Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Šialená čínska SUV barakuda útočí vzhľadom a cenou!

GAC Trumpchi GS beštia - čoraz viac sa hovorí o provokatívnom dizajne SUV mašiny z Činy, ktorá zaujme nielen vzhľadom, ale aj cenou. Tá je pri parametroch bezkonkurenčná! Toto 7-miestne delo kúpiš lacnejšie ako Škodu Kodiaq!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.04.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: gac-motor.com

Video: 2022 GAC Trumpchi GS8

Auto-moto zaujímavosti

Pred časom sme priniesli informácie o neznámej značke, ktorá priniesla na trh tvrdého rivala statného BMW X5. Konkurencia z Bavorska a nielen sa vôbec nepotešila. Z konceptu je dnes úspešný model. Najväčšia výhoda? Nespustíš z neho oči.

GAC Trumpchi GS8Zdroj: gac-motor.com

Krásny GAC Trumpchi GS

Výnimočný a krásny GAC Trumpchi GS si získa tvoje srdce rovnako rýchlo ako dobíja svetové trhy. V časoch, keď obrie luxusné SUV z Číny porážajú svetové jednotky, prichádza pravá chvíľa pre dnešného adepta na to stať sa uznávaným bestsellerom.

Zabudni na BMW X5!

Bestsellerom sa môže stať aj vďaka cene. Špeciálne vlastnosti dostane zákazník zabalené v mimoriadne dostupnom balíčku. Predáva sa s cenovkou štandardných značiek. Pritom však dokáže poraziť zvučné mená a rivalov ako BMW X5.

GAC Trumpchi GS8Zdroj: gac-motor.com

Cena - lacnejší ako Škoda Kodiaq

Benzínová verzia sa predáva s cenovkou 186 800 yuanov, v prepočte približne 26 500 eur. V najvyššej výbave stojí hybridná verzia s pohonom 4x4 na domácom trhu 246 800 CNY, v prepočte približne 35 000 eur. Zdá sa ti to na čínsky automobil priveľa? Zameraj sa na ponúkané parametre. Pre porovnanie, napríklad Škoda Kodiaq sa na túto cenovú úroveň nedostane ani po extrémnom okresaní. Cena je dobrá, vzhľadom na prémiové doplnky vyššej výbavy, aj veľmi dobrá.

Obrie luxusné SUV z Číny

Ak v minulosti niekto kritizoval veľkosť prednej masky BMW, to ešte nevidel GAC Trumpchi GS. Obria maska je poznávacím znakom modelu. Toto veľké, luxusné, parametrami a výbavou nabité SUV, čaká na svoj pravý čas, aby zažiarilo. Môžeme sa pozerať na svetovo najpredávanejší automobil nadchádzajúceho obdobia.

Kontroverzná maska, provokatívny vzhľad

Zdá sa, že dizajn najnovších modelov smeruje k provokatívnym tvarom, dominantným prvkom a čoraz trendovejšiemu efektu „všetky oči na mne.“ Kontroverzný vzhľad sa stáva zárukou úspechu. Bude to prípad aj tejto čínskej mašiny?

GAC Trumpchi GS8 interiérZdroj: gac-motor.com

Výrazná maska a „nafúknuté ľadvinky“

Povestné ľadvinky, ktoré sa začali „nafukovať“ aj modle značky BMW sú predzvesťou túžby po úspechu aj za cenu kritiky a negatívnych komentárov konzervatívnych zákazníkov. Ak tento odvážny krok zvážili a aplikovali aj v Mníchove, niet divu, že to s týmto silným prvkom skúša aj konkurencia z Číny. Tá sa môže pochváliť práve lacnejšou cenovkou, čo v očiach mnohých potenciálnych zákazníkov môže byť v týchto nových časoch rozhodujúcim kritériom výberu.

Odvezie 7 osôb

Výrobca, automobilka Guangzhou Automobile Group (GAC Motor) kladie dôraz na dobrú stratégiu predaja 7-miestneho SUV. Všetky nádeje vkladá do minuloročnej novinky, GAC, inovovanej podoby modelu GS8 s odznakom luxusnej podznačky Trumpchi. Čo je zaujímavým riešením? Značka predstavila 2 verzie modelu GS8 s rôznou podobou masky chladiča. Hybrid upúta ešte väčšou maskou chladiča ako štandardná verzia.

GAC Trumpchi GS8 Zdroj: gac-motor.com

Robustné SUV so 4x4 pohonom

Masívne tvary. Veľké rozmery. Celkový dojem z vozidla? Obrie SUV pôsobí skutočne robustne a odolne. Na pohľad vyzerá robustnejšie ako rival, BMW X5. Klame však telom. Rozmerovo je podobné X5-ke. Dĺžka vozidla je 4 980 mm, šírka 1 950 mm a výška 1 780 mm. Tu však trochu vyhráva BMW. Čínska konkurencia je vyššia, užšia a s rázvorom 2 920 mm trochu znevýhodnená rozmerová stránka. Výkon zabezpečuje 2-litrové turbo s 250 koňmi a 400 Nm krútiaceho momentu. Výkon je prenášaný na predné alebo všetky 4 kolesá. 4x4 pohon je v tomto prípade s možným terénnym využitím mimoriadne vítaným parametrom.

Hybridná verzia s výkonom 236 koní

Hybridná verzia je odlišná aj, čo sa týka rozmerových parametrov. Hybridný pohon využíva techniku Toyoty, ktorá dopĺňa pôvodný spaľovací preplňovaný 2-liter s výkonom 190 koní. Výrobca udáva celkový výkon 236 koní. Výkon sa dostane na kolesá pomocou automatickej CVT prevodovky od Toyoty. Rovnaká možnosť modifikácie platí v prípade štandardu aj hybridu, zákazník si vyberá pohon predných kolies alebo dáva prednosť prenosu výkonu na všetky 4 kolesá.

Interiér

Interiér vyniká hneď viacerými vlastnosťami. Ponúka 7 miest pre pasažierov a pôsobivé polovične autonómne riadenie úrovne SAE2. Na palube tejto vlajkovej lode nechýba množstvo luxusných prvkov a výbavy. Doplnkami sa vyrovná aj luxusu Range Roveru.

GAC Trumpchi GS8Zdroj: gac-motor.com

Predaj

Už na konci februára tento model evidoval 6 858 predaných kusov. Posledného modelu sa predalo 15 tisíc kusov. Toto čínske SUV k tomu eviduje medziročný rast až o 119 %. Za posledné roky sa predáva až trikrát lepšie ako v roku 2019. Ako sa ti tento model páči? Ako hodnotíš predstavené parametre? Má potenciál uspieť aj na našom trhu?

Zdroj: GAC Motor

GAC Trumpchi GS - konkurencia BMW X5 a nielen

Video: 2022 GAC Trumpchi GS8

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Obytný Mercedes s garážou: Rarita s miestom pre auto!Morelo Palace Liner 99 GSB rarita - najdrahšie obytné auto na svete ponúka nevídané...4. Apríl, 2022
02Mercedes za 899 €: Nájazd takmer 1 000 000 km! Mercedes-Benz C 200 CDI Sportcoupe prekvapí extrémnou životnosťou. Kráľ nájazdu najazdil...6. Apríl, 2022
03Hennessey beštia dá 437 km/h! Pokorí 500 km/h?Hennessey Venom F5 beštia dá 437 km/h! Pokorí aj 500 km/h? Na základe parametrov ide...26. Marec, 2022