý si stan zakúpil a jeho detaily priblížil vo videu. Vo svojom hodnotení hovorí: "Po 2 mesiacoch dodávky som na Jimnyho nainštaloval špeciálny strešný stan a urobil som z neho obytný automobil, ktorý môže jazdiť aj v teréne. Ako som vysvetlil v súhrnnom stĺpci predchádzajúceho videa, po kúpe Suzuki Jimny som si uvedomil, že v tomto aute bude zrejme ťažké prespať a to nielen kvôli mojim fyzickým problémom. Dôvod, prečo som si toto auto kúpil, bol jednoducho ten, že som na ňom chcel jazdiť. A úprimne, už som to chcel vzdať, pretože autokemping nebol jediným účelom. Náhodou som však vtedy objavil tento strešný stan. Bežné výrobky so základným nosičom vytvárajú priestor medzi strechou a nosičom, čo spôsobuje problémy, ako je hluk vetra a nemožnosť čistenia strechy. Kvôli konštrukcii tak často strešné stany zhoršujú priechodnosť terénom. To však nie je problém riešenia tohto výrobcu. Aby som bol úprimný, ani som si nemyslel, že by som chcel normálny strešný stan kvôli týmto problémom, ale toto udržuje ťažisko nízko a páči sa mi vzhľad a zdá sa, že rieši väčšinu bežných problémov, ktoré opisujem. Hneď po kúpe som v ňom prespal jednu noc, tento systém má rôzne výhody a nevýhody možno ľahko odstrániť. Tento stan rozhodne milovníkom kempingu odporúčam." Ako sa ti toto riešenie páči? Podeľ sa s nami s tvojimi postrehmi v komentároch.

Zdroj: vervetimes.com, jalopnik.com

Suzuki Jimny - kempovací špeciál so stanom

Video: Suzuki Jimny obytná úprava so stanom za 5 500 eur!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Prekročenie rýchlosti o 141 km/h: 221 km/h, pokuta 800 €!221km/h na diaľnici. Vodič Škody chcel rýchlosťou Porsche „trhnúť“ existujúci rekord...6. Január, 2023
02Zomrel legendárny kaskadér: Koniec Gymkhany Kena BlockaSvet prišiel o ďalšiu hviezdu automobilového športu. Svet zasiahla čerstvá správa o smrti...4. Január, 2023
0315 najpredáva­nejších áut na Slovensku a v ČR!Aké modely kupujeme u nás a u susedov v Čechách najčastejšie? Tieto modely sú...26. December, 2022